بیت کوین سلطنت اتریوم را در حوزه NFT به چالش می‌کشد!

در آخر هفته گذشته دو رویداد مهم Veecon Indianapolis 2023 و BTC Miami/Ordinals Conference 2023 مربوط به NFT برگزار شد.

این رویدادها نشان داد در جامعه NFT یک شکاف وجود دارد. یک جامعه مبتنی بر اتر بود که در مرحله قبل بلوغ Veecon، و دیگری یک نوزاد تازه متولد شده در میامی BTC Miami/Ordinals 2023 بود.

در آزمایشگاه فورکاست، روی CryptoSlam.io کار می‌شود تا جامعه NFT را متحد کنند. از زمانی که یکی از بنیانگذاران این شبکه، رندی وزینگر، زنجیره‌های Loom Flow و WAX در اوایل سال 2021 اضافه کرد، این گروه همیشه تلاش کرده تا تمام زنجیره‌های جدید و مرتبطی را که می‌تواند در آن قرار دهد.

در جریان این رویدادها از ریچرد چان از Manifold.xyz که برخی از پرکاربردترین قراردادهای هوشمند اتریوم را در صنعت NFT ایجاد کرده است در مورد اینکه آیا به دنبال توسعه بیت‌کوین‌ هستید سوال شد.

پاسخ او به وضوح نشان داد که او در حال حاضر قصد انجام این کار نداشته و ندارد.

در میامی که این دو رویداد برگزار می‌شد موضوع اصلی حول محور ارزهای دیجیتالی بود که بیشترین رشد را خواهند داشت و در مورد بیت‌کوین که پول بهتر و ذخیره‌ای از ارزش که نباید دستکاری شود صحبت می‌شد.

مصنوعات جدید (NFT) و BRC-20 هر دو نوعی توکن قابل تعویض در بلاک چین هستند. با توجه به اینکه هر دو نوع توکن در بلاک‌چین فعالیت می‌کنند بعضی از افراد ممکن است به جای توکن‌های قابل تعویضی مانند بیت‌کوین و اتریوم از این نوع توکن‌های برای انجام معاملات استفاده کنند.

اخرین رتبه‌بندی در CryptoSlam.io نشان می‌دهد که OXBT$ و ORDI$ در 10 رتبه اول قرار دارند که نشان دهنده رشد سریع بیت‌کوین در صحنه است.

ارزش بازار بیت‌کوین بیش از 500 میلیارد دلار و بیش از دو برابر ارزش بازار ارز اتریوم با بیش از 200 میلیارد دلار است. پروتکل بیت‌کوین ممکن برای انواع خاصی از NFTها مناسب‌تر باشد، مواردی مانند تغییر ناپذیری و کمبود را به جای ضعف به‌عنوان ویژگی برتر می‌بینند.

اساسا بین آنچه در اتریوم و آنچه در بیت‌کوین می‌بینیم تفاوت زیادی وجود دارد. جامعه در حال تقسیم شدن به افرادی که برای رابط کاربری ارزش قائل هستند و افرادی که به امنیت و تغییرناپذیری نهایی اهمیت می‌دهند. در حالی که هر کدام نقاط قوتی دارند.

به طور کلی، اکوسیستم NFT به تکامل و نوآوری خود ادامه می‌دهد، و در حالی که ممکن است برخی تفاوت‌ها و انشعاب‌ها در جامعه وجود داشته باشد، مجموعه اصلی افرادی که پتانسیل این فناوری را می‌بینند، نسبت به رشد آینده آن خوش‌بین هستند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥