نهاد نظارتی آمریکا از بایننس و مدیرعامل آن شکایت کرد!

طبق گزارش بلومبرگ، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) علیه بایننس و مدیر عامل چانگ پنگ ژائو ملقب به “CZ” به دلیل نقض معاملات شکایت کرده است.

قیمت بیت کوین از زمان اعلام این خبر 4 درصد کاهش یافت و از 27,781 دلار به 26,555 دلار رسید. همچنین کوین BNB نیز حدود 6 درصد ریزش کرد.

طبق CFTC، بایننس با عدم ثبت نام مناسب در تنظیم کننده بازار آتی، نتوانست به تعهدات نظارتی خود عمل کند. صرافی ارز دیجیتال از سال 2021 کانون تحقیقات CFTC بوده است. این صرافی در ماه فوریه اذعان کرد که احتمالا با اقدامات نظارتی در ایالات متحده مواجه خواهد شد.

نوبیتکس
امتیاز کارشناس:
7.5/10

علاوه بر CFTC، بایننس توسط سرویس درآمد داخلی و دادستان‌های فدرال که پایبندی صرافی به قوانین مبارزه با پولشویی را بررسی کرده‌اند، تحت بازرسی قرار گرفته است. در همین حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال بررسی است که آیا بایننس به معامله گران آمریکایی اجازه دسترسی به اوراق بهادار ثبت نشده را داده است یا خیر.

بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال با بیش از 8.5 میلیارد دلار حجم مبادلات روزانه است.

این شکایت ادعا می کند که بایننس حداقل از سال 2019 با وجود سیاست مسدود کردن یا محدود کردن مشتریان ایالات متحده، تراکنش‌هایی را در بیت کوین، اتر و لایت کوین برای افراد در ایالات متحده انجام داده است.

از جمله اتهامات دیگری که توسط CFTC مطرح می‌شود، ادعاهایی است مبنی بر اینکه بایننس موفق به ثبت نام نزد رگولاتوری و نقض مقررات قانون بورس کالا و مقررات CFTC، از جمله اجرای اجباری قانونی کنترل‌های مبارزه با پولشویی و شناخت مشتری (AML/KYC) است.

علاوه بر این، متهمان نتوانستند بر فعالیت‌های شرکت نظارت کافی داشته باشند و با میل خود فعالیت‌هایی را در خارج از مرزهای ایالات متحده برای فرار از قانون بورس کالای ایالات متحده انجام دادند و اقدامات دیگری را برای فرار از مقررات انجام دادند

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.