هشدار کلاهبرداری وبسایت Globalsfox | بررسی سایت گلوبالز فاکس

نام پروژه

Globalfox

سطح هشدار

هشدار کلاهبرداری

وضعیت

در جریان

نوع فعالیت

فارکس, ارز دیجیتال

بستر فعالیت

در بستر وب

حوزه فعالیت

سایت (ها)

globalsfox . com

شبکه‌های اجتماعی پروژه

برآورد سرمایه در گردش

منابع

افشای ریسک: ایران بروکر صرفا یک رسانه خبری و آموزشی است و هیچ ارتباط و نسبت با هیچ پروژه یا صرافی یا کارگزاری خاصی ندارد. مسئولیت فعالیت در هر پلتفرمی بر عهده اشخاص است.

سرمایه گذاری در طلا همیشه در طول تاریخ سودده بوده”

متن بالا را چه اندازه قبول دارید؟

درستی این حرف در بازه زمانی مختلف می‌تواند تغییر کند! می‌دانستید بازدهی طلا بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰ و ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ منفی بوده است؟ پس همه سرمایه گذاری‌ها در طلا نمی‌تواند به سود ختم شود.

ما در ادامه می‌خواهیم پلتفرمی را مورد بررسی قرار دهیم که ادعا می‌کند با سرمایه گذاری در طلا، به مشتریان خود سود ثابت می‌دهد. آیا این ادعا مورد قبول است؟ با ما همراه باشید.

معرفی پلتفرم GlobalsFox

در ابتدای وبسایت، گلوبالز فاکس خود را این‌گونه معرفی می‌کند:

“Globalfox یک موسسه سرمایه گذاری و آموزشی برتر است، شرکت مشاوره بودجه و کسب و کار که در بازارهای بین المللی فارکس و سهام، املاک و مستغلات، بیت کوین و ارز دیجیتال، استخراج رمزارزها، مدیریت حساب، لجستیک و کشاورزی فعالیت می‌کند.”

پس تا اینجا متوجه شدیم که دایره فعالیت این پلتفرم بسیار گسترده است. از بازار بزرگ فارکس و ارزهای دیجیتال گرفته تا املاک و حتی کشاورزی، اما عجیب است که نام طلا را در این بین مشاهده نکردیم!

کمی پایین‌تر می‌آییم و مشاهده می‌کنیم که سرمایه گذاری در طلا را به صورت جداگانه توضیح داده است. ادعای این شرکت به این شرح است:

“شرکت ما در زمینه سرمایه‌گذاری در سکه‌های طلا مشغول است. چنین روشی از سرمایه‌گذاری عاری از خطر از دست دادن سرمایه است، زیرا طلا هرگز به طور کامل کاهش نمی‌یابد، با این حال، گلوبال‌فاکس به خرید/فروش «دارایی‌های طلا» (از جمله تجارت طلا در بازار فارکس) محدود نمی‌شود و مستقیماً در فرآیند استخراج آنها از سنگ معدن طلا در روسیه، ازبکستان، اندونزی و چین مشارکت دارد. این فعالیت با توجه به رشد پایدار قیمت طلا کاملاً سودآور است. روابط برقرار شده با مشتریان، احتمال کمبود کانال‌های توزیع را از بین می‌برد، که به ما امکان می‌دهد از نقدینگی بالای این هدف سرمایه‌گذاری نهایت استفاده را ببریم.”

دو مشکل بزرگ در طرح این ادعا وجود دارد:

مورد اول که به آن اشاره می‌کنیم، سرمایه‌گذاری عاری از خطر از دست دادن سرمایه است. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم حتی در بازه چندسالانه نیز دوره‌هایی وجود داشته که سرمایه‌گذاری در طلا بازدهی منفی ثبت کرده، همچنین موارد غیرقابل پیش‌بینی وجود دارد که می‌تواند سرمایه‌گذاری شما را با خطر مواجه کند، پس طرح این ادعا واقعا درست نیست.

مورد دوم که این پلتفرم به آن اشاره کرده، مشارکت در فرآیند استخراج طلاست. با این حال با کمی جستجو، هیچ مدرک و شناسه‌ای برای درستی این ادعا پیدا نمی‌کنیم و این شرکت هم هیچ گونه اطلاعاتی در این مورد به اشتراک نگذاشته است.

چرا گلوبال فاکس مشکوک به کلاهبرداری است؟

با کمی جستجو در اینترنت، به قدمت وبسایت این پلتفرم پی می‌بریم.

هشدار کلاهبرداری گلوبال فاکس

بله درست مشاهده کردید! قدمت وبسایت GlobalsFox تنها به ۲ ماه می‌رسد. همچنین اطلاعات وبسایت خود را در سایت معتبر whois مخفی کرده اما با استفاده از ابزار دیگر توانستیم آن را بدست آوریم. در ضمن به دلیل سابقه کم، هیچ گونه اطلاعاتی مانند جامعه هدف و بازدید از آن در سایت similarweb وجود ندارد.

اما دلیل اصلی ما برای اینکه این پلتفرم کلاهبرداری است، چیست؟

در صفحه اصلی وبسایت، این تیتر زده شده است: ارائه درآمد پایدار 5٪ + روزانه

همچنین زمانی که پلن‌های سرمایه گذاری را مشاهده می‌کنیم به موارد جالب‌تری برخورد می‌کنیم.

 پلن های سود گلوبال فاکس

جالب است که یک شرکت سرمایه گذاری در طلا، سود روزانه ۵ تا ۲۵ درصد می‌دهد!

گلوبال فاکس، ۵ پلن سرمایه گذاری چیده که سود روزشمار و وسوسه برانگیزی می‌دهد. اما باید یادآور شویم که این سودها سرابی بیش نیستند. مهم‌ترین دلیل ما این است که هیچ شرکتی نمی‌تواند با سرمایه گذاری در طلا یا حتی دارایی‌های دیگر، این میزان سود روزانه را بدهد. بزرگ‌ترین هج فاندهای دنیا، در یک سال، سود ۵ تا ۱۰ درصدی به مشتریان خود می‌دهند. پس این مهم‌ترین زنگ خطر برای فعالیت در این پلتفرم خواهد بود.

همچنین برخلاف ادعای پشتیبانی ۲۴ ساعته در وبسایت، نتوانستیم با پشتیبانی ارتباط برقرار کنیم.

پلن های سود گلوبال فاکس

کلام آخر

سرمایه گذاری در طلا هرچند در بلندمدت سودده بوده است، اما بدون ریسک و خطر نبوده و تغییرات قیمت آن به عوامل متعددی بستگی دارد. با این حال، شرکت گلوبال فاکس ادعا کرده که با سرمایه گذاری در طلا، سود روزشمار ۵ تا ۲۵ درصدی می‌دهد. ما در این مقاله این ادعا را مورد بررسی قرار دادیم و متوجه شدیم که با توجه به پلن‌های سرمایه گذاری که ارائه کرده، باید از فعالیت در این پلتفرم خودداری کنیم.

فهرست مطالب

نظر شما درباره‌ی Globalfox چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات