عجیب ولی واقعی؛ خرید NFT در لیست اولین تراکنش‌های بیت‌کوین بوده است!

قسمتی از تاریخچه بلاک چین بیت کوین در آخر این هفته زمانی که کارمندان اینترنت در حال جستجوی اولین تراکنش مالی در بلاک چین بیت کوین بودند کشف شد. در ژانویه 2010، کاربری به نام Sabunir تصمیم گرفت بیت‌کوین را امتحان و به عنوان آزمایش یک تصویر دیجیتال را به قیمت 1 دلار آمریکا به بیت‌کوین فروخت.

آیا این اولین فروش NFT‌ در جهان بود؟ نه، اما یک مثال کامل از استفاده از NFT‌ها است. حفظ تاریخچه و منشا مالکیت به معنای واقعی کلمه دیجیتال است.

Bitcoin first transaction

این NFT‌ امروز 13.7 میلیون دلار آمریکا ارزش دارد. اگر تصویر به‌عنوان NFT‌ توکن می‌شد، به‌عنوان مهم‌ترین NFT‌ در تاریخ ثبت می‌شد. اگر تصویر در آینده بازیابی شود، ارزشی نخواهد داشت. اما اگر به‌عنوان NFT‌ به فروش می‌رفت، دقیقا مشخص می‌شد کدام نسخه اصلی و یک فرد خوش‌شانس صاحب ثروتی کلان می‌شد.

در 30 روز گذشته، بیت کوین Ordinals و BRC-20، بلاک‌چین بیت کوین را به دومین بلاک‌چین با حجم فروش بالا تبدیل کرده‌اند. بخش NFT بیت‌کوین تازه شروع به کار کرده است اما انتظار می‌رود در دراز مدت با اتریوم رقابت کند و حتی از اتریوم فراتر رود.

مایتوس چین (Mythos Chain) نیز در حال انجام فعالیت‌های بزرگ است و توجه مردم تازه به بلاک‌چین بازی و محصولات چشمگیر آن جلب شده است.

در زمان نگارش این مقاله، سه مجموعه از 10 مجموعه برتر در 24 ساعت گذشته همگی NFTهای بازی هستند و بزرگترین بازی‌سازان مانند Square Enix، Ubisoft، Konomi و Atari به تازگی استفاده از NFT را شروع کرده‌اند.

اتفاقات مهمی درباره NFTها در حال رخ دادن است. جوامع  NFT و کسانی که آن‌ها را می‌سازند در حال آماده شدن برای شرکت در دومین کنفرانس سالانه VeeCon در این هفته هستند. بسیای معتقدند NFT می‌تواند به عنوان پاس‌های دسترسی، اثار هنری و کلکسیونی عمل می‌کند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.