بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره را به 3.35 درصد رساند!

بانک مرکزی استرالیا روز سه‌شنبه نرخ نقدی خود را ۲۵ واحد پایه افزایش داد و به بالاترین میزان در یک دهه گذشته یعنی ۳.۳۵ درصد رساند و مجدداً تاکید کرد که افزایش بیشتری لازم است

بانک مرکزی استرالیا (RBA) در پایان جلسه سیاست گذاری خود در ماه فوریه که امروز صبح به وقت ایران انجام شد، اعلام کرد که تورم اصلی بالاتر از حد انتظار بوده است و برای اطمینان از کاهش و بازگشت تورم به هدف 2-3 درصدی خود، به نرخ‌های بهره بالاتری نیاز است.

بازارها انتظار حرکت 25 واحدی را از قبل داشتند، اما با توجه به اینکه داده‌های تورم اخیر به سمت بالا متمایل شده بود، احتمال افزایش بیشتری را می‌دادند. این نهمین افزایش از ماه مه بود که نرخ‌ بهره این کشور را در مجموع 325 واحد پایه افزایش داد.

طبق آخرین پیش بینی‌های بانک مرکزی استرالیا، انتظار می‌رود تورم امسال به 4.75 درصد کاهش یابد و تا اواسط سال 2025 به حدود 3 درصد برسد.

یک نظرسنجی نشان می‌دهد که اقتصاددانان انتظار دارند نرخ بهره در ماه مارس در مقدار 3.60 درصد به اوج خود برسد و تا پایان سال در این مقدار باقی بماند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.