افزایش قیمت طلا در آستانه توقف احتمالی نرخ بهره

قیمت طلا در روز دوشنبه افزایش یافت و قیمت طلا لحظه‌ای با ۰/۳ درصد افزایش به ۱۹۲۵/۶ دلار در هر اونس و معاملات آتی طلای آمریکا با ۰/۲ درصد افزایش به ۱۹۵۰ دلار رسید. این در حالی است که سرمایه‌گذاران انتظار دارند فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را در نشست سیاست آتی خود متوقف کند. چشم‌انداز نرخ بهره فدرال رزرو در ایالات متحده همچنان در کانون توجه قرار دارد.

بازارهای سهام آسیایی سقوط کردند و تمایل برای طلا را در میان سرمایه‌گذاران بیشترتر کرده است، به‌ویژه باتوجه‌به اینکه فدرال رزرو، بانک انگلستان و بانک ژاپن همگی تصمیم‌های مهمی را در هفته پیشرو اتخاذ خواهند کرد که می‌تواند بر قیمت طلا تأثیر بگذارد.

به گفته کلوین وانگ، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA، پس از افزایش قابل‌توجه قیمت نفت، تماشای آخرین اقدامات در مورد اینکه آیا مقامات فدرال رزرو موضعی مشابه پیش‌بینی رکود تورمی بانک مرکزی اروپا اتخاذ خواهد کرد، بسیار مهم است.

با وجود نشانه‌هایی از اقتصاد بهتر و تورم کمتر، انتظار می‌رود مقامات فدرال رزرو گزینه افزایش نرخ بهره را باز نگه دارند. هنگامی که نرخ بهره افزایش می‌یابد، طلا که بازدهی را ارائه نمی‌دهد، برای سرمایه‌گذاران جذابیت کمتری پیدا می‌کند.

در همین حال، قیمت طلا در چین در هفته گذشته به بالاترین حد خود رسید. زیرا خریداران طلا را به‌عنوان پوششی در برابر سقوط یوان خریداری می‌کنند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥