سناریوی برد-برد؛ تاثیرات مثبت انتقال ثروت بیت کوین به سرمایه گذاران جدید

آخرین تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای، مهاجرت مالکیت بیت کوین را نشان می‌دهد، موجی از دست‌های جدید را برای ورود به بازار تقویت می‌کند، به خوش بینی دامن می‌زند و راه را برای روندهای مثبت بازار هموار می‌کند

طبق داده‌های Glassnode، این نوع روند معمولا در میانه‌های انتقال چرخه دیده می‌شود. نسبت تحقق یافته RHODL شاخصی است که نسبت بین منابع نگهداری شده توسط دارندگان یک هفته و سرمایه‌گذاران 1 تا 2 ساله را به ما می‌گوید.

به‌طور دقیق‌تر این شاخص صرفا میزان ارزش بازار این گروه‌ها را اندازه‌گیری نمی‌کند، بلکه میزان تحقق یافته را اندازه‌گیری می‌کند. این روش سرمایه‌گذاری، ارزش عرضه را با این فرض محاسبه می‌کند که توکن ارزش قیمت لحظه‌ای را ندارد، بلکه قیمتی را که آخرین بار در آن روی بلاک‌چین جابه‌جا شده است را دارد.

در حال حاضر، سرمایه‌گذاران 1 هفته‌ای که نماینده جوان‌ترین هولدرها بیت‌کوین هستند که به تازگی این رمزارز را خریداری کرده‌اند. بنابراین،فرصتی که آن‌ها در دست دارند، نکاتی را در مورد ثروت متعلق به تازه‌واردان ارائه می‌دهد.

از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران 1 تا 2 ساله بیت‌کوین، بخشی از دارندگان بلندمدت هستند، به این معنی که آن‌ها بازیگران باتجربه‌تر در بازار هستند.

از آنجایی که نسبت RHODL منابع این دارندگان جوان و مسن را مقایسه می‌کند، می‌تواند بینشی را در مورد چگونگی تغییر این منابع نسبت به یکدیگر ارائه دهد.

نمودار زیر روند نسبت RHODL بیت‌کوین را در چند سال گذشته نشان می‌دهد:

Untitled

به نظر می‌رسد ارزش این معیار در روزهای اخیر افزایش یافته است.

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، گلاسنود روندهای گسترده تری را که این اندیکاتور طی چرخه قبلی و همچنین در چرخه فعلی بیت کوین دنبال کرده است، مشخص کرده است.

به نظر می‌رسد در طول بازارهای نزولی در هر دو چرخه قبلی و فعلی، این اندیکاتور روند نزولی ثابتی داشت. این بدان معناست که سرمایه‌گذاران جوان بازار را ترک کرده‌اند در حالی که دارندگان بلندمدت در حال انباشت بودند.

این روند منطقی است، زیرا سرمایه گذاران جوان به‌طور مداوم در طول یک روند نزولی بازار دچار ضرر می‌شوند، بنابراین بسیاری از آنها به سرعت دارایی‌های خود را می‌فروشند.

به دنبال شکل‌گیری روند نزولی در آخرین چرخه، نسبت RHODL بیت‌کوین کاهش خود را متوقف کرد و روند را معکوس شد، در این زمان که حرکت صعودی تازه‌ای در قالب رالی آوریل 2019 ایجاد شد.

روند مشابهی نیز در چرخه فعلی مشاهده شده است، به این معنی که پس از سقوط FTX در نوامبر 2022 این اندیکاتور نزولی بود.

درست مانند رالی آوریل 2019، این اندیکاتور در رالی فعلی به سمت بالا حرکت کرده است. این نشان می‌دهد که شرکت‌کنندگان جدید بار دیگر به انباشت ارز دیجیتال علاقه‌مند شدند.

چنین سیگنالی از لحاظ تاریخی برای بیت‌کوین سازنده بوده است، با این نوع تغییر بازار از دارندگان بلندمدت به سمت دست‌های جدید، اغلب اوقات باعث ایجاد بازارهای صعودی می‌شود.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین حدود 27000 دلار معامله می‌شود که در هفته گذشته 1 درصد افزایش یافته است.

BTC Price

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥