افزایش سختی استخراج بیت‌کوین برای چندمین ماه پیاپی

چندین ماه که دشواری استخراج بیت‌کوین به طور مداوم در حال افزایش است و به نظر می‌رسد هنوز به حداکثر خود نرسیده است. جدیدترین آمار دشواری استخراج نشان می‌دهد سختی ماینینگ به یک رکورد جدید رسیده است. اما چیزی که باعث جلب توجه‌ می‌شود، این است که انتظار می‌رود دشواری ماینینگ در هفته‌های آینده دو برابر شود.

با وجود افزایش دستگاه‌های استخراج، تعجبی ندارد که مشکل ماینینگ بیت‌کوین در حال افزایش باشد. آخرین تنظیم سختی ماینینگ در روز سه‌شنبه، ۲۲ آگوست انجام شد نیز این موضوع را نشان می‌دهد. این بار سختی ۶/۱۷ درصد دیگر نسبت به هفته قبل افزایش یافت که موجب شد این معیار به رکورد جدیدی برسد.

براساس داده‌های ردیاب ماینینگ CoinWarz، سختی بیت‌کوین به ۵۵.۶۲  تریلیون رسید که بالاترین میزان در تاریخ است. این معیار ۶/۱۷ درصد در یک هفته گذشته رشد داشت. در ۳۰ و ۹۰ روز گذشته به ترتیب این معیار ۳/۱۷ درصد و ۱۲/۲۵ درصد افزایش یافت. در حالی که تنها در روز گذشته سختی ماینینگ ۲/۵۵ درصد افزایش یافته است.

تنظیم سختی ماینینگ بیت‌کوین برای تثبیت تولید بلاک مهم است. به این ترتیب، مهم نیست که چه تعداد ریگ ماینینگ آنلاین باشد، شبکه همچنان به تولید بلاک‌ها با سرعت تقریبا ثابت ادامه می‌دهد و یافتن آن‌ها را سخت‌تر می‌کند.

جالب اینجاست که انتظار می‌رود این افزایش دشواری ماینینگ همچنان ادامه داشته باشد. CoinWarz تخمین می‌زند که میزان دشواری ماینینگ در روز دوشنبه، ۴ سپتامبر ۱۳/۴۲ درصد دیگر افزایش یابد. اگر این اتفاق رخ دهد، دشواری ماینینگ برای رسیدن به بالاترین رکورد جدید ۶۳/۰۹ تریلیون آماده می‌شود.

با وجود اینکه دشواری ماینینگ بیت‌کوین برای شبکه خوب است اما احتمال اینکه باعث افزایش قیمت شود زیاد نیست. این دشواری به حفظ پایداری شبکه کمک می‌کند و از ایجاد بیت‌کوین‌های اضافی که ممکن است باعث کاهش ارزش شود جلوگیری می‌کند. افزایش قیمت بیت‌کوین تحت تأثیر عوامل دیگری مانند تقاضا و عرضه عمومی و رویدادهای بازار قرار دارد.

هفته گذشته قیمت بیت‌کوین ۲ هزار دلار کاهش یافت و گاوها در تلاش هستند که حمایت ۲۶ هزار دلار را حفظ کنند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات