عصر جدید استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی هسته‌ای

کومولوس دیتا از یک مرکز داده 48 مگاواتی برای خدمات استخراج بیت کوین و رایانش ابری در نیروگاه هسته‌ای Susquehanna با اتصال مستقیم برای ارائه برق کم هزینه، قابل اعتماد و بدون کربن، بهره برداری کرده است.

کومولوس دیتا، یکی از زیرمجموعه‌های Talen Energy، از تکمیل اولین مرکز داده 48 مگاواتی، 300 هزار فوت مربع خود در نیروگاه هسته‌ای Susquehanna در پنسیلوانیا خبر داده است. انتظار می رود این مرکز میزبان خدمات استخراج بیت کوین و رایانش ابری باشد و اولین در نوع خود در ایالات متحده باشد.

همچنین انتظار می‌رود اتصال مستقیم به نیروگاه، ارزش و مزیت‌های رقابتی را به همراه داشته باشد، زیرا واسطه‌گری توسط شرکت‌های انتقال و توزیع برق قدیمی را حذف می‌کند. مدیرعامل الکس هرناندز می‌گوید که شرکت مشتاقانه منتظر پیشبرد ماموریت خود در ارائه برق بدون کربن، کم هزینه و قابل اعتماد به مشتریان مرکز داده است.

کومولوس دیتا همچنین دو پوسته دیگر با قدرت 48 مگاوات را در حال توسعه پیشرفته اعلام کرده است که در نهایت ظرفیت کل را به 475 مگاوات بالا خواهد برد. علاوه بر این، این شرکت 18 سایت انرژی Talen را با پتانسیل برای مراکز داده که مستقیما به تولید متصل هستند، شناسایی کرده است.

در سال 2021، تالن سرمایه گذاری مشترک با شرکت استخراج بیت کوین TeraWulf مستقر در ایالات متحده را برای توسعه Nautilus Cryptomine در محوطه دانشگاه اعلام کرد، که انتظار می‌رود 50 مگاوات ظرفیت خالص استخراج را در سه ماهه اول سال 2023 در اختیار TeraWulf قرار دهد.

استفاده از انرژی هسته‌ای برای استخراج بیت‌کوین این پتانسیل را دارد که با ارائه یک منبع انرژی مطمئن و بدون کربن، صنعت را متحول کند. این رویکرد نوآورانه می‌تواند استاندارد جدیدی برای صنعت ایجاد کند و می‌تواند نمونه‌ای برای سایر شرکت‌ها باشد. توجه به این نکته مهم است که استفاده از انرژی هسته‌ای برای استخراج معادن مجموعه‌ای از چالش‌ها و اقدامات احتیاطی خاص خود را دارد، اما مزایای بالقوه آن ارزش امتحان کردن دارد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.