مقالات فارکس

آیا برای ورود به سایت آلپاری نیاز به VPN داریم؟

مقالات فارکس

مطالعه در 8 دقیقه

مدتی است که به دلیل اختلالات به وجود آمده در اینترنت، اتصال به سرورهای متاتریدر و ورود به سایت بروکرها با مشکلاتی روبرو شده است. بروکر آلپاری یکی از کارگزاری‌هایی است که عدم دسترسی آسان به آن، باعث سردرگمی بسیاری از تریدرهای ایرانی شده است.

از آنجا که این بروکر کاربران ایرانی زیادی دارد، در این مقاله به نکاتی اشاره خواهیم کرد که می‌توانید از آنها برای ورود به سایت آلپاری استفاده کنید و همچنین راحت‌تر به متاتریدر بروکر آلپاری متصل شوید. تا انتها با ما همراه باشید.

مسدود شدن سایت آلپاری

چرا نمی توانیم به سایت آلپاری دسترسی داشته باشیم؟

فعالیت در بازار بین المللی فارکس و کسب درآمد دلاری، چند سالی است که در میان مردم رواج پیدا کرده و علاقه‌مندان زیادی در حال حاضر در این حوزه فعالیت می‌کنند.

در دنیا، تریدرها زمانی که پشت میز رایانه خود می‌نشینند، وارد پلتفرم معاملاتی خود شده، چند تحلیل انجام می‌دهند، چند خبر را از منابع معتبر بررسی می‌کنند و در نهایت معامله خود را انجام می‌دهند. اما در ایران شرایط کمی فرق می‌کند!

تریدر ایرانی به جای اینکه تمرکز و حواسش بر روی نمودار و استراتژی معاملاتیش باشد، قبل از شروع هر کاری ابتدا باید به دنبال راهی باشد که بتواند به بازار وصل شود! ایرانیان از بیرون توسط جامعه جهانی تحریم شدند و از این رو اجازه فعالیت در بروکرهای معتبر را ندارد و از داخل هم همان چند بروکری که خدمات می‌دهند مسدود هستند.

توجه داشته باشید که این مسدودی از سمت ایران است و ربطی به تحریم‌ها یا خود بروکر ندارد!

چگونه می‌توانم به سایت آلپاری دسترسی داشته باشم؟

در حال حاضر تقریبا وبسایت همه بروکرهای فارکس در ایران مسدود هستند و برای ورود به آنها نیاز به VPN دارید. برخی از بروکرهای فارکس مانند آلپاری، هر از گاهی دامنه جدید ارائه می‌دهند، اما همان دامنه هم ممکن است بعد از مدتی مسدود شود.

فرقی نمی‌کند که برای ورود به سایت آلپاری از موبایل استفاده می‌کنید یا کامپیوتر، بهترین کار این است که همیشه یک وی پی ان قوی داشته باشید تا در صورت مسدود شدن سایت آلپاری، بتوانید به راحتی به آن متصل شوید.

بهترین راه ورود به سایت آلپاری

در تاریخ نگارش این مطلب(اسفند 1401)، مدتی است که سایت بروکر آلپاری مسدود شده است. ما این موضوع را با پشتیبانی بروکر در میان گذاشتیم تا ببینیم که چگونه می‌توانیم به راحتی وارد سایت آلپاری شویم. در زیر پاسخ پشتیبان را مشاهده می‌فرمایید:

مستحضر باشید سایت آلپاری مسدود شده است. مسدود شدن سایت‌های مختلف امری طبیعی در ایران است و بیشتر سایت‌هایی که با فارکس ارتباط دارند هر از چند گاهی مسدود می‌شوند، البته سایت ما بیشتر از چند سال بدون مسدودی از ایران در دسترس بود.

در حال حاضر میتوانید از تمامی خدمات ما با VPN بهره‌مند شوید. حساب‌های تجاری (متاتریدر) در حال حاضر مسدود نیستند ولی به دلیل اختلال‌ها برای برخی کاربرها وی پی ان بهتر جواب می‌دهد.

اتصال به متاتریدر بروکر آلپاری

توجه داشته باشید که در حال حاضر متاتریدر آلپاری مشکل خاصی ندارد و می‌توان بدون وی پی ان به آن متصل شد! نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌شود برای زمانی کاربرد دارد که شما برای اتصال به سرورهای بروکر با مشکل روبرو باشید.

تا اینجا متوجه شدیم که برای ورود به سایت آلپاری و دیگر بروکرهای فارکس، حتما نیاز به VPN است. اما مشکل دیگری که باز هم فقط مختص تریدرهای ایرانی است، مشکل اتصال به پلتفرم معاملاتی بروکر جهت انجام ترید است!

هر بروکر دارای سرورهای اختصاصی است که مشتری از طریق پلتفرم معاملاتی مانند متاتریدر به آنها متصل می‌شود و می‌تواند معامله انجام دهد. اختلالات اخیر اینترنت باعث شده تا دسترسی به سرورها و حساب معاملاتی مشتریان با مشکلاتی مواجه شود.

برخی از بروکرها مانند آلپاری، سرورهای جدیدی را در دسترس مشتریان خود قرار دادند تا بدون نیاز به وی پی ان بتوانند به حسابشان در متاتریدر دسترسی داشته باشند.

برای رفع مشکل اختلال در اتصال به سرورهای بروکر آلپاری، می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

  1. تغییر ISP: اگر اختلال شما مربوط به ارتباط با اینترنت‌تان است، می‌توانید با تغییر ارائه‌دهنده خدمات اینترنت، احتمالا مشکل خود را حل کنید.
  2. استفاده از VPN: استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) می‌تواند به شما کمک کند تا از اینترنت با امنیت بیشتری استفاده کنید و مشکل احتمالی ارتباط با سرورهای بروکر را حل کنید.
  3. تغییر سرور: برخی از بروکرها، سرورهای متعددی در سراسر جهان دارند. اگر به یک سرور خاص متصل شده‌اید، ممکن است با تغییر به سرور دیگری، مشکل را حل کنید.
  4. استفاده از پشتیبانی: هر بروکری باید به مشتریان خود پشتیبانی کافی را ارائه دهد. با تماس با تیم پشتیبانی بروکر آلپاری، می‌توانید از آنها راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.
  5. بروزرسانی سیستم: ممکن است اختلال شما به دلیل قدیمی بودن سیستم شما باشد. برای حل این مشکل، می‌توانید سیستم خود را بروزرسانی کنید.
  6. اتصال با کیفیت بالا: برای اتصال به سرورهای بروکر آلپاری بهتر است از اتصال با کیفیت بالا و پایدار استفاده کنید، این می‌تواند کمک کند تا از اختلالات کمتری در اتصال برخوردار شوید.

لازم به ذکر است که همه این راهکارها ممکن است به طور صد در صدی نباشد. در حال حاضر تنها دلیل عدم اتصال به سرورهای آلپاری، اینترنت ایران است!

پیشنهاد بروکر آلپاری برای اتصال آسانتر به متاتریدر

خود بروکر نیز از مشکلات مشتریانش در مورد اتصال به متاتریدر با خبر است، اما چون مشکل از داخل ایران است، کار زیادی از دستش بر نمی‌آید! با این حال بروکر چند راهکار برای به حداقل رساندن مشکل اتصال به متاتریدر ارائه داده که در زیر مشاهده می‌کنید:

1.انتخاب اکسس پوینت با پینگ کم در متاتریدر. برای انتخاب اکسس پوینت با پینگ کم در قسمت پایین سمت راست نرم افزار متاتریدر، روی نماد سبز رنگ که اتصال شما رو نشان میدهد کلیک کنید و سروری با کمترین عدد روبری آن را انتخاب بفرمایید (تصویر زیر).

ورود به سایت آلپاری

2.استفاده از اینترنت خانگی که سرعت بهتری از اینترنت گوشی دارد

3.استفاده از VPN فعال و روشن

4.استفاده از شماره کابین برای ورود و تغییر رمز از پیش تعیین شده برای کابین

اتصال به حساب معاملاتی از طریق سایت آلپاری

ممکن است شما در ورود به سایت آلپاریمشکلی نداشته باشید، اما نتوانید به نرم افزار متاترید آلپاری متصل شوید! خوشبختانه آلپاری از وب پلتفرم پشتیبانی می‌کند.

شما می‌توانید از طریق آن معاملات جدید باز کنید، معاملات باز خود را مدیریت کنید و یا آنها را ببندید. برای دسترسی به وب پلتفرم، لازم است وارد پنل کاربری خود در سایت آلپاری شوید و مانند تصویر زیر، مراحل را دنبال کنید.

ورود به سایت آلپاری

با استفاده از وب پلتفرم، شما می‌توانید به محیط معاملاتی متاتریدر بدون نیاز به اجرای نرم افزار دسترسی داشته باشید. با اینکه این پلتفرم نمی‌تواند در ارائه ابزارهای تحلیل، به راحتی کارکردن با نرم افزار متاتریدر باشد، اما در شرایطی که دسترسی به حساب معاملاتیتان ندارید بسیار کاربردی است!

در زیر می‌توانید تصویری از محیط این پلتفرم را مشاهده نمایید.

ورود به سایت آلپاری
تصویر محیط وب پلتفرم بروکر آلپاری

همانطور که مشاهده می‌کنید، محیط کاری وب تریدر متاتریدر با نرم افزار آن تقریبا یکی است.

استفاده از نسخه موبایل متاتریدر آلپاری

از آنجایی که به طور معمول وی پی ان‌های موبایل کارایی بهتری دارند و بیشتر در دسترس هستند، می‌توانید از نسخه موبایل متاتریدر آلپاری برای انجام معامله استفاده کنید!

ممکن است بسیاری از تریدرها بر این باور باشند که نمی‌شود در موبایل تحلیل انجام داد! این حرف کاملا صحیح است!

اما یک راه‌حل آسان برای این موضوع نیز وجود دارد، و آن استفاده از سایت تریدینگ ویو است! شما می‌توانید تحلیل خود را در سایت تریدینگ ویو انجام دهید و از متاتریدر موبایل برای ورود و خروج و ست کردن حدضرر و حد سود استفاده کنید!

با اینکه این راه شاید اصولی نباشد، اما کار راه انداز است!

سخن پایانی

ورود به سایت آلپاری یا دیگر بروکرها همواره یک چالش برای تریدرهای ایرانی بوده و هست! به هر حال کسانی که علاقه‌مند به ترید کردن هستند یا درآمدشان از این راه است، همواره باید خود را برای هر شرایطی آماده کنند.

بهتر است همیشه یک وی پی ان قوی در دسترستان باشد تا از آن برای ورود به سایت آلپاری یا دیگر بروکرها استفاده کنید.

اگر شما هم راه دیگری برای ورود به سایت آلپاری یا دیگر بروکرها می‌شناسید، در پایین همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید تا بقیه هم از آن استفاده کنند.

شما در هر زمان می‌توانید با مراجعه به پشتیبانی بروکر آلپاری یا وبسایت ایران بروکر، آخرین آپدیت‌ها و بروزرسانی‌ها را دریافت کرده و از آنها برای ورود به سایت آلپاری یا دیگر بروکرها استفاده کنید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید