تحلیل چارت بیت کوین | نشانه‌های ضعف روند نمایان شدند!

امروز 28 دی 1401 (18 ژانویه 2023) ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده 21 هزار در تلاش است تا خود را به محدوده بالاتر برساند اما نشانه‌های ضعف روند در چارت بیشتر نمایان شده است. با ادامه تحلیل همراه ما باشید.

بیت کوین در تایم فریم 1 ساعته در یک کانال صعودی به صورت آرام و پیوسته در حال نزدیک کردن خود به محدوده 22 هزار دلاری است. طبق تحلیل قبل سطح 22 هزار دلار، سقف کانال نزولی 6 ماه گذشته است و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. با توجه به اینکه سرعت روند در تایم فریم 1 ساعته کم شده و نشانه‌های ضعف روند دیده می‌شود، انتظار اصلاح بیت کوین بالاست.

BTCUSDT 1h 18jan
چارت معاملاتی نماد BTCUSDT در تایم فریم 1ساعته

با توجه به این شرایط دو سناریو ادامه حرکت طبق تصویر بالا محتمل می‌باشد. در سناریو سبز رنگ قیمت می‌تواند در ابتدا با یک اسپایک به سمت محدوده 22000 تا 22500 صعود کند و سپس اصلاح تقریبا بزرگی تا محدوده 20 هزار دلار انجام دهد. در سناریو قرمز رنگ نیز توانایی اصلاح تا کف کانال و سپس صعود تا محدوده گفته شده را انجام دهد.

در انتها خوب است به این نکته اشاره کنیم که این سطح از مقاومت قیمتی نیاز به پشتیبانی فاندامنتال و خبر دارد. یعنی اکثرا برای شکستن کانال‌ قیمتی تایم بالاتر، نیاز به انگیزه‌هایی جز تکنیکال دارد.

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.