هوش مصنوعی می‌تواند تولید ناخالص داخلی جهانی را 7 درصد افزایش دهد!

تحلیلگران گلدمن ساکس در یادداشتی در مورد هوش مصنوعی و اثرات آن بر رشد اقتصادی به سرمایه‌گذاران گفتند که ظهور اخیر هوش مصنوعی این سوال را ایجاد می‌کند که آیا ما در آستانه شتاب سریع در اتوماسیون وظایف هستیم که باعث صرفه‌جویی در هزینه نیروی کار می‌شود و بهره وری را بالا ببریم!

تحلیلگران اظهار داشتند که علیرغم عدم قطعیت قابل توجه در مورد پتانسیل هوش مصنوعی مولد، توانایی آن در تولید محتوای غیرقابل تشخیص از خروجی خلق شده توسط انسان و شکستن موانع ارتباطی بین انسان و ماشین نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی با “اثرات بالقوه بزرگ اقتصادی” است.

تحلیلگران نوشتند:

اگر هوش مصنوعی مولد به قابلیت‌های وعده داده شده خود عمل کند، بازار کار ممکن است با تغییرات قابل توجهی مواجه شود.

آن‌ها توضیح می‌دهند که با استفاده از داده‌های مربوط به وظایف شغلی در ایالات متحده و اروپا، دریافتند که “تقریبا دو سوم مشاغل فعلی در معرض اتوماسیون هوش مصنوعی هستند”. آن‌ها اضافه کردند که هوش مصنوعی مولد می‌تواند تا یک چهارم شغل‌های فعلی را جایگزین کند.

با این حال، آن‌ها خاطرنشان می‌کنند که در طول تاریخ با ظهور مشاغل جدید، شغل‌های جدیدی برای کارگران هم به وجود آمده است.

در نتیجه، تحلیلگران بر این باورند که ترکیبی از صرفه‌جویی قابل توجه در هزینه نیروی کار، ایجاد شغل جدید و بهره وری بالاتر برای کارگران، احتمال رونق بهره وری را افزایش می‌دهد که رشد اقتصادی را به میزان قابل توجهی در جهان افزایش می‌دهد. با این حال، آن‌ها خاطرنشان کردند که پیش‌بینی زمان آن دشوار است.

تحلیلگران نوشتند:

افزایش بهره‌وری نیروی کار جهانی می‌تواند از نظر اقتصادی نیز قابل توجه باشد، و ما تخمین می‌زنیم که هوش مصنوعی در نهایت می‌تواند تولید ناخالص داخلی جهانی را سالانه ۷ درصد افزایش دهد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.