بررسی چارت EURUSD | تحلیل تکنیکال یورو

مطالعه در 3 دقیقه
پیش بینی قیمت یورو دلار

پیش‌بینی‌های اقتصادی سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD)

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) در جدیدترین گزارش خود، پیش‌بینی‌های خود را از وضعیت اقتصادی جهان در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ ارائه کرده است.

بر اساس این گزارش، تورم در منطقه یورو و ایالات متحده در سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی کاهش خواهد یافت. تورم در منطقه یورو در سال ۲۰۲۴ به ۲.۶ درصد و در سال ۲۰۲۵ به ۲.۲ درصد خواهد رسید. تورم در ایالات متحده نیز در سال ۲۰۲۴ به ۲.۲ درصد و در سال ۲۰۲۵ به ۲ درصد خواهد رسید.

OECD همچنین انتظار دارد که حملات دریای سرخ به تورم جهانی اضافه کند. این سازمان پیش‌بینی می‌کند که در صورت ادامه حملات دریای سرخ، ۰.۴ درصد به CPI اضافه خواهد شد.

در نهایت، OECD پیش‌بینی می‌کند که فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را در سال ۲۰۲۴ کاهش دهند، اما سیاست پولی برای مدتی محدود کننده باقی خواهد ماند.

با این که OECD همچنان نسبت به اقتصاد جهانی خوش‌بین است اما این سازمان هشدار می‌دهد که عواملی که به فرآیند کاهش تورم کمک کرده است، از جمله بهبود زنجیره‌های تامین و کاهش هزینه‌های کالا، در حال کمرنگ شدن و یا حتی معکوس شدن است.

تحلیل تکنیکال یورو دلار

طبق آخرین تحلیلی که در تاریخ ۳ بهمن از یورو دلار منتشر کردیم، قیمت به نزدیکی مقاومت مشخص شده رسید و ریزش خود را آغاز کرد. اما این ریزش را با فشردگی و رنج ادامه داد و درون یک کانال قرار گرفت.

در نهایت یورو کف قیمت را رد کرد و احتمالا این ریزش فعلا ادامه‌دار باشد. به نظر می‌رسد شاخص دلار همچنان تقویت شود، این نیز دلیلی بر ریزش یورو خواهد بود.

پیش بینی قیمت یورو دلار

قبل از ادامه ریزش، یک پولبک به نواحی بالاتر بسیار محتمل به نظر می‌رسد؛ زیرا یورو با عدم تعادل (خلأ نقدینگی) زیادی همراه است. این عدم تعادل احتمالا قیمت را به سمت خودش خواهد کشید.

برای بررسی دقیق‌تر به بررسی چارت ۱۵ دقیقه خواهیم پرداخت. اولین مقاومت پیش‌روی قیمت ۱.۰۷۷۰ دلار است که کف قیمتی کانال هم بود. در صورت گذر از این مقاومت، سطح بعدی ۱.۰۷۹ دلار خواهد بود.

در نهایت وقتی یورو موفق به شکست مقاومت ۱.۰۸۰ شود، انتظار می‌رود که قیمت به ناحیه عدم تعادل برسد.

پیش بینی قیمت یورو دلار

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

امیر مهراد
تحلیلگر، معامله‌گر، خالق محتوا

مقالات بیشتر از این نویسنده