صرافی ویرا اکسچنج
0 ( 0 )

صرافی ویرا اکسچنج | Viraexchange

بررسی صرافی ویرا اکسچنج | قبل از ثبت نام بخوانید

ویرا اکسچنج یک پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که امکان خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارزها را در بازار فروشگاهی خود فراهم کرده است. همچنین از دیگر خدمات این صرافی می‌توان به ووچر پرفکت مانی (پرداخت‌های غیرنقدی در بستر وب به‌صورت بین‌المللی) و فروش شماره مجازی به مشتریان و کاربران نیز اشاره کرد.
تاریخ تأسیس :سال 2022
حداقل خرید :نامشخص
کارمزد معاملات :0.2 درصد
نوع صرافی :فروشگاهی
تعداد ارزدیجیتال :بیش از 200 ارز
بروکر Moneta Markets
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی صرافی ویرا اکسچنج

صرافی ارز دیجیتال ویرا اکسچنج یک صرافی داخلی نوپا است که خرید و فروش بیش از ‌۲۰۰ ارز دیجیتال را برای کاربران و مشتریان خود فراهم کرده است. در این صرافی علاوه‌بر ارائه خدمات در حوزه ارزها دیجیتال می‌توان از خدمات دیگر مانند ووچر پرفکت مانی نیز استفاده کرد.

در این مقاله از ایران بروکر به سراغ نقد و بررسی خدمات صرافی ویرا اکسچنج خواهیم رفت تا قبل از هرگونه اقدام یا کار با این صرافی به‌خوبی با آن آشنا شوید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

نقد و بررسی صرافی ویرا اکسچنج

ویرا اکسچنج یک صرافی نوپا است که در دو سال اخیر شروع به فعالیت کرده است و در این مدت توانسته خرید و فروش بیش از ۲۰۰ ارز دیجیتال را برای کاربران خود فراهم کند. در کنار خرید وفروش ارزهای دیجیتال کاربران می‌توانند از وبلاگ این صرافی برای آموزش حوزه ارزهای دیجیتال و از خدمات ووچر پرفکت مانی نیز استفاده کنند.

افشای ریسک: معامله در بازارهای مالی ریسک بسیار بالایی دارد و اکثر افراد در بازارهای مالی سرمایه خود را از دست می‌دهند؛ لذا مسئولیت سود و ضرر هر شخص با خود او است. ما هیچ بستر معاملاتی را توصیه و یا تأیید نمی‌کنیم؛ چراکه ممکن است تمامی بسترهای معاملاتی اشکالات و نواقصی داشته باشند.

معرفی صرافی ویرا اکسچنج (viraexchange)

صرافی ارز دیجیتال ویرا اکسچنج، یک پلتفرم معاملاتی مانند سایر صرافی‌های داخلی است که کاربران می‌توانند با ثبت نام و احراز هویت در آن ارزهای دیجیتال را بخرند یا بفروشند. کاربران می‌توانند بعد از خرید یا فروش ارزهای دیجیتال از کیف پول اختصاصی خود در این صرافی استفاده کنند.

صرافی های داخلی اغلب یک هدف مشترک دارند؛ اینکه کاربران در داخل کشور بدون دغدغه و نگرانی از بابت تحریم‌ها و محدودیت‌های بین‌المللی، مشغول به معامله ارزهای دیجیتال شوند. ویرا اکسچنج نیز همین هدف را دنبال می‌کند.

صرافی ویرا اکسچنج متأسفانه دفتر فیزیکی ندارد و کاربران نمی‌توانند برای اطمینان بیشتر نسبت به اعتبار این صرافی به دفتر فیزیکی آن مراجعه کنند. هرچند داخل سایت، آدرس دفتر فیزیکی در شهر زنجان ذکر شده است؛ اما کارشناس ایران بروکر از پشتیبانی ویرا اکسچنج درخواست آدرس دفتر فیزیکی را داشت و پاسخ دادند که درحالِ‌حاضر امکان مراجعه حضوری وجود ندارد و از دادن آدرس نیز خودداری کردند. هر چند نمی‌توان نداشتن آدرس فیزیکی را دلیلی بر کم بودن اعتبار یک صرافی دانست اما داشتن آدرس فیزیکی امنیت خاطر بیشتری را برای کاربران فراهم می‌کند. به این نکته هم باید دقت کنیم که چون خرید و فروش ارزهای دیجیتال به صورت آنلاین است نمی‌توان از صرافی که حتی دفتر حضوری هم دارد، انتظار ارائه خدمات حضوری داشته باشیم.

پشتیبانی ویرا اکسچنج

تاریخچه صرافی ویرا اکسچنج

همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، ویرا اکسچنج یک صرافی نوپا است و مدت زیادی از فعالیت این پلتفرم نمی‌گذرد. هرچند پشتیبان صرافی ادعا داشت که ویرا اکسنچ بیش از ۴ سال است که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت دارد. اما ما تاریخچه ثبت دامنه ویرا اکسچنج را بررسی کردیم و با تصویر زیر مواجه شدیم:

تاریخچه صرافی ویرا اکسچنج

در تصویر بالا مشخص شده است که دامنه فعالیت این صرافی در نیمه اول سال ۲۰۲۲ ثبت شده است.

خدمات صرافی ویرا اکسچنج

ویرا اکسچنج تنها یک پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که معاملات رمزارزها را در بازار فروشگاهی انجام می‌دهد؛ به این معنا که این صرافی فاقد بازار فیوچرز یا آپشن است. همچنین از دیگر خدمات این صرافی می‌توان به ووچر پرفکت مانی (پرداخت‌های غیرنقدی در بستر وب به‌صورت بین‌المللی) اشاره کرد. در انتها، این صرافی خدمات فروش شماره مجازی را نیز به مشتریان و کاربران خود ارائه می‌دهد.

کارمزد معاملات در صرافی ویرا اکسچنج

صرافی ویرا اکسچنج نیز برای ارائه خدمات خود به مشتریان، کارمزدهایی دارد که بهتر است قبل از فعالیت در این صرافی از میزان کارمزدها اطلاع داشته باشید:

در هنگام ثبت معاملات در این صرافی، میزان مبلغ کارمزد هنگام معامله برای شما نمایش داده می‌شود. به صورت کلی، کارمزد میکر و تیکر در صرافی ویرا اکسچنج ۰.۲٪ است.

کارمزد واریز ریال در ویرا ۰.۰۲ درصد با حداقل ۵۰۰ تومان و حداکثر ۶ هزار تومان است.

کارمزد برداشت ریالی نیز به‌صورت زیر است:

میزان برداشت ریالکارمزد برداشت
از ۳۰ هزار تا ۱۰ میلیون تومان۲,۲۰۰ تومان
از ۱۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون۱۶,۵۰۰ تومان

شفافیت و اطلاعات ثبتی شرکت ویرا اکسچنج

با توجه به جستجویی که در سطح وب داشتیم متاسفانه اطلاعاتی در رابطه با مدیرعامل و شرایط ثبت این شرکت به دست نیاوردیم. حتی زمان ارتباط کارشناسان با پشتیبانی این صرافی در رابطه با اطلاعات ثبتی با پاسخ زیر مواجه شدیم.

image

مزایا و معایب صرافی ویرا اکسچنج

اگرچه صرافی‌های داخلی با ریسک کمتری به کاربران ایرانی خود خدمات ارائه می‌دهند اما کاملاََ بدون ریسک و معایب نیستند. هنگام کار با صرافی‌های داخلی از جمله ویرا اکسچنج باید به مزایا و معایب آن توجه داشته باشید تا در طول فعالیت خود در پلتفرم معاملاتی آنها دچار مشکل یا گرفتاری نشوید.

مزایای صرافی ویرا اکسچنج

همان‌طور که اشاره کردیم ویرااکسچنج یک پلتفرم فروشگاهی است که خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. از جمله مزایای این صرافی می‌توان به: تنوع در ارزهای دیجیتال برای معامله (حدود ۲۰۰ رمزارز)، پشتیبانی آنلاین و پاسخ‌گویی در ۲۴ ساعت شبانه‌روز، کیف پول اختصاصی و اپلیکیشن اختصاصی در اندروید اشاره کرد.

معایب صرافی ویرا اکسچنج

  • نبود دفتر فیزیکی
  • هویت مالک یا بنیان‌گذار آن مشخص نیست.
  • عدم ارائه خدمات خرید و فروش بدون احراز هویت (فقط برای مبالغ کمتر از ۵۰۰ هزار تومان می‌توان بدون احراز هویت فعالیت کرد).
  • عدم وجود بازارهای معاملاتی مانند فیوچرز و آپشن
  • عدم خدمات به اتباع خارجی

پشتیبانی صرافی ویرا اکسچنج

صرافی‌های ارز دیجیتال برای اینکه ارتباط خود را با مشتریان و کاربران حفظ کنند، باید خدمات پشتیبانی متنوعی را ارائه دهند. در این رابطه صرافی ویرا اکسچنج نیز پشتیبان آنلاین در سایت خود دارد. همچنین کاربران می‌توانند از طریق ایمیل و شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۹۸۷۷۱ با پشتیبان این صرافی در ارتباط باشند.

شبکه‌های اجتماعی ویرا اکسچنج

ویرا اکسچنج چندان فعالیت چشم‌گیری در فضای مجازی ندارد و متأسفانه فعالیت کم در فضای مجازی را می‌توان یکی دیگر از معایب ویرا اکسچنج دانست. از آنجا که حوزه ارزهای دیجیتال در بستر وب است، صرافی‌ها اغلب تلاش می‌کنند از طریق شبکه‌های اجتماعی ارتباط خود را با مشتریان حفظ کنند. اما ویرا اکسچنج در این مورد کوتاهی کرده است. صفحه اینستاگرام این صرافی حدود ۷۰۰ دنبال‌کننده و کانال تلگرامی آنها نیز تنها ۲۰۰ مخاطب دارد.

اینستاگرام ویرا اکسچنج

آموزش ثبت نام در صرافی ویرا اکسچنج

ثبت نام در صرافی ویرا اکسنچ پروسه بسیار راحتی دارد. کافی است که طبق تصویر زیر وارد صفحه ورود یا عضویت در صرافی شوید:

ثبت نام در صرافی ویرا اکسچنج

بعد از اینکه روی ورود/عضویت کلیک کردید، وارد صفحه ثبت نام خواهید شد. در این صفحه باید شماره تلفن همراه خود را همراه با یک پسورد وارد کنید. بعد از تکمیل ثبت نام وارد صفحه زیر می‌شوید:

عضویت در ویرا اکسچنج

این صرافی سه سطح کاربری دارد و برای فعال‌‎سازی واریز شناسه‌دار حتماََ باید از طریق پشتیبانی اقدام کنید. همچنین برای احراز هویت باید از کارت ملی یا گواهینامه خود استفاده کنید. صرافی ویرا بدون احراز هویت تنها از مبالغ زیر ۵۰۰ هزار تومان برای خرید و فروش پشتیبانی می‌کند. اگر قصد خرید و فروش بیشتر از ۵۰۰ هزار تومان را دارید احراز هویت در این صرافی اجباری است.

جمع‌بندی

ویرا اکسچنچ یک صرافی فروشگاهی است که امکان خریدوفروش بیش از ۲۰۰ ارز دیجیتال را برای کاربران خود فراهم می‌کند و در کنار معاملات ارزهای دیجیتال، خدمات دیگری مانند فروش شماره مجازی را هم ارائه می‌دهد. این صرافی حدود ۲ سال است که در داخل کشور شروع به فعالیت کرده است، اگر قصد ثبت نام در آن را دارید، حتماََ مطالعات و تحقیقات بیشتری درباره ویرا اکسچنج انجام دهید و تنها به این مقاله متکی نباشید.

سلب مسئولیت: کلیه مطالب، مقالات، آموزش‌ها، تحلیل‌های ارائه‌شده در وبسایت “ایران بروکر” متضمن هیچ پیشنهاد معاملاتی‌ای نیست و صرفاََ جنبه مطالعاتی و اطلاع‌رسانی دارد. این وبسایت نسبت به ضرر و زیان احتمالی افراد هیچ‌گونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری، مطمئن شوند که تجربه و دانش کافی را دارند.

سوالات متداول

آیا در ویرا اکسچنج احراز هویت اجباری است؟

بله، احراز هویت در این صرافی مانند سایر پلتفرم‌های داخلی اجباری است و تنها مبالغ زیر ۵۰۰ هزارتومان را بدون احراز هویت می‌توان معامله کرد.

ویرا اکسچنج چه خدماتی ارائه می دهد؟

ویرا یک صرافی فروشگاهی است و خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال و فروش شماره مجازی ارائه می‌دهد.

ویرا اکسچنج از چند ارز دیجیتال برای معامله پشتیبانی می‌کند؟

صرافی ویرا از حدود ۲۰۰ ارز دیجیتال برای خرید و فروش پشیبانی می‌کند.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)