با وجود سرکوب اخیر بایننس، بیت کوین به ۲۹ هزار دلار رسید!

قیمت بیت کوین در 30 مارس به بیش از 29000 دلار رسید و علیرغم سرکوب اخیر نظارتی ایالات متحده علیه بایننس و عدم اطمینان در فضای کریپتو، رکورد جدیدی را برای سال ثبت کرد.

بر اساس آخرین گزارش، قیمت بیت کوین در 30 مارس به 29,190 دلار رسید و به سطوحی رسید که درست قبل از سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX در اوایل نوامبر 2022 مشاهده شد.

این افزایش با وجود طیف وسیعی از سرکوب‌های نظارتی در روزهای اخیر، مانند شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا در ایالات متحده علیه بایننس و مدیر عامل آن “CZ” در 27 مارس رخ داده است.

بازگشت قیمت بیت کوین در پی چنین فشارهای نظارتی باعث تعجب بسیاری از مفسران صنعت ارز دیجیتال شده است. برخی بر این باورند که این به دلیل حدس و گمان است که دعوای قضایی تنها منجر به جریمه‌های جزئی برای صرافی ارزهای دیجیتال بر اساس حجم تراکنش‌های مشکوک خواهد شد.

شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال که هدف آن نمایش عددی “احساسات” فعلی نسبت به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگ است، علیرغم نوسانات در بخش بانکداری جهانی، طی ماه گذشته به طور پیوسته در حال افزایش بوده است.

crypto fear and greed index 1

برخی از معامله گران استدلال کرده‌اند که افزایش قیمت اخیر ممکن است به دلیل خرید مجدد معامله گران با حجم بالا باشد که بیشتر به استراتژی‌های خرید آنها مربوط می‌شود تا عوامل بنیادی.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.