پاسخ بایننس به ادعای فوربس: “کاربران برای برداشت دارایی آزادند”

پس از فروپاشی FTX، فوربس مقاله‌ای را منتشر کرد که بر روی «تغییر» اخیر وجوه توسط صرافی ارزهای دیجیتال بایننس متمرکز بود. با این حال، روز بعد در 28 فوریه، “CZ”، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل بایننس، در توییتر برای پاسخ دادن به آن ماجرا ورود کرد. مدیرعامل در پاسخ به این مقاله که آن را “FUD” نامیده است، گفت:

به نظر می‌رسد آن‌ها اصول اولیه نحوه عملکرد یک صرافی را درک نمی‌کنند. کاربران ما آزادند هر زمان که بخواهند دارایی‌های خود را برداشت کنند.

او در مجموعه توییت‌های خود به ادعاهای مختلفی از مقاله فوربس پرداخت. یکی از پاسخ‌ها شامل یک “مانور پشتیبان” بود که بایننس 1.8 میلیارد دلار وثیقه استیبل کوین را به صندوق‌های تامینی مانند Tron، Amber Group و Alameda Research بین آگوست تا دسامبر 2022 انتقال داده است.

با توجه به جابه‌جایی وجوه، مقاله فوربس شباهت‌هایی را بین بایننس و FTX که اکنون از بین رفته است، در آستانه سقوط آن ترسیم کرد. همچنین به آخرین پیشنهاد ناموفق بایننس و ویجر اشاره کرد. طرح‌هایی برای اقدام قانونی ایالات متحده و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه Paxos Trust Corporation، خالق استیبل کوین BUSD.

در 10 فوریه 2022، فوربس اعلام کرد که بایننس 200 میلیون دلار از سهام این شرکت را به عنوان یک سرمایه گذاری استراتژیک در اختیار خواهد گرفت.

با این حال، در ژوئن 2022، در یک گزارش بعدی از بلومبرگ، CZ گفت که توافقنامه سرمایه گذاری این شرکت پس از شکست قرارداد فوربس برای عمومی شدن در حال تغییر است. با توجه به این مقاله، هیچ به روز رسانی در مورد وضعیت وجود ندارد.

با این حال، در پاسخ به CZ، یکی از کاربران توییتر به او پیشنهاد کرد فوربس را بخرد و «آن را حذف کند»، که CZ گفت: «ارزشش را ندارد!».

مقاله فوربس پس از آن منتشر شد که دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) به شرکت بلاک چین Paxos Trust Company دستور داد تا صدور BUSD خود را خاتمه دهد. در 13 فوریه، Paxos رسما اعلام کرد که دیگر استیبل کوین‌ها را ضرب نمی‌کند و به آنها یک دوره بازخرید تا فوریه 2024 می‌دهد. بایننس نیز می‌گوید همچنان از BUSD پشتیبانی می‌کند و اکنون به دنبال استیبل کوین‌های غیر دلاری است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.