معرفی رمزارزها

ارز دیجیتال وتور یا VeThor Token چیست؟ معرفی توکن VTHO

معرفی رمزارزها

مطالعه در 10 دقیقه

همزمان با توسعه ارزهای دیجیتال و پروژه‌های بلاک چین، زیرساخت‌های بلاک چین برای ارائه رابط‌های کاربری ساده و موارد استفاده بهتر نیز پیچیده‌تر می‌شود. ارز دیجیتال وتور یا VeThor Token یکی از این پروژه‌ها به‌عنوان بخشی از یک سیستم توکن دوگانه است که از توکن‌های VTHO و VET برای پشتیبانی از بلاک چین وی چین تور (VeChain Thor) تشکیل شده است. در این مطلب به دنبال پاسخ دادن به این هستیم که: ارز دیجیتال وتور چیست و نحوه عملکرد ارز دیجیتال VTHO چگونه است؟

اگر یک اکوسیستم معاملاتی وجود داشته باشد که جریان داده شفاف را امکان‌پذیر کرده و راه را برای همکاری کارآمد باز کند، آن وی چین است. توکن وتور (VTHO) و VET به یکدیگر وابسته هستند و عناصر مهم بلاک چین وتور را تشکیل می‌دهند، توکن وتور رسانه اصلی پرداخت در شبکه را نشان می‌دهد و نقش عمده‌ای در عملکرد کلی بلاک چین ایفا می‌کند. در این مقاله، بعد از پاسخ به سوال ارز دیجیتال وتور چیست، توکن VTHO را نیز بررسی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال وتور یا VeThor Token چیست؟

ارز دیجیتال وتور (VTHO) بخشی از سیستم توکن دوگانه بلاک چین وتور است و نقش مهمی در عملکرد شبکه ایفا می‌کند. شبکه وی چین تور یک پلتفرم بلاکچین به عنوان یک سرویس یا Blockchain as a service (BaaS) است که خدمات را برای کاربران سازمانی تسهیل می‌کند و از تراشه‌های هوشمند استفاده می‌کنند. شبکه وی چین تور رسانه‌ای برای پیاده‌سازی تراشه‌های NFC، کدهای QR و ردیاب‌های RFID برای اینترنت اشیاء در بلاک چین است.

ارز دیجیتال وتور روش اصلی پرداخت در اکوسیستم وی چین و نشان‌دهنده کارمزد گس در شبکه است. VTHO برای تراکنش‌های انجام شده در شبکه مورد نیاز است، در حالی که برای ارسال داده‌ها قراردادهای هوشمند نیز استفاده می‌شود، تمام تراکنش‌ها و عملیات قرارداد هوشمند نیز با استفاده از ارز دیجیتال VTHO انجام می‌شود.

شبکه وی چین در سال 2015 توسط مدیر‌عامل و بنیانگذار بنیاد وی چین، سانی لو (Sunny Lu) ایجاد و تأسیس شد، که قبلا برای لوییس ویتون (Louis Vuitton) کار می‌کرد. وی چین در ابتدای راه‌اندازی خود یکی از شرکت‌های تابعه بلاک چین بایتز بود. بعداً، در سال 2016، وی چین به لطف سانی لو به یک نهاد جداگانه تبدیل شد. سپس بلاک چین وی چین در سال 2018 تغییر نام داد تا به یک اکوسیستم دوگانه برای راه‌حل‌های سازمانی اینترنت اشیا تبدیل شود. پس از تغییر نام، بلاک چین وی چین تور و وتور (VTHO) ایجاد شدند.

بلاک چین VTHO میزبان اکوسیستم وی چین است. سرویس وی چین اکسپلورر نیز حاوی تاریخچه‌ای از تمام تراکنش‌های ارز دیجیتال است. وی چین تور یک زنجیره عمومی است که برای شرکت‌هایی ساخته شده است که نیازهای متغیری را برآورده می‌کنند. روی بلاک چین وی چین برنامه‌هایی برای مشاغل ساخته شده است؛ اما هر کسب و کاری در صورت تمایل می‌تواند برنامه‌های غیرمتمرکز خود (dApps) را داشته باشد.

نحوه عملکرد ارز دیجیتال VeThor Token چگونه است؟

توکن وتور (VTHO) و توکن بومی VET بخشی از زیرساخت توکن دوگانه است که تراکنش‌ها و عملیات سریع را در خدمات سازمانی در پلتفرم BaaS در اختیار کاربران قرار می‌دهد. هیچ عملیات واحدی با قراردادها یا تراکنش‌های هوشمند بدون توکن VTHO انجام نمی‌شود، در حالی که VTHO نیز بدون VET وجود نخواهد داشت. در ادامه این مقاله، بیشتر به تفاوت‌های این دو ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

توکن‌های VET برای تولید VTHO استفاده می‌شوند، توکن VTHO نیز کارمزد استفاده از وی چین تور را نشان می‌دهد. با هولد کردن VTHO، توکن VET تولید می‌شود. این دو توکن به یکدیگر وابسته هستند؛ بدون توکن VET، توکن VTHO نیز وجود نخواهد داشت و همچنین بدون توکن VTHO هیچ راهی برای پرداخت تراکنش‌های VET وجود نخواهد داشت.

تعداد VTHO دریافتی، به تعداد توکن‌های VET شما بستگی دارد. با هر بلاک جدید ایجاد شده در شبکه، سیستم به ازای هر توکن VET که توسط کاربران نگهداری می‌شود، 0.00000005 توکن VTHO ایجاد می‌کند. از آنجایی که هر 10 ثانیه یک بلاک ایجاد می‌شود، کاربران با داشتن 1 توکن VET در حساب خود می‌تواند در روز 0.000432 توکن VTHO کسب کنند.

پس از استفاده از توکن‌های VTHO برای پرداخت هزینه‌های تراکنش برای ارسال داده‌ها به قراردادهای هوشمند، 70 درصد از توکن‌های وتورمورد استفاده از بین می‌روند و 30 درصد باقی‌مانده به گره مرجع (Authority Node) پرداخت می‌شوند. گره مرجع وظیفه تایید تراکنش‌های موجود در شبکه را بر عهده دارد.

تفاوت وی چین توکن (VET) و وتور (VTHO) در چیست؟

همانطور که در بخش ارز دیجیتال وتور توکن چیست به آن پرداختیم، وی چین تور یک بلاک چین عمومی است که برای پذیرش انبوه میان مشاغل ساخته شده است. دو توکن به بلاک چین وی چین تور مرتبط هستند: توکن وی چین (VET) و توکن VeThor (VTHO). در حالی که توکن VET مانند بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال پول هوشمند به حساب می‌آِید، VTHO، که توکن انرژی نیز نامیده می‌شود، برای انجام تراکنش‌ها در وی چین استفاده می‌شود.

VET ارز دیجیتالی است که هنگام انجام تراکنش‌های برنامه‌های غیرمتمرکز در بلاک چین وی چین استفاده می‌شود. می‌توان از این توکن برای ذخیره و انتقال ارزش استفاده کرد. همچنین این دارایی برای سرمایه‌گذاری در دسترس عموم است و می‌توان آن را در صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال خریداری کرد.

توکن وتور یا توکن انرژی، به تراکنش‌ها قدرت می‌دهد و در وی چین به عنوان ابزاری برای پرداخت کارمزد گس استفاده می‌شود. هنگامی که داده‌ها از طریق داده‌ یا تراکنش‌های مالی به بلاک چین اضافه می‌شوند، به واحدهای قدرت محاسباتی نیاز دارند. توکن VTHO کارمزد‌های گس را برای تمام تراکنش‌ها در بلاک چین پوشش می‌دهد. با این حال، کارمزد همیشه یکسان نخواهد بود و مقدار آن به اندازه تراکنش در حال پردازش بستگی دارد.

کاربرد توکن‌های وتور و وت

تفاوت عمده بین VET و VTHO در نحوه استفاده از هر دو توکن است. هر چه فرد توکن‌های VET بیشتری داشته باشد، توکن‌های VTHO بیشتری نیز دریافت می‌کند. توکن VET برای ذخیره و انتقال ارزش استفاده می‌شود، در حالی که VTHO توکن انرژی در نظر گرفته می‌شود.

قیمت ارزهای دیجیتال وتور و وت

جدای از کاربرد، قیمت این توکن‌ها نیز متفاوت است. قیمت این دو توکن به یکدیگر وابسته نیست. از آنجایی که هر تراکنش به توکن VET نیاز دارد؛ قیمت آن تحت تاثیر کاربران است. تنها چیزی که بر قیمت VTHO تأثیر می‌گذارد، تعداد تراکنش‌هایی است که در هر ساعت معاملاتی فعال روی بلاک چین انجام می‌شود.

توکن VTHO چیست؟

توکن وتور یک لایه قرارداد هوشمند و یک توکن استاندارد VIP-180 است. از طریق استفاده از توکن‌های VTHO، شبکه به کاربران امکان می‌دهد پرداخت‌های چند جانبه و تراکنش‌های چند منظوره را انجام دهند. توکن VTHO ابزار اصلی پرداخت در اکوسیستم وی چین است و همچنین نشان دهنده کارمزد گس شبکه است. هدف اصلی این ارز دیجیتال، تسهیل فرآیندها و تراکنش‌ها در بلاک چین است و اساسا لایه قرارداد هوشمند شبکه را نشان می‌دهد.

عرضه و تقاضای VTHO تحت نظارت بنیاد وی چین است و می‌توانند در صورت نیاز متغیرهایی مانند کامزد گس و سرعت را تنظیم کنند. این امر برای جلوگیری از تأثیرپذیری کارمزدهای تراکنش در شبکه، تحت تأثیر تغییرات قیمت توکن VET است. در نتیجه ارزش بازار VTHO ممکن است کمتر از سایر ارزهای دیجیتال در معرض نوسان باشد.

این توکن عرضه محدودی ندارد و در حال حاضر، 61,480,511,762 توکن VTHO در گردش است. عرضه با از بین بردن 70 درصد از VTHO مورد استفاده برای هزینه‌های تراکنش تنظیم می‌شود. 30 درصد باقیمانده برای پرداخت به عنوان پاداش به گره مرجع، برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها در بلاک چین، استفاده می‌شود.

قیمت ارز دیجیتال VeThor Token

اگرچه وتور توکن ارز دیجیتال بومی پروژه وی چین نیست، اما همچنان نقش مهمی در اکوسیستم ایفا کرده و مورد توجه سرمایه‌گذاران است. در زمان نوشته شدن این مقاله، این ارز دیجیتال در شرایط خوبی قرار دارد و قیمت ارز دیجیتال VeThor Token در 7 روز گذشته 4.2 درصد افزایش داشته است. همچنین در ماه گذشته قیمت این توکن 15.43 درصد افزایش یافته است.

با توجه به پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران، حداقل قیمت پیش‌بینی شده برای این دارایی در سال 2023، برابر با 0.0019998 دلار است. همچنین حداکثر سطحی که قیمت توکن VTHO می‌تواند به آن برسد 0.0019998 دلار است. در تحلیل‌های بلندمدت، تا سال 2030 برای ارز دیجیتال VeThor Token میانگین قیمتی 0.0239976 دلار پیش‌بینی شده است.

آینده ارز VTHO چگونه است؟

ارز دیجیتال وتور توکن بخشی ضروری از شبکه وی چین تور است که به کاربران تجربه متنوعی در استفاده از بلاک چین وی چین می‌دهد. توکن VTHO برای پرداخت کارمزد استفاده از شبکه مورد نیاز است، در حالی که هیچ عملیات واحدی روی بلاک چین بدون توکن VeThor انجام نمی‌شود.

بلاک چین وی چین تور بزرگ‌ترین اکوسیستم در مقیاس سازمانی را با اجرای سریع تمام تراکنش‌ها و قراردادهای هوشمند تسهیل می‌کند. وی چین نقش بزرگی در مدیریت زنجیره تامین ایفا می‌کند تا اطمینان حاصل شود که مصرف‌کنندگان محصولاتی با بهترین کیفیت را دریافت می‌کنند. فناوری بلاک چین همچنین به صنایع در سطح جهان کمک کرده است تا در رویه‌های خود شفاف باشند و در نتیجه پیوند بهتری با کاربران ایجاد کنند.

ارزش وتور توکن به کاربرد و هدف آن و همچنین تکنیکال و فناوری پشت آن بستگی دارد. همچنین ارزش توکن وتور مستقیماً با میزان استفاده از بلاک چین وی چین تور مرتبط است؛ زیرا این توکن برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها و عملیات قرارداد هوشمند استفاده می‌شود. ارزش ذاتی وتور توکن همچنین به کاربرد شبکه وی چین بستگی دارد که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا مقادیر زیادی داده را ردیابی کنند. در آینده با توسعه شبکه، توکن VTHO به عنوان یک دارایی ارزشمند در بازار ارزهای دیجیتال و یک عنصر حیاتی در اکوسیستم وی چین تور بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد.

چگونه ارز وتور دریافت کنیم؟

هر آدرسی که دارای توکن VET است، VTHO را با نرخ 0.00000005 توکن به ازای هر VET تولید می‌کند. VTHO را می‌توان در بازار ارزهای دیجیتال و صرافی‌ها نیز خریداری کرد.

از کجا توکن VeThor بخریم؟

می‌توانید ارز دیجیتال VeThor را در صرافی‌هایی مانند بایننس (Binance)، CoinW، بیترو (Bitrue)، BitMart و Gate.io خریداری کنید. بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال ایرانی و خارجی برای خرید و فروش توکن VeThor را می‌توانید در وبسایت ایران بروکر مشاهده کنید.

توکن وتور را کجا نگهداری کنیم؟

تیم توسعه‌دهنده کیف پول رسمی وی چین تور را برای ذخیره توکن VTHO توصیه می‌کند. در بخش کیف پول‌های مناسب برای توکن VTHO در ایران بروکر می‌توانید به راحتی گزینه مناسب را انتخاب کنید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(1نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
محمد ۱۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام.. آیا این ارز تا 10 سال دیگه به یک دلار میرسه؟؟