تحلیل پوند به دلار

پیش بینی روند قیمت GBPUSD | آیا پوند آماده صعود است؟

تحلیل پوند به دلار

مطالعه در 2 دقیقه

پوند چندین هفته گذشته را با ضعف در روند صعودی همراه بوده است که در تحلیل‌های قبلی به این موضوع اشاره شده است. همچنین در تحلیل ۱۸ دی گفته شد که وزنه سناریوی نزولی به دلیل وجود نقدینگی بیشتر است؛ در تایم‌فریم یک ساعته نیز نقدینگی در محدوده ۱.۲۷۸ وجود داشت. بنابراین این احتمال را مطرح کردیم که پوند ابتدا به سمت بالا حرکت کند و سپس ریزش رخ دهد که چنین اتفاقی نیز افتاد.

پیش بینی قیمت پوند

سؤالی که در مورد چارت پوند دلار مطرح است این است که، آیا پوند با جمع کردن سفارشات در ناحیه ۱.۲۶۱ نقدینگی لازم برای ادامه روند صعودی خود را تأمین کرده است یا قیمت خلأ نقدینگی پایین‌تر را پر خواهد کرد؟

شکل‌گیری ساختارهای داخلی و پیچیده در درون موج اصلی، باعث شده است که پاسخ به سؤالات در مورد روند آینده قیمت دشوارتر شود. این ساختارها می‌توانند به صورت موج‌های اصلاحی یا موج‌های تکمیلی ظاهر شوند و بر روند کلی قیمت تأثیر بگذارند.

در مجموع، با توجه به رشد پیوسته شاخص دلار، روند ریزشی در تایم‌فریم ۱ ساعته و همچنین پر نشدن خلأ نقدینگی در پایین‌تر، به نظر می‌رسد که قیمت پوند هنوز پتانسیل ریزش بیشتری دارد.

پیش بینی قیمت پوند

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید