هشدار کلاهبرداری ارز دیجیتال FQS (اف کیو اس) | بررسی FQSwap V2

نام پروژه

FQS | اف کیو اس

سطح هشدار

هشدار کلاهبرداری

وضعیت

در جریان

نوع فعالیت

ارز دیجیتال, شت کوین

بستر فعالیت

در بستر وب, شبکه های اجتماعی

حوزه فعالیت

ایران

سایت (ها)

fqs.finance

شبکه‌های اجتماعی پروژه

https://t.me/Fqs_exchange

برآورد سرمایه در گردش

منابع

کوین مارکت کپ
هشدار کلاهبرداری ارز دیجیتال FQS

افشای ریسک: ایران بروکر صرفا یک رسانه خبری و آموزشی است و هیچ ارتباط و نسبت با هیچ پروژه یا صرافی یا کارگزاری خاصی ندارد. مسئولیت فعالیت در هر پلتفرمی بر عهده اشخاص است.

با توجه به اینکه ارز دیجیتال FQS اخیرا مورد توجه کاربران قرار گرفته، در این مطلب از ایران بروکر به سراغ وبسایت اصلی، قرارداد هوشمند و وایت پیپر این ارز دیجیتال رفتیم تا میزان معتبر بودن آن را بررسی کنیم. تصوری که بسیاری از کاربران در فضای ارز دیجیتال دارند، این است که صرفا لیست شدن یک ارز دیجیتال در یک صرافی یا کوین مارکت کپ را دلیل بر معتبر بودن آن می‌دانند و شروع به خریدوفروش آن می‌کنند. اما واقعیت چیز دیگری است. این پروژه توکن FQS را به‌عنوان ارز دیجیتال اختصاصی صرافی FQSwap معرفی کرده است.

آیا ارز دیجیتال FQS (اف کیو اس) کلاهبرداری است؟

ابتدا به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کردیم تا اطلاعات اولیه را درباره این ارز دیجیتال به دست آوریم. اولین جمله‌ای که نظر کاربر را جلب می‌کند، جمله زیر است:

مالکیت قرارداد هوشمند برای دارایی زیر سلب نمی‌شود، به این معنی که مالکان می‌توانند رفتار قرارداد را تغییر دهند (به عنوان مثال: غیرفعال کردن فروش، تغییر کارمزد، مینت توکن‌های جدید یا انتقال توکن‌ها). اگر در این دارایی سرمایه‌گذاری می‌کنید، لطفاً با احتیاط بیشتری وارد این ارز دیجیتال شوید.

ارز دیجیتال FQS چیست؟

این اولین هشدار بود که از سمت سایت کوین مارکت کپ دریافت کردیم. اما در ادامه به BSCScan مراجعه کردیم تا بدانیم وضعیت هولدرهای ارز دیجیتال FQS به چه شکل است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، بیش از ۶۲ درصد از توکن‌های پروژه FQSwap V2 در یک آدرس کیف پول قرار دارد که کنار آن علامت Null را می‌بینیم که نشان‌دهنده این است که این توکن‌ها به اصطلاح کوین مُرده محسوب می‌شوند. اما اگر روی همین بخش کلیک کنید متوجه می‌شوید که کانترکنت این آدرس توسط هیچ رگولاتوری تایید نشده و عملا ارزشی ندارد. توجه کنید که در کوین مارکت کپ به این موضوع اشاره شده که قراردادهای این توکن به راحتی قابل تغییر است.

 آیا FQSwap V2 معتبر است؟

در زمان نگارش این مطلب (۶ آبان ۱۴۰۲) تعداد کل تراکنش‌های انجام شده در این ارز دیجیتال کمی بیش از ۱۰ هزار تراکنش است و کلا ۸۴۲ هولدر دارد.

همین اطلاعات کافی است تا بدانید نباید سراغ چنین پروژه‌هایی بروید، اما با این حال ارز دیجیتال FQS در کانال‌های تلگرام فارسی زبان در حال انجام تبلیغات زیاد است و احتمالا افراد زیادی را به خرید این توکن تشویق می‌کند و پس از جذب سرمایه، احتمالا شاهد مشکلاتی در فروش این توکن خواهیم بود.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر می‌توانید بخش قیمت ارز دیجیتال FQS را مشاهده کنید.

آیا حجم بازار FQS واقعی است؟

با بررسی توکنومیک این پروژه متوجه شدیم، اطلاعاتی که روی کوین مارکت کپ درج شده، صرفا اطلاعاتی است که توسط تیم این پروژه گزارش شده و بنابراین کوین مارکت کپ این اطلاعات را تایید نمی‌کند. ادعا شده که توکن اختصاص داده‌شده به ناشران تا یک سال قفل است اما از طرفی در کوین مارکت کپ درج شده که قرارداد هوشمند قابل دستکاری است. بنابراین به آنچه که در رابطه با توکنومیک این پروژه مشاهده می‌کنیم، نمی‌توان اعتماد کرد. همچنین این ارز دیجیتال در هیچ صرافی معتبری لیست نشده است که نشان‌دهنده اعتبار کم این پروژه است.

بررسی سایت FQS در سیمیلار وب و who.is | یک ارز دیجیتال کاملا ایرانی

هیچ داده‌ای از این وبسایت در سیمیلار وب قابل مشاهده نیست. در سایت who.is اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد این سایت در جولای ۲۰۲۳ رجیستر شده و در کشور دبی ثبت شده است. با توجه به اینکه این وبسایت مدت زمان زیادی نیست که راه‌اندازی شده، اعتبار کمی دارد و داده کافی برای بررسی میزان اعتبار و بازدید وبسایت در دسترس نیست.

بررسی سایت FQS در سیمیلار وب و who.is

بررسی شبکه‌های اجتماعی توکن FQS

این توکن یک گروه تلگرام با حدود ۱۷۰۰ عضو دارد که تقریبا تمام کاربران ایرانی هستند و ادمین‌های گروه در تلاش هستند تا کاربران ایرانی را تشویق به سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال کنند.

بررسی شبکه‌های اجتماعی توکن FQS

همچنین صفحه اینستاگرام FQS به طور کلی ۱۸۳ نفر فالوور دارد که در تصویر زیر قابل مشاهده است.

بررسی شبکه‌های اجتماعی توکن FQS

آپدیت کلاهبرداری FQS در ۲۷ آبان ۱۴۰۲

با توجه به کامنت‌هایی که در زیر این مقاله منتشر شد، تصمیم گرفتیم بررسی جزئی‌تری درباره FQS انجام دهیم. برای این کار بار دیگر به آدرس قرارداد هوشمند این پروژه مراجعه کردیم.

هر شخصی به راحتی می‌تواند روی بلاکچین بایننس یا سایر بلاکچین‌ها یک کانترکت ایجاد کند. با اینکه می‌پذیریم که طبق نظر کاربران در زیر همین متن، ۶۲ درصد از توکن‌ها به‌عنوان کوین مرده شناخته می‌شوند اما متاسفانه این کانترکت به هیچ عنوان معتبر نیست. طبق تصویر زیر این قرارداد توسط هیچ منبعی تایید نشده و بنابراین معتبر نیست. تصویر زیر را که در تاریخ ۲۷ آبان از صفحه BSCScan این پروژه گرفته شده است را مشاهده کنید:

کلاهبرداری افکیو سواپ

می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید که این عکس مربوط به پروژه FQS است.

کلاهبرداری افکیو

بنابراین تا زمانی که در کوین مارکت کپ روی این ارز دیجیتال هشداری در کادر زردرنگ مبنی بر قابل تغییر بودن کانترکت وجود دارد، پیشنهاد می‌کنیم هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری روی آن انجام ندهید.

هشدار کلاهبرداری FQS

هدف از نگارش این مطلب صرفا افزایش آگاهی در کاربران است.

بررسی افکیو اس (FQS) در De.Fi

De.Fi یکی از وبسایت‌های قابل اتکا برای بررسی پروژه‌های ارز دیجیتال است که به ما کمک می‌کند میزان ریسک سرمایه‌گذاری در یک کوین یا توکن را بررسی کنیم. برای اینکه به همراهان ایران بروکر در رابطه با FQS هشدار دهیم، میزان ریسک این پروژه را در De.Fi نیز بررسی کردیم.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید اولین نکته‌ای که De.Fi نیز به آن اشاره کرده، امکان تغییر قرارداد است. به بیان De.Fi:

این قرارداد را می‌توان ارتقا داد و فانکشن‌های آن را تغییر داد.

چرا fqs کلاهبرداری است؟

سایت De.Fi در ادامه به طور دقیق ایرادات موجود در قرارداد این توکن را آورده است که در ادامه تصاویر آن را مشاهده می‌کنید. تصویر زیر به این موضوع اشاره دارد که حاکمیت این پروژه فقط در دست یک کیف پول است که باعث می‌شود کاملا متمرکز شود و می‌تواند تمام پروژه را در خطر قرار دهد. دو تصویر در ادامه فانکشن‌های این بخش را نمایش می‌دهد.

افکیو توکن

تصویر دوم مربوط به قابلیت ایجاد تغییر در کانترکت FQS:

قابلیت تغییر کانترکت در FQS

در حال حاضر هزینه تراکنش‌ها صفر است اما می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید که در کانترکت آن امکان تغییر هزینه تراکنش تا ۱۰۰ درصد هم وجود دارد و این اشکال اساسی است و ریسک آن را به شدت افزایش می‌دهد. مشاهده می‌کنید که هیچ محدودیتی برای میزان هزینه تراکنش در نظر گرفته نشده است:

Transfer Fee Limits

Not Found

ریسک هزینه تراکنش در FQSWAP

مشکل بعدی که در De.Fi به آن اشاره شده است مشکل نقدینگی در توکن FQS است که فانکشن قرارداد هوشمند آن را در زیر مشاهده می‌کنید. نقدینگی کم باعث ایجاد مشکلات جدی در یک پروژه می‌شود و در رابطه با توکن‌ها اساسی‌ترین مشکل، احتمال ایجاد نوسانات شدید قیمت است.

کمبود نقدینگی در اف کیو اس

سخن پایانی: ریسک سرمایه‌گذاری در این پروژه بسیار زیاد است و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.

فهرست مطالب

نظر شما درباره‌ی FQS | اف کیو اس چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

31 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
رویا

اخطار کوین مارکت کپ این توکن برداشته شده و اگر الان مراجعه کنید هیچ اخطاری موجود نیست و کانترکت قفل و دیگر قابل تغییر نیست ، به زودی همه کسانی که بد این پروژه را گفتند انگشت به دهان خواهند ماند تا کور شود هر آنکه نتواند دید

محتوا ایران بروکر

باقی موارد چی؟ مثل قرارداد هوشمند تقلبی و قابل دستکاری؟

مهدی

اون بی شرف و کلاهبرداری که (بخاطر توکن‌خودش که دریک هست) اف کیو اس رو رقیب خودش ندونه اومده علیه اف کیو اس برای شما خوراک فرستاده که توی سایتتون بررسی کنید. شما در مرحله اول خود دریک را هم بررسی کنید و اینکه توی ایران اینهمه توکن کلاهبرداری ضرب میشه چرا در مورد اونها جیزی نمیگین ولی از توکتی که تیمشون درست دارن کار میکنن صحبت میکنید.
🟡Darikcoin🟡
0x595a67D180BAE10314384265d56927C8ff073426
این کانترکت دریک هست بررسی کنید اگر بی طرف حرف میزنید

محتوا ایران بروکر

همونطور که فرمودید ارزهای بسیار زیادی هستن که با انگیزه کلاهبرداری ایجاد شدن. ما سعی میکنیم مواردی که در حال حاضر در جامعه کاربران ایرانی بیشتر رایج هستن رو بررسی کنیم تا افراد نا آگاه فریب سودجویان و کلاهبردارها رو نخورن

مهدی

فعلا فعلا توکن دریک رو‌هم بررسی کنید

كريمى

اگر قابل فروش است بگوييد تا به آن روش انجام دهيم؟ تشكر

محمود

سلام ، من 10هزارتا از این ارزو تو تراست ولت دارم ، اما متاسفانه نمی تونم تبدیل کنم ، لطفاً راهنماییم کنید

رویا

شما تشریف بیارید گروه تلگرام اونجا راهنمایی میشید

ناشناسaziz

لطفا در مورد دریک هم اظهارنظر کنید

رویا

.

Esi

درود کجا میشه این fqs را سواپ و یا به تتر تیدیل کرد، 🌿🌿🌿🌿🌿👑👑👑👑👑👑👑🦚🦚🦚🦚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚 اگه کسی می‌دونه سپاس

امید

کاملا آشکار است که این مقاله دقیقا از روی غرض نوشته شده نویسنده محترم مقاله کاش حداقل سواد بررسی یک رمزارز رو داشتی تا این غرض ورزی آشکار یکمی باور پذیر تر میشد بیچاره اون شحصی که این چرند و پرند تو بیسواد رو باور کند ما سه ساله با این رمزارز هستیم و به صداقت و پشتکار تیم اون ایمان داریم هر یک ازمثلا ایراداتی هم که گرفتی به زعم خودت همش نادرست هست و جواب منطقی براش هست که اگر کسی کمترین سواد کریپتویی داشته باشد میتواند بررسی کند و به غرض ورزی این مقاله پی ببرد.

ناشناس

 شاید ساتوشی ناکاموتو سفارش کرده که این مطالب بر علیه شما نوشته بشه تا یه وقت بیت کوین رو از میدون خارج نکنید

ناشناس

اون که می خواد بیت کوین رو از میدون خارج کند داریک شماهاست !!!!

مهدی

یه جمله هم از نمکدون بشنوید

كريمى

آيا قابل فروش است. در ضمن در تراست والت چرا قرمز رنگ است به جاى زرد؟

Mo1234Ko

متاسفانه ، بدون بررسی مستندات و دانش کافی این سایت در باره ی fqs نظر داده و ظاهرا عامدانه بود، به سرعت باید معذرت خواهی کنه و این اطلاعات بی پایه و اساس رو پاک کنه
اون ۶۲ درصد مربوط به کیف مرگ هست و کسی دسترسی نداره
کارمزد صفر شده و قرار دادکانتراکت دیگه قابل تغییر نیست
و درخواست آپدیت اطلاعات برای کویین مارکت کپ ارسال شده و در چند روز آینده اعمال میشه
متاسفانه یه عده همیشه مخالف پیشرفت بقیه هستند و بصورت هدف دار شروع به تخریب میکنند

محتوا ایران بروکر

این اطلاعات کاملا نادرست و برخلاف اسمارت کانترکت این توکن هست. این استدلال ها صرفا برای جذب کاربران کم اطلاع و کلاهبرداری از انها کاربرد دارد

مهدی

با این لحن جواب دادنتون مشخص هست که شما هم از روی عمد و به نا به سفارش، دارین علیه یک توکن جواب میدین. البته پیشنهاد میکنم برای بالا بردن کلاس سایتتون چنین جوابهای یکطرفه ندین.

محتوا ایران بروکر

قطعا ما کاملا یکطرف با پروژه‌های کلاهبرداری برخورد میکنیم و همیشه طرف کاربران بودیم تا به واسطه کمبود اطلاعات فریب پروژه‌های کلاهبرداری را نخورند.

رها

مطالبی که درباره هشدار کلاهبرداری از سمت این سایت نوشته شده خیلی واضح و بدون سوگیری هست و هدفشون جلوگیری از گول خوردن افراد هست. شما کانترکتت قابل دستکاری هست و هر وقت اراده کنی میتونی راگ پول انجام بدی.

ناشناس

لطفا اطلاعات کذب منتشر نکنید

امیر

اون کسی که این مقاله رو نوشته یا سواد کافی نداشته و یا از روی غرض این حرف رو زده. وقتی میگه که 62 درصد توکن در یک کیف پول هست اون بیسواد نمیدونه که اون کیف پول کیف پول سوخته است که 62 درصد توکن منتقل شده به کیف پول سوخته و به مدت یکسال توکن های تیم قفل شده است.

محتوا ایران بروکر

از اونجایی که تیم توسعه دهنده اختیار کامل برای خودشون قرار دادن میتونن با این توکن ها هر کاری انجام بدن

امیر

اون کسی که این توکن رو بررسی کرده و این مطالب رو گذاشته مشخص هست که چیزی بلد نبود. و اون اخطار که توی کوین مارکت کپ هست رو بخاطر کارمزد معاملات بود که هم صفرش کرده ان و هم کانترکتش رو قفل کرده ان که روی همون صفر درصد بمونه و قابل تغییر نباشه که برای کوین مارکت کپ هم درخواستش رو فرستاده ان که اون اخطار رو برداره. پس از شما کارشناسان ایران بروکر تقاضا دارم قبل از انتشار اخباری به صحت و سقم مطالب برسید بعد تصمیم به انتشار آن بگیرید.

اریا

اصلان شانس ندارم 😔 کلی از این ارز تو کیفم دارم تاحالا صدتا ایردراپ گرفتم ک هر سال با یکیشون خوشحال میشدم همینجوری اما بعد چند روز می‌فهمیدم کلاهبرداریه باز نااومید میشدم وقتی این ارز قیمتش رفت بالا خیلی خوشحال شدم اما امشب دوباره حالم بد شد دیگ هیچ اومیدی ندارم 😔🤦انگار عمر جوونیمون رفت خیری ندیدیم دیگم مهم نیست بزار بگزره ما که سوختیم

ناشناس

شما تحت تاثیر این حرفا قرار نگیرین. کل توکن‌های تیم تا یکسال قفله. کارمزدش دو روزه صفر شده. یه این پاسخگو داره. اینا از رو غرض ورزی دارن لجن پراکنی میکنن.احتمالا از طرف ارز همسایه باشه

سارا

دقت کنید می فرمایند ارز رو تو ایردراپ گرفتند ، نخریدند حالا اگر قفلش باز و قابل فروش شد چه بهتر نشد هم چیزی از دست ندادند

ناشناس

سلام
من دارم و میفروشم

علی

سلام شما چطور دارید میفروشید ممنون میشه راهنمایی کنید