Search
Close this search box.

کپی تریدینگ و حساب PAMM | معرفی بهترین بروکر و صرافی برای حساب پم !

حساب پم و کپی تریدینگ

آیا شما هم از آن دسته افراد می‌باشید که مجذوب تجارت در بازارهای مالی و به دنبال کسب درآمد از آن هستید اما دانش و آگاهی لازم را ندارید؟ آیا توانایی تحلیل را دارید، اما استراتژی سودده نداشته و نتوانسته‌اید در بازار به سود مداوم برسید؟ آیا برنامه کاری شما آنقدر شلوغ است که به شما اجازه نمی‌دهد تمام وقت خود را به انجام معاملات فارکس اختصاص دهید؟

امروز، ما در مورد دو راه حل مختلف صحبت خواهیم کرد که صنعت تجارت مدرن برای معامله گران حرفه‌ای قدیمی و کسانی که برای اولین بار به دنبال تجارت در فارکس هستند، ارائه می‌دهد.  در این مقاله با  کپی تریدینگ و حساب پم آشنا می‌شوید که بهترین انتخاب برای شما هستند.

از آنجایی که تعداد افراد علاقه‌مند به بازارهای مالی هر روز در حال افزایش است، بازار فارکس و بورس به مکان‌هایی تبدیل شده‌اند که هم معامله‌گران تازه کار و هم حرفه‌ای فرصت کسب درآمد بدون اینکه لازم باشد خودشان معامله کنند را دارند. معامله‌گران می‌توانند به شغل اصلی خود برسند، در حالی که بدون انجام کار خاصی در بازار فارکس مشغول کسب سود هستند!

برای معامله‌گرانی که ممکن است مایل نباشند مستقیما در معاملات فارکس شرکت کنند، یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های موجود، استفاده از معاملات کپی یا افتتاح حساب PAMM است. هر دو گزینه اغلب در بروکرهای برتر فارکس در دسترس هستند و با جزئیات متفاوت به مشتریان ارائه می‌شوند.

این امر به دلیل قابلیت‌های تجاری جدیدی می‌باشد که طی سال‌های اخیر ظهور کرده‌اند. در این مطلب به جزئیات حساب PAMM و کپی تریدینگ خواهیم پرداخت و با مزایا و معایب هرکدام آشنا خواهیم شد. همچنین با بهترین بروکرهای دارای حساب پم آشنا خواهیم شد.

بهترین بروکر برای حساب پم | کدام بروکر حساب PAMM دارد؟

در حال حاضر بروکرهای زیادی خدمات حساب پم و کپی تریدینگ را ارائه می‌دهند که در زیر می‌توانید برخی از آنها را مشاهده نمایید. علاوه بر جدول بهترین بروکر برای حساب پم، می‌توانید با کلیک بر روی دکمه زیر، جدول کامل بروکرها را مشاهده نمایید.

حساب پم چیست؟ | جزئیات حساب PAAM

حساب PAMM که مخفف Percent Allocation Management Module (مدیریت درصد تخصیص پول) می‌باشد، نوعی حساب تجاری در فارکس است که معمولا سه طرف در آن وجود دارد.

 1. سرمایه‌گذار
 2. بروکر
 3. مدیر صندوق

در حساب پم، بروکر فارکس سرمایه شما را در یک صندوق ذخیره کرده و معادل آن را به صورت اعتباری در اختیار مدیر قرار می‌دهد تا از طرف شما معامله انجام دهد. مزیت اصلی حساب پم، توزیع سود و ضرر بر اساس درصد، بین همه اعضا صندوق است.

حساب پم

به محض اینکه یک معامله در حساب اصلی انجام شود، به سرعت و به طور متناسب و با قیمتی مشابه در تمام حساب‌های سرمایه‌گذاران اجرا می‌شود.

در این نوع سیستم نقش سرمایه‌گذار صرفا به تامین سرمایه برای معاملات ختم می‌شود و امکان تغییر و یا کنترل بر روی معاملات را ندارد. شما به عنوان سرمایه‌گذار در حساب پم لازم نیست هیچ کاری انجام دهید و تمام معاملات توسط مدیر انجام می‌شود.

همچون کپی ترید، شما می‌توانید پروفایل مدیران را بررسی کنید و هر کدام را که تمایل داشتید برای خود انتخاب کنید. هنگام استفاده از حساب PAMM در فارکس، نیاز نیست سرمایه‌گذار دانشی از تحلیل و یا فارکس داشته باشد چون آنها فقط سرمایه را تامین می‌کنند و معاملات را مدیر انجام می‌دهد.

نقش بروکر در حساب های PAMM معمولا تسهیل ارتباط بین مدیر و سرمایه‌گذار خواهد بود. به واسطه بروکر، نیاز نیست شما مستقیما پولی به کسی پرداخت کنید تا برای شما معامله انجام دهد، و این کار ریسک را به شدت پایین می‌آورد. همچنین مدیر اجازه برداشت از حساب شما را ندارد. در حساب های پم ممکن است مدیر از طرف خود بروکر باشد!

در حساب پم، مدیر صندوق درصد مشخصی کمیسیون را از معاملات دریافت می‌کند. در برخی موارد هم ممکن است همچون سیستم کپی تریدینگ، هزینه ثابتی را بصورت ماهانه برای خدمات خود دریافت کند. بروکر هم در این سیستم مقدار کمی کارمزد ثابت یا کمیسیون نیز دریافت می‌کند.

سرمایه گذاری در حساب پم

در حساب پم، شما با توجه به مقدار سرمایه‌گذاری که انجام داده‌اید سود کسب می‌کنید. به عنوان مثال اگر سرمایه شما 10 درصد از کل صندوق باشد، در پایان ماه 10 درصد از کل سود به شما تعلق میگیرد (البته بعد از کسر هزینه کمیسیون).

شما می‌توانید به عنوان سرمایه‌گذار و یا مدیر صندوق در حساب های PAMM فعالیت کنید. در بروکرهای فارکس می‌توانید به راحتی یک پروفایل بسازید و سابقه حساب خود را برای جذب سرمایه با دیگران به اشتراک بگذارید، البته اگر یک تریدر موفق هستید!

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به عنوان یک سرمایه‌گذار در حساب پم بدانید این است که بر خلاف سیستم کپی تریدینگ، خودتان به طور مستقل نمی‌توانید روی حساب‌های PAMM معامله انجام دهید. منطق اصلی پشت این محدودیت این است که تخصیص درصد در همه حساب‌ها را به خطر میاندازد. با این حال، هر زمان که بخواهید با توجه به قوانین بروکرتان، می‌توانید حساب را از سیستم PAAM جدا کنید.

یکی از مزیت‌هایی که حساب پم دارد این است که درآمد مدیر به شکل کمیسیون است و بصورت درصدی محاسبه می‌شود. این کمیسیون تنها از معاملاتی که به سود ختم شدند دریافت می‌شود. مدیر تنها از معاملات سودده کمیسیون می‌گیرد و این می‌تواند یک مشوق برای او باشد تا تمام تلاش خود را برای کسب سود بیشتر انجام دهد!

توجه داشته باشید که با عضویت در حساب پم بروکرهای فارکس، شما ریسک‌های معاملاتی را تا پایان یک دوره مشخص می‌پذیرد. پس از این مدت، سرمایه‌گذاران می‌توانند سرمایه خود را برداشت کنند، به سرمایه‌گذاری با همان مدیر پول ادامه دهند یا وجوه خود را به مدیر دیگری منتقل کنند.

حساب pamm

به خاطر داشته باشید که نتیجه معاملات مدیر هر چه باشد بر سرمایه شما هم تاثیر می‌گذارد، این یعنی اگر مدیر دچار ضرر هنگفت شود، به همان درصد شما هم ضرر خواهید کرد! به همین دلیل ضروری است که در انتخاب مدیر دقت کنید.

در هر حال تمام بازارهای مالی دارای ریسک است و شما با ورود به آن، طبیعتا آنها را پذیرفته‌اید!

بهترین حساب پم کدام است؟

بروکرهای فارکس هر کدام ممکن است طرح‌های مختلفی را در این زمینه ارائه دهند تا بهترین حساب پم را برای مشتریانشان فرآهم کنند. به عنوان مثال حساب پم آلپاری یکی از معروفترین آنها است. این بروکر تعداد بسیار زیادی مدیر در دسترس شما قرار می‌دهد که می‌توانید یکی را برای خود انتخاب کنید.

آلپاری با ارائه سبدهای PAMM متفاوت می‌تواند نیاز اکثر سرمایه‌گذاران را برطرف کند. برای افتتاح حساب پم آلپاری می‌توانید از جدول ابتدای همین صفحه استفاده کنید.

مزایای حساب PAMM

 • هیچ دانشی از فارکس و آموزش خاصی برای افتتاح حساب یا استفاده از حساب پم مورد نیاز نیست. این مورد می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی کند.
 • افتتاح حساب PAMM می‌تواند یک راه ساده و بدون دردسر برای کسانی باشند که قصد کسب سود از فارکس را دارند.
 • شما در حال استفاده از مهارت‌های یک معامله‌گر حرفه‌ای هستید که احتمالا تجربه و توانایی زیادی در فارکس دارد.
 • کمیسیون بصورت درصدی محاسبه می‌شود و تنها برای معاملات سودده محاسبه می‌شود.

معایب حساب پم

 • در اکثر مواقع سود شما در یک تاریخ مشخص از قبل مشخص شده پرداخت می‌شود و امکان برداشت آنی ندارید.
 • از معایب حساب پم موفق‌ترین معامله‌گران در پلتفرم PAAM معمولا کارمزد و کمیسیون بیشتری دریافت می‌کنند. از این رو، شما برای موفقیت باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.
 • از دیگر معایب حساب پم می‌توان به این نکته اشاره کرد که به عنوان یک سرمایه‌گذار، هیچ کنترلی بر معاملاتی که انجام می‌شود نخواهید داشت. معاملات و تغییرات توسط مدیر انجام می‌شود.
 • ضرر در حساب پم نیز وجود دارد و نمی‌توان تنها انتظار سود داشت! هر ضرری که مدیر متحمل شود، بر روی حساب شما نیز اعمال می‌شود.

کپی تریدینگ چیست؟ کپی تریدینگ در ارزدیجیتال

کپی تریدینگ که با نام تجارت اجتماعی نیز شناخته می‌شود، یکی از روش‌های کسب درآمد در فارکس و صرافی‌های ارز دیجیتال است. کپی تریدینگ ارز دیجیتال نیز همانند فارکس است و تفاوتی ندارد.

این سیستم معاملاتی برای افرادی مناسب است که هیچگونه تجربه‌ای در فارکس و دیگر بازارهای مالی ندارند و یا می‌خواهند با سرمایه‌گذاری، درآمد دوچندان داشته باشند.

معاملات کپی همچنین برای کسانی مناسب است که به اندازه کافی فرصت پشت مانیتور نشستن را ندارند و در طول روز مشغول کار دیگری هستند. با روش کپی تریدینگ مشتریان می‌توانند تحلیل و معاملات تریدرهای حرفه‌ای را کپی کنند و از استراتژی آنها برای کسب سود خود بهره ببرند.

هر پلتفرم کپی ترید ویژگی‌های خاص خود را دارد. در اکثر آنها معامله‌گران می‌توانند انتخاب کنند که کدام سیگنال‌های معالاتی را کپی کنند، چه مقدار از سرمایه آنها درگیر معامله شود، چه نوع جفت‌ارزی را می‌خواهند، چه نوع بازاری را انتخاب کنند و غیره.

قبل از اینکه بخواهید از سیستم پم یا کپی ترید استفاده کنید، داشتن انتظارات واقع بینانه ضروری است. هیچ کس یک شبه میلیونر نمی‌شود. این یک فعالیت بلندمدت با فراز و نشیب‌های فرآوان است.

با فراگیر شدن معامله در بازار ارزهای دیجیتال، کپی تریدینگ ارز دیجیتال هم گسترش پیدا کرده است. در حال حاضر کپی تریدینگ در صرافی های ارز دیجیتال نیز در دسترس هستند و می‌توانید از سیستم کپی معاملات در بازار ارز دیجیتال نیز بهره ببرید.

نحوه انجام کپی تریدینگ

در سیستم کپی تریدینگ یک تریدر را به عنوان مدیر انتخاب کرده و حساب خود را به آن متصل می‌کنید. با توجه به تنظیماتی که شما برای سیستم تعریف می‌کنید، مدیر هر معامله‌ای را که اجرا کند یک کپی از آن نیز بصورت خودکار برای شما اجرا می‌شود.

برای استفاده از سیستم Copy Trading باید یک هزینه ماهیانه پرداخت کنید. هزینه هر مدیر ممکن است با دیگری متفاوت باشد و بستگی به توانایی‌ها و سودده بودن معاملات مدیر دارد. در این سیستم شما کنترل بیشتری به نسبت حساب های پم بر روی معاملات خود دارید. به عنوان مثال:

 • شما می‌توانید مشخص کنید که هر معاله با چه حجمی باز شود
 • می‌توانید مشخص کنید چند درصد در هر معامله حق ضرر وجود دارد
 • می‌توانید مشخص کنید فقط در جفت ارزهای مشخص معامله انجام شود و …

به طور کلی سیستم Copy Trading شباهت‌های زیادی با حساب PAAM دارد با این تفاوت که امکان شخصی ‌سازی بیشتری داشته و کنترل شما بر روی معاملات بیشتر است. بر خلاف حساب پم، شما در کپی ترید می‌توانید خودتان هم معامله انجام دهید. امروزه و با پیشرفت بازارهای مالی، پلتفرم‌هایی وجود دارد که به معامله‌گران فرصت می‌دهد تا سیستم کپی را با بیشترین امکانات اجرا کنند.

این سیستم را می‌توان ربات کپی تریدینگ هم نامید! اگر به استفاده از کانال‌های سیگنال فارکس علاقه داشته باشید، احتمالا پلتفرم کپی تریدینگ گزینه مناسبی برایتان خواهد بود! استفاده از برنامه کپی تریدینگ، همان استفاده از کانال‌های سیگنال دهی است با این تفاوت که نیازی به حضور شما برای اجرای سفارشات ندارد و تمام سیگنال‌ها بصورت خودکار برایتان اجرا می‌شود.

خود پلتفرم متاتریدر (سرور‌های MT4 و MT5) خدمات کپی تریدینگ اختصاصی را نیز ارائه می‌دهند. از طریق نرم افزار متاتریدر و یا وب‌سایت MQL5 می‌توانید به تعداد زیادی مدیر دسترسی داشته باشید. در ادامه مقاله به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که باید مدیری را انتخاب کنید که برآیند معاملاتش سودده باشد! شما به راحتی می‌توانید پروفایل آنها را بررسی کنید و سابقه معاملات گذشته آنها را بررسی کنید. همچنین می‌توانید ببینید که در حال حاضر چه تعداد معامله‌گر از مدیر مورد نظر شما استفاده می‌کنند.

مشتریان می‌توانند به طور همزمان چند مدیر را برای خود انتخاب کنند، قابلیتی که در حساب پم وجود ندارد. همچنین شما می‌توانید در هر زمان که مایل باشید معامله خود را کنسل و از آن خارج شوید. همانطور که متوجه شدید، در کپی ترید امکان مدیریت معاملات را خواهید داشت.

برخی از پلتفرم‌ها تراکنش‌های مدیران را به مشتریان نشان می‌دهند و حتی به مشتری اجازه می‌دهند تا مستقیما با مدیر در تماس باشد. اکثر پلتفرم‌های آنلاین برای اجازه دسترسی مشتریان به حساب کپی تریدینگ و استفاده از سیگنال‌ها، هزینه‌های عضویت ماهانه دریافت می‌کنند. هزینه هر مدیر در پروفایل آن به شما نمایش داده خواهد شد.

مزایا کپی تریدینگ

 • شما امکان استفاده از سیگنال‌ها و پیاده‌سازی معاملات تریدرهای حرفه‌ای فارکس را خواهید داشت که دارای سابقه درخشان هستند.
 • پلت فرم معاملاتی می‌تواند به طور خودکار تنظیمات انتخابی شما را اجرا کند. بنابراین، حجم کار و زمانی که پای مانیتور می‌گذارید را می‌توان کاهش داد.
 • دانش زیادی از بازار یا معامله در فارکس مورد نیاز نیست، زیرا همه تصمیمات کلیدی از سمت مدیر صادر می‌شود و پلتفرم شما سیگنال صادر شده را تکرار و بر روی حساب شما اعمال می‌کند.
 • شما بر روی حسابتان کنترل کامل دارید و می‌توانید معاملات را باز، بسته یا تغییر دهید. کنترل نهایی بر حساب و توانایی تغییر پارامتر‌ها با سرمایه‌گذار باقی می‌ماند.

معایب کپی تریدینگ

 • شما برای کسب سود به موفقیت سیگنال‌های صادر شده از سمت دیگران متکی هستید. این چیزی است که هرگز نمی‌توان آن را تضمین کرد.
 • علیرغم اینکه خودتان مستقیم معاملات را انجام نمی‌دهید، همچنان نیاز است که تجزیه و تحلیل ارائه‌دهندگان سیگنال و انتخاب موارد مناسب را خودتان انجام دهید.
 • اسپرد معاملات در کپی ترید می‌تواند کمی بالاتر از حد معمول باشد.
 • کمیسیون بروکرها در این سیستم متفاوت خواهد بود و هزینه‌ها ممکن است به سودده بودن پروفایل ارائه دهنده سیگنال بستگی داشته باشد.
 • از آنجا که سرمایه‌گذار امکان کنترل معاملات را دارد، ممکن است عوامل روانی بر او تاثیر بگذارد و در معامله دخالت غیر ضروری کند.
 • این روش نیازمند صبر است و ممکن است سودآور بودن آن در بلند مدت باشد.

بهترین سایت های کپی تریدینگ

اکنون که فهمیدیم کپی ترید چیست، به سراغ چند سایت کپی ترید خواهیم رفت تا بیشتر با آنها آشنا شویم. سایت های کپی تریدینگ این امکان را به شما می‌دهند تا حساب خود را در بروکرتان به یک مدیر وصل کنید تا بتوانید از سیگنال‌های معاملاتی آن بهره ببرید. همانطور که اشاره کردیم، کپی ترید فارکس برای افراد تازه کار که می‌خواهند از تحلیل دیگران استفاده کرده و معاملات بصورت خودکار برایشان اجرا شود، مناسب است. همچنین برخی از صرافی‌های ارزدیجیتال نیز با ارائه پلتفرم‌های کپی تریدینگ توانسته‌اند کاربران زیادی جذب کنند.

آموزش کپی تریدینگ سایت MQL5

شرکت MQL5، همان شرکتی است که پلتفرم محبوب متاتریدر را برای استفاده در بازارهای مالی ساخته است. وبسایت MQL5 را می‌توان محبوبترین پلتفرم کپی ترید فارکس دانست زیرا به راحتی امکان اتصال حساب‌های خود از طریق متاتریدر را به صادر کنندگان سیگنال دارید.

شما می‌توانید از هر دو پلتفرم متاتریدر 4 و 5 برای اتصال به این سایت و استفاده از خدمات آن بهره ببرید.

آموزش کامل کپی تریدینگ MQL5

قبل از آموزش کپی تریدینگ لازم است در سایت MQL5.com ثبت نام کنید. پس از ثبت نام از منو بالا صفحه گزینه “signals” را انتخاب کنید تا به صفحه‌ای که مربوط به کپی ترید MQL5 است دسترسی داشته باشید.

کپی تریدینگ MQL5

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در این صفحه می‌توانید حسابی که قصد متصل کردم اکانت خود به آن را دارید، انتخاب کنید. شما علاوه بر مشاهده نمودار رشد حساب هر مدیر، می‌توانید در هر باکس جزئیاتی از حساب مدیر را مشاهده کنید (تصویر زیر).

کپی ترید mql5

شما می‌توانید با کلیک بر روی هر پروفایل، وارد صفحه اختصاصی آن شوید و جزئیات بیشتری را از آن حساب مشاهده کنید.

وارد نرم افزار متاتریدر خود شوید و از منو بالا گزینه Tools و سپس Option را انتخاب کنید.

کپی تریدینگ در سایت mql5

سپس در پنجره‌ای که باز می‌شود، نام کاربری و رمز عبور پروفایل خود در سایت MQL5 را وارد کنید.

اکنون متاتریدر شما به حسابتان در سایت ام کیو ال 5 متصل شده است. در مرحله بعدی به وبسایت ام کیو ال 5 رفته و ارائه دهنده سیگنال مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. در ادامه گزینه مربوط جهت عضویت را کلیک کنید (تصویر زیر).

کپی تریدینگ ام کیو ال 5

در ادامه یک پنجره برای شما باز خواهد شد که جهت تایید و ادامه روند باید بر روی دکمه موجود در آن کلیک کنید.

کپی ترید در سایت ام کیو ال 5

در ادامه آموزش کامل کپی تریدینگ، شما به صورت خودکار به نرم افزار متاتریدر انتقال داده خواهید شد و می‌توانید هزینه اشتراک را با توجه به گزینه‌هایی که در دسترس است انجام دهید. شما می‌توانید از طریق بالانس حساب خود نیز هزینه را پرداخت کنید. برای این منظور با پشتیبانی بروکرتان تماس گرفته تا مراحل را انجام داده و شما را راهنمایی کند.

بعد از خرید اشتراک، از طریق منو متاتریدر مسیر Tools  و سپس Options را طی کنید و در پنجره باز شده تب Signals را انتخاب کنید.

کپی تریدینگ

در قسمت تنظیمات شما می‌توانید انتخاب کنید که چند درصد از حجم به نسبت حساب مدیر برای هر معامله باز شود. به عنوان مثال اگر حداکثر را انتخاب کنید (95 درصد)، هر معامله با سایز مشابه مدیر برای ما نیز باز می‌شود.

در قسمت بعدی می‌توانید مشخص کنید که در چه مبلغی معاملات شما بسته شود. این کار برای جلوگیری از کال مارجین شدن است. به عنوان مثال اگر 100 دلار سرمایه دارید و عدد 50 را وارد کنید، معاملات باز شما بعد از اینکه دارایی شما به 50 دلار رسید بصورت خودکار بسته می‌شوند و اجازه نمی‌دهد حسابتان بیشتر وارد ضرر شود.

در بخش آخر هم می‌توانید مقدار تاخیر را برای باز کردن معامله مشخص کنید. از آنجا که ممکن است هنگام پوزیشن گیری توسط مدیر قیمت کمی تغییر کند، می‌توانید از این بخش مشخص کنید که تا چه مقدار تغییر قیمت همچنان معامله برای شما باز شود. می‌توانید عدد 4 یا 5 را قرار دهید. 

شما در هر زمان می‌توانید با برداشتن تیک گزینه “Agree to terms of use of the Signals service” حسابتان را با اکانت کپی ترید قطع کنید. برای اتصال مجدد دوباره تیک را فعال کنید. 

کپی ترید در صرافی Bing x

در صرافی Bing x دو نوع حساب کپی ترید وجود دارد :

کپی ترید استاندارد

در کپی ترید استاندارد مدیریت سرمایه به عهده خود کاربر است یعنی کاربر به معاملات دسترسی دارد و مبلغی که مشخص می‌کند برای تمام پوزیشن‌ها اعمال می‌شود. کاربر می‌تواند حد سود (TP) و حد ضرر (SL) معاملات را مشخص کند در Leverage (اهرم) نوع معاملات فقط ایزوله (Isolated) است، این مدل ترید محدودیت هایی نیز وجود دارد.

کپی ترید حرفه‌ای

در کپی ترید حرفه‌ای مدیریت سرمایه به طور کامل بر عهده خود تریدر است یعنی کاربر مبلغی را که مشخص می‌کند به صورت کلی می باشد در این نوع کپی ترید، تریدر با هر درصدی که وارد پوزیشن شود، کاربر نیز به همان نسبت وارد خواهد شد و کاربر هیچ گونه دسترسی به پوزیشن ها را ندارد اما، تریدر پوزیشن‌هایی با لورج‌های بالا و قابلیت میانگین کم کردن را نیز می‌تواند باز کند.

کپی تریدینگ در پلتفرم eToro

eToro یک پلتفرم معاملاتی جهانی با بیش از 27 میلیون کاربر ثبت شده است که در حوزه بازارهای مالی به کاربران خود خدمات ارائه می‌دهد. پلتفرم eToro علاوه بر ارائه ارزها و نماد دارایی‌های مختلف برای معامله، با ایجاد قابلیت کپی تریدینگ، معامله گران زیادی را جذب خود کرده است. پلتفرم eToro شاید محبوب‌ترین پلتفرم Copy Trading در میان کاربران باشد. نرخ کارمزد خدمات آن نسبت به سایر پلتفرم‌ها پایین‌تر است.

بروکرهای فارکس دارای کپی تریدینگ

همانند حساب های پم، بروکرهای فارکس زیادی نیز خدمات کپی تریدینگ را ارائه می‌کنند. کپی تریدینگ آمارکتس و کپی ترید در الپاری هر دو می‌توانند برای شما مناسب باشند. علاوه بر بروکرهای فارکس، پلتفرم‌هایی وجود دارد که امکان متصل کردن حساب‌های یک معامله‌گر را به مدیر کپی ترید در سطح وسیع فرآهم می‌کند.

یکی از این پلتفرم‌های محبوب خدمات دهنده کپی ترید، ZuluTrade است که یک خدمات دهنده معاملات اجتماعی است.

پرسش‌های متداول

بسیاری از حساب‌های پم سودده هستند. با این حال انتخاب بهترین مدیر و سرمایه‌گذاری در سبد حساب پم نیازمند بررسی دقیق و سابقه آن دارد.

خیر، شما تنها سرمایه‌گذاری انجام می‌دهید و تحلیل و معامله بر عهده مدیر حساب است.

کارشناس ایران بروکر
کارشناس ایران بروکر
متخصص بازار فارکس
فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

3 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
محمدجواد

ممنونم از توضیحات دقیق و صریح تیم ایران بروکر

سلطانی

عالی