تحلیل کامل شرایط بازار جهانی فارکس در سال ۱۴۰۲

تحلیل بازار سهام

بازار سهام جهانی در حال تغییر است، شناخت و استفاده از این تغییر می‌تواند منجر به سود مالی قابل‌توجهی در سال ۱۴۰۲ شود. در این مطلب شواهد که نشان دهنده تغییر بازار جهانی است را آورده‌ایم.

تورم در ۱۴۰۲

تورم فزاینده سال  2022 آمریکا، در سال 2023 در حال کاهش است. نرخ تورم کل در سال 2022 بالای 9 درصد رسید. اما در حال حاضر کاهش یافت و نرخ تورم حدود 6 درصد است و احتمالا تا پایان تابستان به 2 تا 3 درصد می‌رسد. هفته گذشته مشخص شد که قیمت‌های در بخش خدمات آمریکا با سریع‌ترین سرعت در حال کاهش هستند.

رشد اقتصادی در ۱۴۰۲

اقتصاد بسیار گرم سال 2022 در اوایل سال 2023 تقریبا به یک اقتصاد بسیار سرد تبدیل شده است. رشد اقتصاد آمریکا اوایل سال 2022 حدود 5 درصد بود. که در سال 2023 به کمتر از 1 درصد رسیده است. میزان ایجاد اشتغال کاهش یافته است که این می‌تواند پیامد منفی بر رشد اقتصادی داشته باشد. از سوی دیگر سفارشات در بخش خدمات آمریکا درحال کاهش است. کاهش سفارشات جدید می‌تواند نشان دهنده یک رکود اقتصادی گسترده‌ باشد.

عرضه پول در ۱۴۰۲

عرضه پول محرک بزرگی در سال 2022 برای رشد بود که در سال 2023 وجود ندارد. رشد ماهانه عرضه پول در سال 2022 به‌طور متوسط 5 درصد بود. در حال حاضر رشد عرضه پول در آمریکا 2.4- درصد است.

تقاضای وام بانکی در آمریکا در حال کاهش است که این باعث کاهش بیشتر عرضه پول در تابستان خواهد شد.

نرخ بهره در ۱۴۰۲

در طول سال 2022 فدرال رزرو به‌طور فزاینده‌ای نرخ بهره را افزایش داد. اما به‌تازگی فدرال رزرو صحبت‌های در مورد توقف روند افزایش نرخ بهره کرد. در سال 2022 نرخ بهره از صفر، به 25 واحد، 50 واحد و 75 واحد افزایش داد.

فدرال رزرو افزایش خود را تا 25 واحد پایه کاهش داد. در این هفته، منحنی آتی صندوق‌های فدرال رزرو سقوط کرد و تریدرها اکنون چهار تا پنج کاهش نرخ بهره را در سال 2023 پیش‌بینی می‌کنند.

قیمت نفت در ۱۴۰۲

قیمت نفت، گاز طبیعی و گندم در سال 2022 افزایش یافت، در حالی که قیمت این سه کالا در سال 2023 سقوط کرد. در اوایل سال 2022 شاخص قیمت کالای بلومبرگ بیش از 30 درصد افزایش یافته. اما پویایی تقاضا در بازارهای کالا هفته گذشته کاهش یافت و حتی کاهش اضطراری تولید نفت از سوی اوپک پلاس نیز تاثیر چندانی بر قیمت‌ها نداشت.

تغییر شرایط اقتصاد جهانی

اقتصاد جهانی در حال تغییر است. همه نهاده‌های اصلی افتصاد در سال 2023 نسبت به 2022 حدود 180 درجه تغییر کرده است. اگر ورودی‌های تغییر کند باید خروجی نیز متعاقبا تغییر کند. بنابراین بازار سهام 180 درصد تغییر خواهد کرد.

سقوط بازار سهام در سال 2022 به یک رشد چشمگیر در سال 2023 تبدیل شد. S&P 500 در سال گذشته 20 درصد کاهش یافت. در سال 2023 حدود 7 درصد افزایش یافته است.

سقوط سهام فناوری در سال 2022 به یک جهش بزرگ سهام فناوری در سال 2023 تبدیل شد. نزدک در سال گذشته بیش از 30 درصد سقوط کرد. امسال بیش از 20 درصد افزایش یافته است.

افزایش بازدهی خزانه در سال 2022 به سقوط بازدهی خزانه در سال 2023 تبدیل شد. بازدهی 10 خزانه‌داری در سال گذشته حدود 250 واحد پایه افزایش یافت. در سال 2023 حدود 50 واحد کاهش یافته است.

سقوط ارزهای دیجیتال در سال 2022 در سال 2023 به یک چرخه جدید رونق کریپتو تبدیل شده است. بیت‌کوین در سال 2022 بیش از 60 درصد سقوط کرد. این رقم در سال 2023 حدود 70 درصد افزایش یافته است.

شناخت تغییرات در اقتصاد جهانی

از دیدگاه بازارهای مالی، هر چیزی که در سال 2022 کار می‌کرد، دیگر در سال 2023 کار نمی‌کند و هر چیزی که در سال 2022 سوددهی نداشته در سال 2023 واقعا خوب خواهد بود.

بسیاری از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری به عقب نگاه می‌کنند. آن‌ها تصمیمات خود را براساس آنچه برایشان سودآور بود پیش‌بینی می‌کنند، آن‌ها آنچه را که بالا رفته است را می‌خرند و آنچه را کاهش یافت می‌فروشند.

اغلب اوقات، این استراتژی جواب می‌دهد. اما نه زمانی که بازار دستخوش تغییرات عظیمی مثل الان شده است. در حال حاضر نگاه کردن به عقب برای سرمایه‌گذاری می‌تواند فاجعه‌‌‌آمیز باشد. مطمئنا با این طرز فکر سرمایه خود را از دست خواهید داد. در حال حاضر بهترین استراتژی نگاه به آینده است.

شما باید تغییراتی را در حال حاضر در بازار اتفاق می‌افتد بشناسید و از آن‌ها استفاده کنید.

خلاصه تحلیل کامل شرایط بازار جهانی فارکس در سال ۱۴۰۲

آنچه که اقتصاد امروز جهانی با آن روبرو دیگر تورم نیست بلکه رکود است. قیمت نفت پس از حمله روسیه به اوکراین افزایش یافت اما پس از آن سقوط کرد. در مورد گاز طبیعی و گندم هم همینطور است.

باید بدانید دیگر سهام سقوط نمی‌کند. در نیمه اول سال 2022 سقوط کردند، در نیمه دوم ثابت مانند و در سال 2023 رشد کرد.

باید بدانید تغییرات به این بزرگی برای کوتاه مدت نیست و حداقل یک چهارم سال وجود دارند. اکثر سرمایه‌گذاران این تغییرات را تشخیص نمی‌دهند. به همین دلیل است که اکثر سرمایه‌گذاران امسال پول خوبی بدست نیاورده‌اند. اما کسانی که این تغییرات را تشخیص دهد، می‌توانند سود عالی کسب کنند.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

درباره نویسنده
سحر مسافر
سحر مسافر
کارشناس بازارهای مالی و رمزارزها

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.