Search
Close this search box.

13 حقیقت شگفت انگیز طلا که نمی‌دانید

حقیقت شگفت انگیز طلا

طلا یک دارایی بیگانه است! آیا می‌دانستید که طلا از فضای خارج از کره زمین به محل زندگی ما آمده است و روی درختان رشد می‌کند؟ اگر نه، مطالعه چند حقیقت شگفت انگیز طلا در این مقاله را ادامه دهید. برخی از آنها به جای اینکه واقعی به‌نظر برسند، بیش از حد باورنکردنی و عجیب هستند. زمانی که شما تحقیقات خود را، روی مساله یا دارایی یا هرچیزی که برایتان جذاب باشد، شروع کنید، حقیقت‌های جالب و شگفت‌انگیزی پدیدار خواهند شد که به احتمال زیاد آدرنالین و هیجان را در بدنتان ترشح می‌کند. در مورد طلا، این فلز زرد رنگ و گران‌بها حقیقت‌های جالبی وجود دارد.

طلا برای قرن‌ها با ما همراه بوده است. در طول تاریخ بشریت، انسان‌ها برای به دست آوردن طلا جنگ‌های زیادی را به وجود آورده‌اند و به‌خاطر طلا خون‌های بسیار زیادی ریخته شده است. این فلز براق برای ضرب سکه، جواهرات و هنر استفاده شده است و زمانی پایه و اساس سیستم پولی جهانی بود. با این حال اطلاعات بیشتری در رابطه با طلا وجود دارد که در این مطلب به بررسی این موارد می‌پردازیم.

برای مشاهده قیمت طلا می‌توانید وارد بخش قیمت اونس جهانی طلا در ایران بروکر شوید.

13 حقیقت شگفت انگیز درباره طلا که احتمالاً آنها را نمی‌دانید!

1- طلا فرازمینی است.

طلا فرازمینی است؛ یعنی از فضای خارج از زمین می‌آید، از شهاب سنگ‌هایی که 200 میلیون سال پس از تشکیل آن به زمین برخورد کرده‌اند. به همین دلیل می‌توان گفت:

طلا یک دارایی بیگانه است.

تقریباً تمام طلاهای کشف شده از زمین به دست نیامده‌اند و منبعی خارج از این کره آبی رنگ دارند. در عوض، از شهاب‌سنگ‌هایی که 200 میلیون سال پس از تشکیل سیاره ما، با زمین برخورد کردند، به وجود آمد.

حقیقت شگفت انگیز طلا- منشا گرفته شده از شهاب سنگ

2- از حقیقت شگفت انگیز طلا: تمام طلایی که تا به حال استخراج شده است می‌تواند در یک مکعب 68 فوتی قرار گیرد.

تمام طلاهای استخراج شده را می‌توان در یک مکعب 68 فوتی قرار داد. به بیان دیگر، این ارتفاع تقریباً به اندازه یک ساختمان 6 طبقه است.

3- خورشید از طلا ساخته شده

همان‌طور که در تصویر ستاره کوتوله زرد (خورشید) نشان داده شده است، اتم‌های طلا در ستاره خورشید وجود دارد.

حقیقت شگفت انگیز طلا- طلا در ستاره خورشید

ظاهرا آن همه حجم از آهنگ و شعر که در مورد خورشید طلایی سروده شده است، فقط یک بیان شاعرانه دوست داشتنی نیست. بررسی دقیق طیف خورشید نشان می‌دهد که حدود 6 ده میلیاردم (0.0000000006) جرم خورشید از اتم‌های طلا تشکیل شده است.

4- طلا روی درختان رشد می‌کند

طبق یافته‌های دانشمندان استرالیایی، ذرات طلا را می‌توان در درختان اکالیپتوس یافت. این حقیقت شگفت انگیز طلا واقعا جزو حقایق عجیب است!

پول روی درختان رشد نمی‌کند، اما طلا رشد می‌کند!

دانشمندان استرالیایی، کشف کردند که برگ‌های اکالیپتوس حاوی مقداری طلا است. ریشه‌های اکالیپتوس می‌توانند در جستجوی آب تا عمق 130 فوت زیر زمین برسند. از آن‌جایی که ذخایر طلا در آب و زیر زمین یافت می‌شود، درخت اکالیپتوس ذرات طلای میکروسکوپی را جذب می‌کند و سپس از طریق فتوسنتز به برگ‌ها منتقل می‌شود.

5- آیا طلا طاعون را درمان می‌کند؟

اروپاییان قرون وسطی فکر می‌کردند نوشیدن طلای مذاب با زمردهای خرد شده می‌تواند طاعون بوبونیک را درمان کند.

طلای مذاب و زمردهای خرد شده به‌عنوان درمانی برای مبارزه با طاعون که به یک بیماری ویرانگر معروف است و منجر به مرگ سیاه می‌شود، استفاده شده است. این معجون زمرد طلایی یکی از درمان‌های عجیبی بود که در طول طاعون ویرانگر که حدود 25 میلیون نفر را در اروپا کشته بود، مورد استفاده قرار گرفت. این موضوع نیز یکی از ‌حقیقت‌های شگفت انگیز طلا است!

6- ششمین حقیقت شگفت انگیز طلا: بزرگترین شمش طلا در جهان 250 کیلوگرم وزن دارد!

بزرگترین شمش طلا در جهان توسط شرکت میتسوبیشی ساخته شد و اکنون در موزه ژاپن به نمایش گذاشته شده است. این شمش طلا در سال 2005 توسط شرکت میتسوبیشی ساخته شد. بر اساس قیمت فعلی طلا، ارزش این شمش بیش از 14 میلیون دلار است. نکته خنده‌دار این است که این شمش به‌راحتی در جعبه کفش معمولی قرار می‌گیرد. ابعاد آن 17.9 اینچ در 8.9 اینچ در 6.7 اینچ است. شما می‌توانید آن را در موزه طلای Toi ژاپن ببینید و حتی آن را لمس کنید.

حقیقت شگفت انگیز طلا- بزرگترین شمش جهان
بزرگترین شمش جهان با وزن 250 کیلوگرم در موزه‌ای در ژاپن نگهداری می‌شود.

7- 20 میلیون تن طلا در اقیانوس وجود دارد

طلا را می‌توان در اقیانوس پیدا کرد اما استخراج آن بسیار دشوار است؛ زیرا در اعماق آب دفن شده است و در میان سنگ‌های کف اقیانوس محصور شده است.

آیا باید در جستجوی طلا باشیم؟ خیر! اگرچه اکنون می‌دانید که اقیانوس‌ها مکان خوبی برای پیدا کردن طلا هستند، متأسفانه استخراج آن بسیار سخت است. اقیانوس عمیق است، به این معنی که ذخایر طلا در چند مایلی زیر آب مدفون هستند و هنگامی که به کف اقیانوس می‌رسید، متوجه می‌شوید که ذخایر طلا نیز در سنگ محصور شده‌اند و باید از آن استخراج شوند.

حقیقت شگفت انگیز طلا در اقیانوس‌ها
روی زمین، بزرگترین میزان تجمع طلا در اقیانوس‌ها است.

8- هشتمین حقیقت شگفت انگیز طلا: 20 میلیارد تن طلا در سیاره ای نزدیک به زمین

اعتقاد بر این است که شهاب سنگی در حال حرکت، حاوی مقدار زیادی طلا است؛ اما دانشمندان در چند وقت اخیر کشف کرده‌اند که ممکن است سنگ‌های آن بیشتر از فلزات گرانبها باشد. تصور می‌شود که سیارکی به نام Psyche 16 مملو از طلا و فلزات گرانبها باشد و ارزش 10 هزار کوادریلیون دلار را دارد. این به مراتب بیشتر از اقتصاد جهانی است که تقریباً 103 تریلیون دلار ارزش دارد.

سیارکی نزدیک به زمین وجود دارد که 20 میلیارد تن طلا در خود جای داده است.

این حقیقت شگفت انگیز طلا برای شما به احتمال زیاد جالب به نظر می‌رسد. اما مطالعات جدید نشان می‌دهد که Psyche 16 ممکن است در واقع هوی متال کمتر و هارد راک بیشتری داشته باشد. وضعیت هر چه که باشد، ستاره شناسان ممکن است به زودی درک بهتری از این سیارک مرموز به دست آورند.

حقیقت شگفت انگیز طلا- سیارکی نزدیک به زمین که حاوی طلا است.

9- اولین استفاده از سکه طلا به عنوان پول در لیدیا، قرن 6 قبل از میلاد بوده است

قدیمی‌ترین سکه طلا در قرن ششم قبل از میلاد در لیدیا پیدا شد. در زمان سلطنت کرزوس، این سکه‌ها از الکتروم، آلیاژ طلا و نقره که در رودخانه‌های منطقه یافت می‌شود، ساخته می‌شدند.

حقیقت شگفت انگیز طلا- اولین استفاده از طلا به٬عنوان پول در لیدیا
روی سکه‌های طلا یک شیر یا گاو نر در یک طرف و یک مهر در طرف دیگر نشان داده شده بود.

از این بخش می‌توانید نمودار قیمت طلا را مشاهده کنید.

10- حتی در بدن انسان هم طلا وجود دارد

بدن یک انسان بالغ متوسط ​​با وزن 70 کیلوگرم حاوی حدود 0.2 میلی گرم طلای خالص است.

همان‌طور که به احتمال زیاد در این باره زیاد شنیده باشید، طلا در بدن انسان از جمله مو، خون و مغز یافت می‌شود.

11- یافتن طلا سخت تر از الماس

یافتن یک قطعه طلای یک انسی دشوارتر از یک الماس پنج قیراطی است.

ردپایی از طلا در بدن انسان در چندین مکان مختلف یافت می‌شود. این‌ها شامل قلب، مغز، خون و مفاصل ما هستند.

قطعات الماس را می‌توان در سایزهای بزرگ یافت اما قطعات طلا اکثرا به‌صورت ریز و تکه‌ای هستند.

12- دوازدهمین حقیقت شگفت انگیز طلا: سوئیس دارای بالاترین میزان سرانه طلا در جهان است.

سوئیس بیشترین سرانه طلا را نسبت به هر کشور دیگری در جهان دارد. بانک ملی سوئیس با داشتن 1040 تن طلا دارای هفتمین ذخایر بزرگ طلای جهان است. بنابراین، هر سوئیسی تقریبا 128 گرم از این فلز گرانبها را در اختیار دارد که می‌توان حدس زد این کشور چقدر می‌تواند روی قیمت طلا تاثیرگذار باشد.

13- سیزدهمین حقیقت شگفت انگیز طلا: حدود یک پنجم کل طلای دولت‌های جهان در لندن است.

یک معدن طلای پنهان در زیر خیابان‌های لندن قرار دارد. این منطقه بیش از 300 هزار فوت مربع در زیر شهر لندن، منطقه مالی در قلب پایتخت بریتانیا قرار دارد. یک هزارتوی که هشت خزانه از طلای بانک انگلستان در زیر سنگفرش خیابان Threadneedle را در خود جای داده است، که هر کدام با شمش‌های طلا به ارزش حدود 200 میلیارد دلار روی هم قرار گرفته‌اند.

حقیقت شگفت انگیز طلا- لندن
قسمتی از خزانه طلای بانک انگلستان

در مقاله 13 حقیقت شگفت انگیز طلا خواندیم که:

طلا برای قرن‌ها با ما بوده است و زمانی پایه و اساس سیستم پولی جهانی بود. برای به دست آوردن طلا جنگ‌های زیادی به وقوع پیوسته است، و خون‌های زیادی ریخته شده است. حتی در قرن 21 و در زمان نگارش این مقاله بیشتر جنگ‌ها به‌صورت غیرمستقیم مرتبط به دارایی‌های ارزشمند مانند طلا و نفت است.

هر چقدر ما حوزه تحقیقاتی خود را گسترش دهیم حقیقت شگفت انگیز طلا یا سایر دارایی‌های ارزشمند، مانند: نفت و بیت کوین و غیره بیشتر روی ذهن و افکار ما آشکار خواهد شد. برای ادامه اینکه حقیقت های بیشتر و جالبی را در حوزه مالی و اقتصادی کشف کنیم در مقالات آینده از مجموعه ایران بروکر با ما همراه باشید تا مسیر کسب دانش و اطلاعات را باهم طی کنیم.

سوالات متداول درباره حقیقت‌های شگفت انگیز طلا

آیا طلا منبع زمینی دارد؟

نمی‌توان گفت صدردصد طلاهای موجود در این کره خاکی از آسمان و فضای کهکشانی به دست ما رسیده است، اما طلا منبعی خارج از این کره آبی رنگ دارد. از شهاب‌سنگ‌هایی که 200 میلیون سال پس از تشکیل سیاره ما، با زمین برخورد کردند، به وجود آمد.

آیا طلا روی درخت رشد می‌کند؟

دانشمندان استرالیایی کشف کردند که برگ‌های اکالیپتوس حاوی مقداری طلا است.
ریشه‌های اکالیپتوس می‌توانند در جستجوی آب به عمق تا 130 فوت زیر زمین برسند. از آن‌جایی که ذخایر طلا در آب و زیر زمین یافت می‌شود، درخت اکالیپتوس ذرات طلای میکروسکوپی را جذب می‌کند و سپس از طریق فتوسنتز به برگ‌ها منتقل می‌شود. این نیز حقیقت شگفت انگیز طلا است!

بزرگترین شمش طلا چند کیلو است و متعلق به کدام کشور است؟

بزرگترین شمش طلا در جهان توسط شرکت میتسوبیشی ساخته شد و اکنون در موزه ژاپن به نمایش گذاشته شده است.
این شمش طلا در سال 2005 توسط شرکت میتسوبیشی ساخته شد. بر اساس قیمت فعلی طلا، ارزش این شمش طلا بیش از 14 میلیون دلار است.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات