بررسی تاثیر خبر CPI در بازار فارکس

پس از انتشار جدیدترین داده‌های قیمت مصرف‌کننده، ارزش دلار آمریکا کمی افزایش یافت. اگرچه تورم همچنان صعودی است، اما سرعت این صعود در حال کاهش است، روندی که فدرال رزرو ممکن است هنگام بررسی افزایش نرخ بهره در آینده به آن توجه کند. این خبر باعث شده است که سرمایه گذاران در مورد اینکه آیا فدرال رزرو در جلسه سیاست آتی خود توقف یا کاهش نرخ بهره را متوقف می‌کند یا نه، اختلاف نظر ایجاد کند.

شاخص دلار 0.106 درصد افزایش یافت در حالی که یورو با 0.12 درصد کاهش به 1.0716 دلار رسید. وزارت کار گزارش داد که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه فوریه 0.4 درصد افزایش یافته است که نسبت به افزایش 0.5 درصدی در ژانویه کاهش اندکی دارد. این اقدام منجر به افزایش سالانه 6 درصدی در CPI شده است که کم‌ترین افزایش سالانه از سپتامبر 2021 است. در مقایسه، CPI در 12 ماه منتهی به ژانویه 6.4 درصد افزایش یافته است.

سقوط اخیر دو مؤسسه مالی، بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر، منجر به از بین رفتن اطمینان در بازارهای مالی شده است. در حالی که افزایش تورم ممکن است فدرال رزرو را دوباره به سمت افزایش نرخ بهره سوق دهد، شرایط اقتصادی فعلی ممکن است بانک مرکزی را به رویکرد محتاطانه‌تری سوق دهد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.