مراقب کلاهبرداری صفحات جعلی صرافی‌های ایرانی باشید!

در روزهای اخیر مواردی گزارش شده است که در جستجوی صفحات گوگل، وقتی کاربران نام صرافی ارز دیجیتال ایرانی را جستجو می‌کنند چندین صفحه جعلی با دامنه‌ای شبیه به دامنه اصلی صرافی به آن‌ها نشان داده می‌شود.

این‌گونه کلاهبرداری از کاربران به صورت فیشینگ انجام می‌شود و کاربر به آدرس مشابه اما تقلبی هدایت می‌شود و در صورت وارد کردن اطلاعات ورود و حساب شخصی خود، مورد سواستفاده و سرقت دارایی‌ قرار می‌گیرند.

هفته گذشته دو صرافی ایرانی نوبیتکس و اکسکوینو در صفحات مجازی خود به کاربران هشدار دادند که در دام این نوع کلاهبرداری قرار نگیرند.

صرافی نوبیتکس در کانال تگرام خود به کاربران خود گفت که حتما از دو دامنه اصلی سایت نوبیتکس استفاده نمایند و دامنه‌های مشابه و همچنین دامنه‌های مشکوکی که در جستجوی گوگل تگ Ad یا تبلیغات دارد را با دقت بیشتری بررسی و بازبینی کنند.

Warning Nobitex Phishing

نوبیتکس تاکید کرد که حتما موارد امنیتی مانند رمزعبور دوعاملی را فعال نمایند تا در صورتیکه که اطلاعات حساب به هر دلیلی فاش شد، شخص کلاهبردار نتواند از حساب کاربر دارایی را خارج کند.

همچنین صرافی اکسکوینو در خصوص لینک‌ها و صفحات جعلی که اخیرا با نام این صرافی در شبکه‌های مجازی منتشر شده‌اند، نیز هشدار داد و از کاربران خواست تنها صفحات رسمی این صرافی را دنبال کنند.

توجه داشته باشید که آدرس‌های معتبر وبسایت و صفحات مجازی صرافی‌ها را از جای معتبر تهیه کنید. شما می‌توانید آدرس اصلی وبسایت صرافی‌های ایرانی را در ایران بروکر مشاهده کنید. تیم ایران بروکر همواره در تلاش است تا خطرات احتمالی کلاهبرداری‌های این فضا را جستجو و هشدار دهد پس لینکی که در وبسایت ما مشاهده خواهید کرد لینک اصلی است و در صورت تغییر از طرف صرافی، حتما بروزرسانی خواهد شد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.