بازگشت پلتفرم متاتریدر 4 و 5 به اپل استور!

به گزارش مجله FNG، برنامه‌های تجاری محبوب MT4 و MT5 مجداد به فروشگاه Apple برگشته و فعال هستند. کاربران جدید اکنون می‌توانند یک بار دیگر این برنامه‌ها را دانلود کنند و کاربران قبلی هم می‌توانند به روز رسانی‌های این نرم افزارها را دریافت کنند.

اواخر سپتامبر گذشته، یکی از بزرگترین اخبار صنعت FX و CFD در سال 2022 منتشر شد مبنی بر اینکه اپل دو پلتفرم معاملاتی محبوب صنعت فارکس یعنی MT4 و MT5 را از اپ استور خود حذف کرده است.

در پی این رویداد گمانه‌زنی‌های نادرستی در سایت‌های «اخبار» صنعت فارکس منتشر شد مبنی بر اینکه حذف این پلتفرم از اپ استور مربوط به شرکت مادر یعنی MetaQuotes دارد. از آنجا که بنیان‌گذاران MetaQuotes روسیه‌ای هستند، تصور می‌شد که این حذف به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه روسیه اتفاق افتاده است.

اما واقعیت این است که این افراد برای مدت طولانی در خارج از روسیه زندگی می‌کنند و بیش از دو دهه با شرکتی که به طور کامل در قبرس تأسیس شده و مستقر است فعالیت می‌کنند.

به گزارش FNG، این ممنوعیت به دلیل افزایش شکایات کاربران MT4/MT5 به اپل بوده که دارای حساب‌هایی در بسیاری از بروکرهای آفشور و بدون مجوز بودند و بر روی این پلتفرم‌ها ترید می‌کردند.

ازآنجا که این افراد اطلاعی از نحوه کار فارکس نداشتند، تخلفات بروکرها را به شرکت MetaQuotes و نرم افزارهای متاتریدر مرتبط می‌دانستند. در واقع، بسیاری از آن بروکرها هیچ ارتباط تجاری مستقیمی با MetaQuotes نداشتند، و در واقع وایت لیبل بودند ( MT4/MT5 را از اشخاص ثالث اجاره می‌کردند).

بالاخره بعد از 6 ماه و پس از مکاتبات انجام شده بین شرکت متاکوتس و اپل، MT4 و MT5 در اپ استور مجدد در دسترس قرار گرفتند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥