از هر 10 سرمایه گذار ارز دیجیتال 8 نفر دارایی خود را در کیف پول گرم نگهداری می‌کند!

بر اساس نظرسنجی CoinGecko که رفتار ذخیره‌سازی دارایی دیجیتال پس از فروپاشی FTX را مشاهده می‌کند، از هر 10 سرمایه‌گذار ارز دیجیتال، هشت نفر دارایی‌های دیجیتال خود را روی کیف پول‌های گرم ذخیره می‌کنند. کلمه گرم در اصطلاح کیف پول گرم، اشاره به اتصال به وب دارد.

در همین حال، هفت نفر از 10 پاسخ دهندگان گفتند که دارایی‌های خود را در صرافی‌های متمرکز نگهداری می‌کنند، در حالی که سه نفر از 10 نفر دیگر گفتند که از کیف پول سرد استفاده می‌کنند.

این مطالعه بین دسامبر 2022 و ژانویه انجام شد و پاسخ‌هایی را از 421 سرمایه‌گذار منفرد جمع‌آوری کرد. در این گزارش مشخص نشد که آیا شرکت‌کنندگان از چندین نوع ذخیره‌سازی استفاده می‌کنند یا خیر.

محبوبیت کیف‌پول‌های گرم خود حضانتی نشان‌دهنده احساسات جامعه پس از فروپاشی FTX است. با این حال، نرخ ترجیحی کیف پول‌های مرتبط با صرافی‌های متمرکز هنوز به طور قابل توجهی بالا است.

این گزارش این نرخ را با بیان اینکه این نرخ به نرخ تسلط کنونی صرافی‌های متمرکز (CEX) بر صرافی‌های غیرمتمرکز مرتبط است، توجیه می‌کند. در این گزارش آمده است:

اکثر دارندگان کریپتو همچنان به صرافی‌های متمرکز برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وابسته هستند، به طوری که دارندگان راحتی را بر امنیت ترجیح می‌دهند.

در مورد شرکت‌کنندگان مورد بررسی که ذخیره‌سازی سرد را برای دارایی دیجیتال خود ترجیح می‌دهند، این گزارش خاطرنشان می‌کند که این درصد به اندازه کافی قوی نبود که نشان‌دهنده تغییر در احساسات جامعه باشد.

کیف پول های خود حضانتی

تحقیقات CryptoSlate در نوامبر 2022 نشان داد که سقوط FTX ذخایر بیت کوین (BTC) را به کیف پول‌های خود حضانتی سوق داد. در نوامبر 2022، مقدار بیت کوین موجود در کیف پول‌های خودسرپرست تقریبا به 15 میلیون رسید که 78 درصد از عرضه در گردش در آن زمان را تشکیل می‌داد.

سقوط FTX همچنین سازمان‌های رمزارز را برانگیخت تا به خدمات خود حضانتی روی آورند. پلتفرم صرافی ارز دیجیتال Robinhood کار بر روی کیف پول خود را در دسامبر 2022 آغاز کرد و آن را در ژانویه راه اندازی کرد.

علاوه بر این، شرکت کریپتو Juno به طور علنی به کاربران خود توصیه کرد که در ژانویه به خود حضانتی روی آورند یا دارایی‌های رمزارز خود را بفروشند. این شرکت در حساب رسمی توییتر خود نوشت:

ما توصیه می‌کنیم دارایی‌های ارز دییجتال را به کیف پول شخصی خود برداشت کنید یا رمزارز خود را به صورت نقدی در حساب جاری Juno خود بفروشید…

تغییر به سمت خود حضانتی همچنین استفاده از کیف پول سرد را در همان دوره افزایش داد. داده‌های دسامبر 2022 نشان داد که 450000 بیت کوین که قبل از سال 2022 در یک صرافی یا کیف پول گرم نگهداری می‌شد، در طول سال به کیف پول سرد منتقل شده است.

شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با انواع کیف پول‌ها مقاله انواع کیف پول های ارز دیجیتال را بخوانید.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.