آرامش نسبی در بازار فارکس پس از بحران بانکی اخیر!

ارزش دلار روز دوشنبه تقریبا ثابت بود، در حالی که ین از سقف 7هفته‌ای خود ریزش کرد، زیرا سرمایه گذاران اقدامات مقامات و تنظیم کننده‌ها را برای مهار نگرانی‌ها در مورد سیستم بانکی جهانی ارزیابی کردند.

شاخص دلار  با 0.1 درصد افزایش به 103.09 رسید و در روز جمعه در بحبوحه نگرانی ها در بخش بانکداری اروپا 0.5 درصد افزایش یافت.

ارزش سهام بانک‌های جهانی در این ماه پس از ورشکستگی ناگهانی دو بانک آمریکایی و نجات Credit Suisse، آسیب دیدند.

روز دوشنبه، شرکت بیمه سپرده فدرال اعلام کرد که First Citizens BancShares Inc تمام سپرده‌ها و وام‌های بانک سیلیکون ولی را از رگولاتور خریداری خواهد کرد تا به سپرده‌گذاران آن کمک کند.

با افزایش 1.5 درصدی شاخص سهام بانکی اروپا به رهبری دویچه بانک که پس از افت 8.5 درصدی در روز جمعه، جهش 4.3 درصدی را تجربه کرد، ترس از سرایت بحران به بانک‌های اروپایی تا حدودی برطرف شد.

سرمایه گذاران، ین را در روز جمعه به بالاترین سطح هفت هفته ای 129.65 در هر دلار رسانده بودند و این ارز در مسیر رشد نزدیک به 4 درصدی در ماه مارس قرار داشت. آخرین بار حدود 0.6% کاهش یافت و به 131.50 در هر دلار رسید.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.