تکنولوژی بیت کوین با اقتصاد آمریکا رقابت می‌کند؛ شبکه بیت کوین رکورد تازه‌ای ثبت کرد!

روز یکشنبه، شبکه بیت کوین رکورد جدیدی را برای تعداد تراکنش‌های پردازش شده روزانه ثبت کرد و رکورد قبلی را که در دوره صعودی سال 2017 ثبت شده بود، شکست. این نقطه عطف در همان روزی اتفاق افتاد که دولت ایالات متحده با دو بانک بزرگ برای مهندسی آخرین طرح نجات مالی خود کار می‌کرد.

شکست‌های بخش بانکی آمریکا

ورشکستگی بانک First Republic، به دومین ورشکستگی بزرگ بانک در تاریخ ایالات متحده تبدیل شد. دارایی‌های بانک توسط رگولاتورها توقیف شد و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) بلافاصله «تمام سپرده‌ها و اساساً همه دارایی‌ها» را به جی‌پی‌مورگان، بزرگترین بانک ایالات متحده فروخت. زمان شکست این بانک و آخرین نقطه عطف بیت کوین چیزی را در مورد آینده صنعت کریپتو و جایگاه احتمالی بیت کوین در یک اقتصاد همیشه ناکارآمد نشان می‌دهد.

بیت کوین به عنوان یک سیستم پولی جایگزین

بیت کوین به عنوان یک سیستم پولی جایگزین ظاهر شده است که بسیاری معتقدند در نهایت می‌تواند به عنوان یک ارز ذخیره جهانی مشروع مانند دلار آمریکا امروز عمل کند. قیمت بیت کوین در آخرین چرخه ورشکستگی بانکی به طور پیوسته افزایش یافت و ممکن است این بار نیز موج مشابهی را تجربه کند. با این حال، این لزوماً به این معنی نیست که بیت کوین یک “حفاظ” در برابر بلایای مالی است یا اینکه مردم سیستم‌های مالی “بی‌اعتماد” را به بانک‌های غیرقابل اعتماد انتخاب می‌کنند.

NFT‌های بیت کوین و ترجیحات کاربر

NFTهای بیت کوین در حال حاضر تقریباً نیمی از تراکنش‌های شبکه را تشکیل می‌دهند، اما همه کاربران بیت کوین این ویژگی را یک ویژگی ارزشمند نمی‌دانند. برخی فکر می‌کنند که این شبکه باید برای مصارف پولی حفظ شود و کلکسیون‌های دیجیتالی قابل معامله بی‌اهمیت هستند. صرف نظر از ترجیحات کاربر، بیت کوین یک شبکه منبع باز است و مردم آزادند تا هر طور که می‌خواهند از این فناوری استفاده کنند.

اگر بیت کوین نقشی در اقتصاد جهانی آینده ایفا می‌کند، تنها به این دلیل است که مردم آزادند هر طور که می‌خواهند از آن استفاده کنند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.