دو کوان، سازنده ارز دیجیتال لونا به اتهام کلاهبرداری دستگیر شد!

بر اساس گزارش فایننشال تایمز، دو کوان (Do Kwon)، بنیانگذار آزمایشگاه‌های Terraform (LUNA) ساعاتی پس از دستگیری وی در مونته نگرو در 23 مارس توسط مقامات ایالات متحده متهم شد.

همانطور که در مقاله فایننشال تایمز اشاره شد، کوان متهم به کلاهبرداری از مشتریان ارز دیجیتال است و با هشت اتهام جنایی روبرو است که شامل اوراق بهادار، کالاها و کلاهبرداری می‌شود.

دادستان‌های ایالات متحده یک کیفرخواست 12 صفحه‌ای را در 23 مارس منتشر کردند که در آن آمده بود که کوان متهم به موارد زیر است:

گمراه کردن افراد در مورد ویژگی‌های بلاک چین Terra، از جمله فناوری آن و استقبال گسترده کاربران از آن

دادستان‌ها همچنین به سخنان کوان از مصاحبه‌ای که در اکتبر 2019 انجام داد و پست‌های او در شبکه‌های اجتماعی در سال بعد استناد کردند که “گمراه کننده” بود و بنابراین مشمول اتهامات شد. وکیل کوون به این اتهامات پاسخی نداد.

در 23 مارس، مقامات مونته نگرو اعلام کردند که یک فرد مظنون به نام دو کوان را در پایتخت این کشور دستگیر کردند. ساعاتی بعد، معاون رئیس جمهور مونته نگرو، از طریق حساب توییتر خود تایید کرد که فرد بازداشت شده در واقع خود کوان است. دادستان‌های کره‌ای نیز دستگیری کوان را تایید کردند و گفتند که سن، ملیت و نام با کوان مطابقت دارد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.