میم کوین PEPE چیست؟ چطور ارز پپه یا په په خیلی‌ها را پولدار کرد؟

میم کوین pepe

میم کوین په په یکی از پر سر و صداترین میم کوین‌هایی است که در هفته‌های گذشته به تیتر خبرهای ارز دیجیتال راه پیدا کرده است. لیست شدن ارز پپه در صرافی‌های بزرگ باعث شد رشدی سریع‌تر از شیبا اینو در روزهای اولیه خود داشته باشد.

البته باید گفت ارزش بازار میم کوین PEPE تا 12 می، یعنی درست پس از یک هفته از ثبت رکورد 1.54 میلیارد دلاری، حدود 65 درصد کاهش پیدا کرده است.

شاید رشد سریع این شت کوین و رسیدن قیمت آن از تقریباً هیچ به 0.00000372 دلار باعث اصلاح شدید قیمتی آن شد. البته باید گفت ارز دیجیتال په په عنوان سریع‌ترین رشد در بین توکن‌های ERC-20 در تاریخ کریپتو را به خود اختصاص داده است.

سؤال‌هایی که پیرامون په په کوین وجود دارد این است که آیا پپه شت کوین است؟ آیا رمزارز په په می‌تواند از دوج کوین و شیبا اینو پیشی بگیرد؟ اگر شما هم شک دارید که روی ارز په په سرمایه‌گذاری کنید یا خیر؟ یا دنبال راهی برای خرید و فروش په په کوین هستید، پیشنهاد می‌کنم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

میم کوین PEPE چیست؟

پپ کوین یک میم محبوب است که روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. این ارز دیجیتال از زمان عرضه عمومی خود در آوریل 2023، به سرعت به یکی از 100 ارز دیجیتال برتر تبدیل شده است.

ارز دیجیتال پپه با تقلید از ویژگی‌های میم کوین‌هایی مانند دوج کوین که از محبوبیت اینترنتی برخوردار بودند، سعی کرد توجه مردم را به خود جلب کند. ارز دیجیتال PEPE نام خود را از روی میم PEPE Frog گرفته که در سال 2005 توسط شخصی به نام مت فیوری ساخته شده است.

میم کوین په په یا پپه چیست و چرا رشد کرد؟

با این حال، در طول انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده در سال 2016، این شخصیت توسط جوامع مختلف آنلاین انتخاب شد و در الگوهای رفتاری متعددی که سخنان نفرت‌انگیز، ایدئولوژی‌های نژادپرستانه و سایر اشکال محتوای تبعیض‌آمیز را منتشر می‌کرد، استفاده شد.

اگرچه مت فیوری این حق قانونی را دارد که برای هرگونه استفاده تجاری از سازندگان پپه کوین غرامت بخواهد، به نظر نمی‌رسد که او در حال حاضر ادعاهایی در این زمینه داشته باشد.

این قورباغه انسان‌نما در اواسط دهه 2010 به یک میم اصلی تبدیل شد و خوانندگان کیتی پری و نیکی میناژ از آن در توییت‌های خود استفاده کردند.

جالب است بدانید که استفاده از تصویر قورباغه در میم کوین په په اولین بار نیست که خیلی‌ها را به ثروت‌های یک شبه می‌رساند. تایلر، بنیان‌گذار BarnBridge نیز در سال 2021 مجموعه‌ای از NFT ها را با نام PEPECoin راه‌اندازی کرد که فروشی بیش از 60 میلیون دلار را در حراج اوپن سی به خود اختصاص داد.

تیم ناشناس په په کوین نیز از محبوبیت این نام در توییتر استفاده کرد و رشد چشمگیری را به خود اختصاص داد.

وب‌سایت رسمی پپ کوین می‌گوید:

پپ کوین فقط برای مقاصد سرگرمی ایجاد شده است. توکن های آن ارزش ذاتی ندارند و نباید انتظار بازده مالی از آن داشته باشیم.

با این حال، در واقعیت، بیش از 100000 سرمایه‌گذار په په کوین را خریداری کرده‌اند.

چه چیزی باعث رشد په په کوین شد؟

تیم پپه کوین با ایجاد یک کمپین میم هماهنگ، پذیرش اولیه این میم کوین را تسریع کردند. هم‌زمان با این اتفاق، رسانه‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال داستان‌هایی درباره سرمایه‌گذاران اولیه PEPE منتشر کردند که هزاران دلار سرمایه‌گذاری با استفاده از سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال په په در طول چند هفته به میلیون‌ها دلار دارایی تبدیل شد و همین موضوع باعث شد افراد بیشتری دارایی‌های خود را وارد این میم کوین کنند.

به‌عنوان مثال CoinCarp.com اعلام کرد که تعداد هولدرهای په په در کمتر از یک ماه از هیچ به 105000 نفر رسیده است.

نکته مهمی که باید درباره په په کوین بدانید این است که با وجود رشد قیمت سریع، این شت کوین هیچ مورد استفاده واقعی برای کاربران ارز دیجیتال ندارد. این موضوع باعث می‌شود په په شباهت زیادی به میم کوین‌هایی مانند دوج کوین داشته باشد که شهرت خود را مدیون حمایت‌های ایلان ماسک است تا کاربردهای واقعی به عنوان یک توکن.

آیا میم کوین PEPE می‌تواند از دوج کوین و شیبا اینو سبقت بگیرد؟

دوج کوین که محبوب‌ترین میم کوین در حال حاضر است تقریباً 4 سال طول کشید تا به ارزش بازار 1 میلیارد دلاری برسد، این در حالی است که پپه توانست در کمتر از 3 هفته به این مارکت کپ برسد. اگرچه قیمت دلار PEPE از آن زمان تاکنون نوسان زیادی داشته است، تعداد هولدرهای آن به طور پیوسته در حال افزایش است.

برای مشاهده قیمت دوج کوین به دلار و تومان یا خرید و فروش DogeCoin می‌توانید از بخش قیمت دوج کوین در ایران بروکر استفاده کنید.

تفاوت میم کوین پپه دوج و شیبا اینو (pepe, doge, shib)

ارزش ارز په په با وجود رشد سریعی که داشته، هنوز به 5 درصد از ارزش بازار 10 میلیارد دلاری دوج کوین رسیده است. همچنین ارزش بازار آن 10 درصد از ارزش بازار دومین میم کوین محبوب یعنی شیبا اینو است.

برای مشاهده قیمت شیبا اینو به دلار و تومان یا خرید و فروش SHIB می‌توانید از بخش قیمت شیبا اینو در ایران بروکر استفاده کنید.

چیس دیونز، محققی در مساری (Messari) در رابطه با په په می‌گوید:

«جای تعجب نیست که ببینیم میم کوین پپه حالا که مشروعیت پیدا کرده است، از هر دو میم کوین محبوب یعنی دوج و شیبا در مقطعی از زمان حتی به صورت لحظه‌ای پیشی بگیرد.»

دیونز اضافه می‌کند که لیست شدن فوری میم کوین پپه در صرافی‌های متمرکز و معتبری مانند بایننس دلیل اصلی رشد قیمت سریع په په کوین است.

به عنوان مثال میم کوین شیبا اینو پس از 260 روز از زمان راه‌اندازی خود در صرافی‌های متمرکز لیست شد. اگر بخواهیم په په را مقایسه کنیم باید گفت که اولین صرافی متمرکز فقط پس از 6 روز از راه‌اندازی پپه، آن را لیست کرد و فقط بعد از 22 روز از تولد این میم کوین قورباغه نگذشته بود که صرافی بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال آن را فهرست کرد.

دیونز در ادامه می‌گوید:

«این فعالیت‌ها نه تنها موانع سفته‌بازی خرده‌فروشی را کاهش می‌دهند، بلکه به تأمین‌کنندگان بزرگ سرمایه نیز امکان می‌دهند تا خدمات بازارسازی خارج از زنجیره ارائه کنند.»

قراردادهای فیوچرز PEPE اکنون در صرافی‌هایی مانند بایننس و بای بیت در دسترس هستند تا کاربران به اهرم 100 برابری در برابر قیمت په په دسترسی داشته باشند. تنها در چند روز، حجم مشتقات پپه از حجم معاملات روزانه آن پیشی گرفته است.

همچنین راه‌اندازی میم کوین په په با افزایش 100 درصدی کاربران فعال روزانه صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ در اتریوم هم‌زمان شد، که در حال حاضر به بالاترین حد خود یعنی 9000 از می 2021 نزدیک شده است.

اکثر کاربران یونی سواپ در خرید و فروش میم کوین‌هایی که تازه راه‌اندازی شده‌اند مانند WOJAK، TURBO و AIDOGE شرکت کرده‌اند.

پیش بینی قیمت په په

در رابطه با پیش بینی قیمت پپه به پیش بینی‌های منتشر شده در کوین تلگراف مراجعه می‌کنیم که در 12 می 2023 در این رابطه می‌گوید:

هیجان و رشد قیمت ارز په په شباهت‌هایی با مرحله نهایی روند صعودی میم کوین‌ها در سال 2021 را نشان می‌دهد.

همچنین سودهای کوتاه مدت در رمزارز پپه با افزایش قیمت DOGE در نمودارهای هفتگی یکسان است. علاوه بر این، اصلاح مداوم آن شبیه به کاهش 90 درصدی DOGE از بالاترین رکورد 0.75 دلاری در می 2021 است.

پیش بینی قیمت په په

به عبارت دیگر، قیمت پپکوین می‌تواند اصلاحات مداوم خود را در کوتاه‌مدت تا 0.00000083 دلار ادامه دهد.

اگر په په مانند دوج کوین سقوط 90 درصدی داشته باشد، قیمت آن به 0.00000035 دلار خواهد رسید، که در آوریل 2023 به‌عنوان مقاومت عمل کرد.

توجه داشته باشید که ما در ایران بروکر هیچ گونه توصیه سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌کنیم. اگر قصد خرید یا فروش په په یا هر ارز دیجیتال دیگری را دارید باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات کافی انجام دهید.

توکنومیک په په کوین

پپه دارای حداکثر عرضه 420,690,000,000 توکن است که 93.1٪ از آن‌ها در استخر نقدینگی و 6.9٪ باقی‌مانده به یک کیف پول چند امضایی برای استفاده در آینده اختصاص داده شده است.

پپه کوین از مکانیزم کاهش تورم استفاده می‌کند که درصد کمی از توکن ها را با هر تراکنش می‌سوزاند تا باعث ایجاد کمبود در عرضه این میم کوین شود و به طور بالقوه ارزش توکن‌های باقی‌مانده را در طول زمان افزایش دهد.

علاوه‌بر این، از یک سیستم توزیع مجدد استفاده می‌کند که در آن بخشی از هر تراکنش بین دارندگان توکن توزیع می‌شود تا تعامل کاربر و سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت را تشویق کند.

خرید و فروش په په

برای خرید و فروش په په می‌توانید از لیست صرافی های په په در ایران بروکر استفاده کنید. توجه داشته باشید که این میم کوین روی استاندارد ERC-20 راه‌اندازی شده و باید این شبکه را برای انتقال آن انتخاب کنید.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که سرمایه‌گذاری در پپه کوین با خطراتی همراه است، زیرا در حال حاضر، تعداد کمی از نهنگ‌های سرمایه‌گذاری مقادیر زیادی از توکن را در اختیار دارند و فعالیت‌های تجاری آن‌ها قبلاً باعث نوسانات ناگهانی قیمت در این میم کوین شده است.

آیا په په از میم کوین های آینده دار است؟

رشد سریع قیمت پپه کوین به دلیل سرمایه‌گذاری‌های زیاد و لیست شدن آن در صرافی‌های بزرگ اتفاق افتاد. همچنین توجه جامعه ارزهای دیجیتال در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، به‌ویژه توییتر باعث جلب توجه کاربران زیادی به این میم کوین شد.

نقشه راه غیررسمی برای میم کوین په په دارای سه مرحله است: مرحله اول روی راه‌اندازی توکن و تبلیغ آن از طریق توییتر متمرکز بود. مرحله دوم تمرکز بر مشارکت‌های اجتماعی و فهرست شدن در صرافی‌های ارز دیجیتال متمرکز سطح 1 است. انتظار می‌رود فاز سوم یک آکادمی پپه ایجاد کند و به تبلیغ په په بپردازد.

سیگنال خرید و فروش په په

نمودار عقربه‌ای و سیگنال په په را می‌توانید از بخش سیگنال په په در ایران بروکر مشاهده کنید. توجه داشته باشید که این نمودار سیگنال بر اساس چند اندیکاتور به شما سیگنال خرید یا فروش در تایم فریم‌های مختلف را نشان می‌دهد. این نمودار نباید مبنای اصلی خرید و فروش پپه برای شما باشد. قبل از خرید ارز پپه تحقیقات کافی انجام دهید و در صورتی که تصمیم به خرید گرفتید، با توجه به این که میم کوین است سعی کنید مقدار بسیار کمی روی آن سرمایه‌گذاری کنید.

تحلیل تکنیکال په په

برای مشاهده نمودار تحلیل تکنیکال په په نیز می‌توانید وارد بخش قیمت په په به تومان و دلار و نمودار تحلیل تکنیکال Pepe در ایران بروکر شوید. همچنین آخرین تحلیل تکنیکال په په که توسط متخصصان تحلیل تکنیکال در ایران بروکر انجام شده را می‌توانید در این بخش مشاهده کنید.

بعد از PEPE کدام میم کوین ها رشد انفجاری خواهند داشت؟

با توجه به محبوبیت میم کوین ها در بین جامعه ارز دیجیتال و رشد قابل توجه این نوع از ارزهای دیجیتال بسیاری از کاربران علاقمندند تا از میم کوین های انفجاری بعدی اطلاعات کسب کنند.

میم کوین های انفجاری

باید گفت شناسایی یک میم کوین و انتظار اینکه در آینده رشد قیمت داشته باشد کار ساده‌ای نیست. در بسیاری از مواقع این میم کوین‌ها به دلیل خوش شانس بودن ترند می‌شوند و رشد قیمت قابل توجهی دارند. البته می‌توانید لیست شدن ارزهای دیجیتال جدید را در صرافی‌های مهمی مانند بایننس دنبال کنید و بلافاصله پس از لیست شدن، اقدام به تحقیق و در نهایت خرید کنید. البته که عواقب این نوع سرمایه گذاری کاملا به عهده شما خواهد بود.

برای مشاهده میم کوین هایی که رشد انفجاری دارند می‌توانید از صفحه میم کوین ها در ایران بروکر نیز به این موارد دسترسی داشته باشید.

آنچه در “میم کوین په په چیست؟” خواندیم:

پپه یک میم کوین است که در بازه زمانی کوتاهی توانسته رشد قابل توجهی داشته باشد. سازندگان ناشناس این میم کوین از میم یک قورباغه برای معروف شدن استفاده کردند و البته موفق بودند. دلیل رشد قیمت این میم کوین را می‌توان لیست شدن آن در صرافی‌های متمرکز مانند بایننس دانست. این ارز دیجیتال در زمان نگارش این مطلب در رتبه 66 از نظر ارزش بازار قرار دارد. بسیاری از کاربران انتظار دارند این میم کوین بتواند از میم کوین‌های معروف مانند دوج کوین و شیبا اینو پیشی بگیرد. اما برای مشاهده آینده قیمت په په کوین همچنان باید منتظر بمانیم.

سؤالات متداول په په کوین

آیا زمان خوبی برای سرمایه‌گذاری در پپه کوین است؟

این میم کوین از زمان راه‌اندازی تاکنون رشد قابل توجهی داشته، برخی انتظار دارند قیمت آن در آینده رشد زیادی داشته باشد، از طرفی چون هیچ کاربردی ندارد نمی‌توان درباره قیمت آن در آینده پیش بینی دقیقی انجام داد.

سازندگان پپه چه کسانی هستند؟

سازندگان په په کوین افراد ناشناس هستند.

آیا په په بهتر از دوج کوین و شیبا اینو است؟

هر سه میم کوین‌هایی هستند که در ابتدا هیچ کاربردی نداشته‌اند. با این حال شیبا اینو در حال توسعه برنامه‌های کاربردی است و دوج کوین نیز به دلیل حمایت ایلان ماسک و به دلیل اینکه در برخی کسب‌وکارها به‌عنوان راهکار پرداخت پذیرفته‌شده، نسبتاً کاربردی شده‌اند. در رابطه با په په باید منتظر حرکت‌های بعدی توسعه‌دهندگان و جامعه این میم کوین بمانیم، همچنین حمایت افراد سرشناس و پذیرش از سمت جامعه ارزهای دیجیتال می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

میم کوین های انفجاری کدام اند؟

معمولا نمیتوان میم کوین های انفجاری را قبل از صعود قیمت شناسایی کرد ولی تا به حال میم کوین هایی مانند PEPE، دوج کوین و شیبا از جمله میم کوین های انفجاری بوده‌اند.

نرگس فهیمی
نرگس فهیمی
کارشناس ارز دیجیتال، متاورس و NFT
فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥