دلیل ریزش قیمت نفت و چشم‌انداز هفتگی آن

پس از اینکه جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی ایالات متحده گفت که پر کردن مجدد ذخایر استراتژیک نفت این کشور (SPR) ممکن است چندین سال طول بکشد، قیمت نفت روز جمعه به دلیل نگرانی در مورد مازاد عرضه احتمالی کاهش یافت.

کاخ سفید در ماه اکتبر اعلام کرد زمانی که قیمت ها در حدود 67 تا 72 دلار در هر بشکه باشد، نفت را برای ذخایر استراتژیک بازخرید خواهد کرد.

بحران بانکی ایالات متحده و همچنین خودداری این کشور از پر کردن ذخایر استراتژیک نفت خود، سبب شد تا نفت خام در روز جمعه یک سقوط شدید را تجربه کند!

به همین خاطر ممکن است، در بخش عرضه، کمیته نظارت اوپک، در جلسه اوایل آوریل تغییر در تولید را در دستور کار قرار دهد.

هرچند گزارش رویترز نشان می‌دهد که این کارتل تولید را در سطح فعلی حفط می‌کند و تصمیم‌گیری در تغییر تولید را تا آرام شدن بازارها به تاخیر می‌اندازد.

کیکوکاوا از نیسان سکیوریتیز گفت که ادامه عرضه نفت خام از روسیه به بازارهای جهانی نیز بر قیمت نفت تاثیر می‌گذارد که همراه با نگرانی در مورد بخش بانکی، می‌تواند قیمت‌ها را برای رسیدن به سطوح پایین تر تحت فشار قرار دهد!

با این حال، کاهش قیمت نفت با انتظارات تقاضای قوی از سوی چین محدود شده است، به طوری که گلدمن ساکس اعلام کرد افزایش تقاضای کالاها در چین، سبب شده تا تقاضای نفت خام این کشور به روزی 16 میلیون بشکه برسد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.