ورود هوش مصنوعی به دنیای NFT | بایننس در تولید AI NFT پیشگام شد!

در 1 مارس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان، بایننس، یک تولید کننده NFT مبتنی بر هوش مصنوعی به نام «بیکاسو» را در حالت بتا راه اندازی کرد.

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس به کاربران گفت:

شما می‌توانید دیدگاه‌های خلاقانه خود را با هوش مصنوعی به NFT تبدیل کنید. اولین آزمایش Bicasso با ساخت 10هزار NFT در 2.5 ساعت تکمیل شد، اگر چه هوش مصنوعی کمی تحت فشار بود، اما اکنون همه چیز تحت کنترل است.

این سیستم یک ابزار تولید تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی است که شبیه به پلتفرم‌های هنری هوش مصنوعی مانند DALL-E و Midjourney است. کاربران می‌توانند تصویری مانند تصویر نمایه را برای کار با هوش مصنوعی آپلود کنند، یا می‌توانند پیام‌های خلاقانه‌ای را تایپ کنند که یک تصویر سفارشی ایجاد شده با هوش مصنوعی ایجاد می‌کند.

طبق داده‌های اولیه، 9909 مالک حداقل یک NFT را به عنوان بخشی از نسخه بتا ایجاد کردند. تصاویر، بخشی از خلبان بودند و برای فروش مجدد در دسترس نیستند.

Generative Art یا هنر مولد، ایده‌ای است که به عنوان کد ژنتیکی رویدادهای مصنوعی تحقق می‌یابد، به عنوان ساخت سیستم‌های پیچیده پویا که قادر به ایجاد تغییرات بی‌پایان هستند. این NFTها نیز با کمک هوش مصنوعی از هنر مولد استفاده می‌کنند. برای نمونه در 28 فوریه، خانه حراج مشهور کریستیز، اثر تیلور هابز، یک NFT ایجاد شده با یک الگوریتم کامپیوتری را به قیمت 440000 دلار به حراج گذاشت.

در ماه اوت نیز، Google Cloud AI همه 10000 NFT مشهور Bored Ape Yacht Club را به آثار هنری ماشینی تبدیل کرد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.