قیمت طلا به بالاترین سطح 9 ماه اخیر خود چشم دوخته است!

قیمت طلا امروز دوشنبه کمی افزایش یافت و نزدیک به بالاترین حد در 9 ماه گذشته در حال نوسان است. اکنون بازارها در انتظار انتشار اطلاعات بیشتری از ایالات متحده در این هفته هستند تا ارزیابی کنند که آیا بزرگترین اقتصاد جهان در سال 2023 با رکود بالقوه مواجه است یا خیر.

هر اونس طلا با 0.2 درصد افزایش به 1928.95 دلار رسید، در حالی که معاملات آتی طلا تا ساعت 00:32 به وقت گرینویچ با 0.1 درصد افزایش به 1930.50 دلار در هر اونس رسید. هر دو نماد معاملاتی نزدیک به بالاترین سطح خود از اواخر آوریل معامله می‌شوند و کمتر از 100 دلار با بالاترین رکورد قبلی فاصله دارند.

تمرکز این هفته دقیقا بر روی داده‌های تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده است که در روز پنجشنبه منتشر می‌شود. انتظار می‌رود که رشد در سه ماهه چهارم نسبت به سه ماهه سوم کندتر شود، زیرا اثرات سیاست‌های پولی سخت‌تر در اقتصاد احساس می‌شود.

تمرکز این هفته همچنین بر روی شاخص هزینه‌های مصرف شخصی اصلی، معیار مورد نظر فدرال رزرو برای نرخ تورم است. این در حالی است که انتظار می‌رود شاخص در ماه دسامبر نسبت به ماه قبل کاهش پیدا کند.

انتظارات کاهش نرخ بهره نیز باعث کاهش بازدهی دلار و خزانه داری ایالات متحده شده است و به نفع قیمت طلا و سایر دارایی‌های بدون بازده تمام شده است. با توجه به اینکه تورم همچنان نزدیک به بالاترین حد در 40 سال اخیر است، بازارها در مورد اینکه کجا نرخ بهره آمریکا به اوج خود خواهد رسید، مطمئن نیستند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.