بایننس شکایت CFTC را غیرمنتظره خواند و گفت با تنظیم کننده‌ها همکاری می‌کند!

کمیسیون تجارت کالاها و معاملات آتی ایالات متحده (CFTC) بایننس، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان را به رفتار نامناسب در بین مدیران خود متهم کرده است. رگولاتور ادعا کرد که کارمندان بایننس از ویژگی حذف خودکار سیگنال برای پنهان کردن ارتباطاتی که در مورد محدودیت‌های ایالات متحده بحث می‌کردند، استفاده می‌کردند، که ظاهرا توسط Changpeng Zhao، مدیر عامل شرکت اجباری شده بود. بایننس همچنین متهم به اجازه دادن به مشتری به فعالیت‌های غیرقانونی برای استفاده از پلتفرم آن و تشویق مشتریان به استفاده از VPN برای دور زدن محدودیت‌ها شد.

بایننس بسیاری از ادعاهای مطرح شده توسط CFTC را رد کرده است. بایننس در پاسخ به اتهامات ارائه خدمات به مشتریان ایالات متحده اظهار داشت که تمامی ساکنان ایالات متحده، شهروندان ساکن خارج از کشور و تلفن‌های همراه، آدرس‌های IP و کارت‌های اعتباری ایالات متحده را مسدود می‌کند. این صرافی همچنین مدعی شده است که KYC اجباری را برای همه مشتریان در سطح جهان اعمال می کند. علاوه بر این، بایننس گفت که قصد دارد علیرغم عدم ارائه خدمات مستقیم به مشتریان ایالات متحده، به همکاری با تنظیم کننده‌های ایالات متحده و جهانی ادامه دهد. این صرافی تیم انطباق و نظارت خود را به بیش از 750 عضو افزایش داده و 80 میلیون دلار را برای مشارکت در انطباق هزینه کرده است.

بایننس تحت نظارت فزاینده‌ای قرار گرفته است و چندین کشور از جمله بریتانیا، ژاپن و تایلند اخیرا علیه آن اقدام کرده‌اند. این صرافی که در 140 کشور جهان فعالیت می‌کند و 14 مجوز را دریافت کرده است، با اتهامات فرار قانونی و مشارکت در فعالیت‌های غیرقانونی مواجه شده است. Binance.US، شریک مستقل آن، به فرار از مقررات و ارتباط با شرکت‌های تحت مدیریت CZ متهم شده است.

نوبیتکس
امتیاز کارشناس:
7.5/10
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.