bitstamp logo png
4 ( 1 )

صرافی بیت استمپ | Bitstamp

آیا ایرانیان می‌توانند از صرافی بیت استمپ استفاده کنند؟ | همه چیز در مورد صرافی Bitstamp

صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ (Bitstamp) یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌های ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال است که در سال 2011 تاسیس شده است. با تاسیس صرافی‌های جدید با خدمات بهتر و متنوع‌تر، این صرافی به مرور زمان محبوبیت خود را از دست داد و هم اکنون در رتبه 9 کوین مارکت کپ قرار دارد.
تاریخ تأسیس :سال 2011
کارمزد معاملات :0.4 درصد
معامله بدون احراز :
بازار فیوچرز :
خدمات به ایران :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته
ایکس چیف

نقد و بررسی صرافی بیت استمپ

صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ یک پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که سطح خدمات ساده و محدودی دارد. در این مقاله به بررسی دقیق این صرافی و جزییات آن می‌پردازیم.

صرافی بیت استمپ

موضع گیری صرافی بیت استمپ در برابر کاربران ایرانی

امروزه و با توجه به تحریم‌هایی که علیه ایرانیان و کاربران ایرانی تصویب شده است، تا کنون هیچ صرافی معتبری اجازه احراز هویت ایرانیان را ندارد و این موضوع اهمیت بررسی موضع گیری صرافی خارجی در برابر ایرانیان قبل از ثبت نام را دو چندان می‌کند. زیرا کوچکترین اشتباه ممکن است منجر به مسدود شدن دارایی شما شود.

صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ (Bitstamp) در قسمت قوانین و مقررات خود هیچ اشاره‌ای مبنی بر عدم ارائه خدمات به کاربران ایران نداشته است. با این حال کارشناس ایران بروکر برای بررسی دقیق تر این موضوع موضع گیری صرافی در برابر ایرانیان را از پشتیبان صرافی جویا شد.

ایرانیان در بیت استمپ

همانطور که در عکس مشخص است پشتیبان گفت که صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ به کاربران ایرانی خدماتی ارائه نمی‌کند.

نکته حائز اهمیت این است که آدرس سایت این صرافی فیلتر است و برای ورود به آن بهتر است از یک VPN آی‌پی ثابت استفاده کنید.

ثبت نام و احراز هویت در صرافی بیت استمپ

همانطور که در قبل اشاره شد، صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ و بسیاری از صرافی‌های معتبر خارجی دیگر، به دلیل پیروی از قوانین بین‌المللی اجازه لحراز هویت کاربران ایرانی را ندارند. اما بسیاری از ایرانیان در صرافی‌های خارجی که تکمیل کردن فرآیندهای احراز هویت در آن‌ها اجباری نیست و با استفاده از یک VPN آی‌پی ثابت در حال فعالیت هستند.

اما طبق قوانین صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ، استفاده از خدمات این صرافی اعم از معامله، واریز و برداشت و… منوط به تکمیل کردن فرآیندهای احراز هویت (KYC) است. در نتیجه ایرانیان نمی‌توانند از این پلتفرم استفاده کنند.

آیا صرافی بیت استمپ معتبر است؟

بررسی اعتبار یک صرافی یکی از نکات و موضوعات مهمی است که قبل از ثبت نام در آن باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرد. زیرا در حال حاضر تعداد بسیار زیادی صرافی ایرانی و خارجی در حال ارائه خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتالی هستند اما وجود یک صرافی و فعالیت آن صرفا معتبر و قابل اعتماد بودن آن را تایید نمی‌کند.

صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ هم اکنون (17 مهر 1401) در رتبه بندی سایت کوین مارکت کپ در رده 10 ام قرار دارد و حجم معاملات آن در 24 ساعته گذشته بیش از 29 میلیون دلار است.

bitstamp in coinmarketcap

بر اساس داده‌های سایت similarweb سایت این صرافی به طور میانگین ماهیانه 1.2 میلیون بازدید کننده دارد.

بیت استمپ در سیمیلار وب

سرقت 19000 بیت کوین از صرافی بیت استمپ!

در ژانویه سال 2015 صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ مورد حمله فیشینگ قرار گرفت و هکرها موفق به سرقت 19000 واحد بیت کوین که در آن زمان ارزشی بیش از 5 میلیون دلار داشت شدند. این سرقت یکی از بزرگترین هک‌های انجام شده از یک صرافی متمرکز در دنیای کریپتوکارنسی است.

پس از این اتفاق تعداد مشتریان این صرافی افت بسیار زیادی را تجربه کرد و اعتماد اکثر مشتریان به این پلتفرم از بین رفت.

در همان زمان عوامل و مدیران صرافی به همه کاربران قول دادند که وجوه به سرقت رفته آن‌ها را تا حداکثر 2 ماه  جبران می‌کنند و به قول خود هم عمل کردند و تمام خسارات ناشی از این سرقت در کمتر از 2 ماه به کاربران پرداخت شد.

بعد از این اتفاق صرافی‌های بزرگی مانند بایننس و کارآگاه‌های مربوط به جرائم سایبری به دنبال شناسایی اطلاعات هکر رفتند اما موفق به برگردادن هیچ پولی نشدند و اطلاعات هکر هیچوقت شناسایی نشد.

سال‌ها بعد و در سپتامبر 2021 یکی از کارمندان با سابقه این صرافی به علت مشارکت با هکرها در سال 2015 دستگیر شد. مدتی بعد مشخص شد که یکی از هکرها با اکانت جعلی، مدتی با این کارمند در ارتباط بوده و روز قبل از سرقت ایمیلی حاوی بلیط رایگان یک کنسرت برای کارمند مورد نظر ارسال می‌کند اما در واقع این ایمیل حاوی یک بد افزار بوده و هکر با استفاده از این بد افزار توانسته به اطلاعات صرافی و مشتریان دسترسی داشته باشد و موفق به سرقت 19000 هزار بیت کوین شده است.

پس از مشخص شدن این اطلاعات صرافی بیت استمپ تعداد بسیار زیادی از کامندان خود را اخراج کرد و سطوع امنیتی خود را به طور کامل عوض کرد تا دیگر شاهد حمله هکرها و اشتباه کارمندان خود نشود.

کارمزدهای صرافی بیت استمپ

مسئله کارمزدهای دریافتی یک صرافی در معاملات، موضوعی است که برای بیشتر معامله‌گران از اهمیت بالایی برخوردار است.

صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ در معاملات اسپات خود به ازای سفارشات میکر (Maker) 0.3 درصد و تیکر (Taker) 0.4 درصد است.

پشتیبانی صرافی بیت استمپ

در حال حاضر اکثر صرافی‌های بین المللی ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال از سطوح قابل قبولی از پشتیبانی برخوردارند تا به سرعت مشکلات و سوالات کاربران خود را پاسخگو باشند.

اما پشتیبانی صرافی بیت استمپ امتیاز قابل قبولی ندارد و فقط از طریق تیکت و تماس تلفنی است، که تماس تلفنی برای بسیار از ساکنین کشورهای دیگر ممکن نیست و هزینه زیادی در بر دارد. این موضوع در حالی است اکثر صرافی‌های بزرگ خارجی از پشتیبانی آنلاین و 24 ساعته برخوردار هستند.

زمان پاسخگویی پشتیبان این صرافی طولانی و سطح آن برای یک صرافی بین‌المللی مناسب نیست.

اپلیکیشن صرافی بیت استمپ

صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ اپلیکیشن‌های خود را در دو سیستم عامل اندروید و IOS توسعه داده است تا کاربران معاملات خود را آسان‌تر و سریع‌تر انجام دهند.

دانلود اپلیکشن اندروید

دانلود اپلیکشن IOS

می‌توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را از طریق سایت این صرافی و یا با استفاده از لینک‌های بالا دانلود کنید.

امکانات و خدمات صرافی بیت استمپ

صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ (Bitstamp) طیف محدودی از خدمات را به کاربران خود ارائه می‌دهد. یکی از دلایل کمتر شدن مشتریان این صرافی و کاهش محبوبیت آن در سال‌های اخیر همین موضوع کم بودن خدمات این صرافی است.

خدمات این صرافی تنها محدود به بازار معاملاتی اسپات (Spot) و استیکینگ (Staking) است که این سطح از خدمات برای بسیاری از معامله‌گران جذابیتی ندارد.

market bitstamp

همچنین در بازار معاملات اسپات این صرافی تعداد 147 رمزارز موجود است و امکان معامله این ارزها وجود دارد.

این موضوع در حالی است که هم اکنون معاملات مارجین و فیوچرز که در آن‌ها کاربران می‌توانند از اهرم‌های مالی استفاده کنند از جذابیتی بیشتری نسبت به معاملات اسپات برخوردار است که صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ فاقد بازار مارجین و فیوچرز است.

تیم توسعه دهنده و مکان دفتر مرکزی

این صرافی دارای اکانت لینکدین است و این صفحه دارای 429 عضو است. طبق اطلاعات این صفحه، دفتر مرکزی صرافی در لوکزامبورگ قرار دارد.

bitstamp in linkedin

طبق اطلاعات موجود فردی به نام Nejc Kodrič در سال 2011 صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ را تاسیس کرده است.

Nejc Kodrič

بیت استمپ در شبکه‌های اجتماعی

صفحه اینستاگرام صرافی بیت استمپ حدود 8 هزار نفر دنبال کننده دارد اما فعالیت منظمی در این صفحه وجود ندارد.

اینستاگرام بیت استمپ

اکانت توییتر این صرافی دارای بیش از 495 هزار دنبال کننده است و این صفحه دارای فعالیت منظم و قابل قبولی است.

توییتر بیت استمپ

آموزش تصویری ثبت نام در صرافی بیت استمپ

برای ثبت نام در این صرافی ابتدا در صفحه اول سایت روی گزینه Get started کلیک کنید.

signup in bitstamp

سپس در صفحه‌ باز شده اطلاعات درخواستی را به درستی و با دقت وارد کنید تا ثبت نام شما تکمیل شود.

signup in bitstamp2

توجه داشته باشید احراز هویت در این صرافی اجباری است و این صرافی به وضوح اعلام کرده است که به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهد، لطفا احتیاط کنید!

سخن پایانی

در این مقاله صرافی بیت استمپ را از تمام زوایا مهم برای شما عزیزان بررسی کردیم.

باید به این نکته توجه داشته باشید که این صرافی به ایرانیان خدماتی ارائه نمی‌کند و نکته دیگر این که آدرس سایت این صرافی فیلتر است و برای ورود به آن نیاز به یک VPN آی‌پی ثابت است.

ایران بروکر

پرسش‌های متداول

آیا می‌توان بدون احراز هویت در صرافی بیت استمپ فعالیت کرد؟

خیر، فعالیت در این صرافی نیاز به احراز هویت دارد.

آیا ایرانیان می‌توانند از این صرافی استفاده کنند؟

خیر، به دلیل اجباری بودن احراز هویت در این صرافی و عدم خدمات دهی به کاربران ایرانی، ایرانیان امکان فعالیت در این پلتفرم را ندارند.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)