تاثیر سقوط بانک سیلیکون ولی بر طلا چه بود؟ | آیا طلا به صعود خود ادامه می‌دهد؟

قیمت طلا اخیراً به دلیل سقوط بازارهای مالی توسط سیلورگیت کپیتال کورپ، بانک سیلیکون ولی (SVB) و بانک سیگنچر افزایش یافته است. این کسب‌وکارهای شکست خورده در درجه اول به صنایع کریپتو و فناوری خدمت کرده‌اند و مقامات سخت تلاش کرده‌اند تا به سپرده‌گذاران اطمینان دهند که وجوه آنها امن خواهد بود.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است که سپرده‌ها در روز دوشنبه در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد و فدرال رزرو نیز تسهیلات نقدینگی برای موسسات واجد شرایط دریافت سپرده مالی ایجاد کرده است. برخی گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) نرخ هدف وجوه فدرال رزرو را در جلسه خود در 22 مارس بدون تغییر نگه می‌دارد، در حالی که بازار سوآپ شاخص (OIS) به جای افزایش 50 واحدی مورد انتظار، به سمت افزایش 25 واحد پایه متمایل می‌شود.

انتشار داده‌های CPI ایالات متحده در روز سه شنبه ممکن است پیامدهایی برای سیاست‌های پولی داشته باشد که قبل از سقوط این بانک‌های کوچک مرتبط بودند. تغییر در انتظارات نرخ بهره باعث شده است که بازدهی خزانه داری به میزان قابل توجهی تا 5 سال کاهش یابد، اما فراتر از آن نسبتاً بدون تغییر باقی می‌ماند.

طلا یک دارایی بدون بهره است که می‌تواند تحت تأثیر تغییرات بازده اسمی و بازده واقعی قرار گیرد. البته تضعیف دلار آمریکا نیز موجب صعود طلا شده است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.