معرفی رمزارزها

ارز دیجیتال آدکس یا Ambire AdEx چیست؟ معرفی توکن ADX

معرفی رمزارزها

مطالعه در 11 دقیقه

امروزه با توجه به تاثیر رسانه در زندگی افراد، تبلیغات آنلاین و بازاریابی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. آژانس‌ها و بازارهای تبلیغاتی زیادی وجود دارد که اکثر آنها به صورت متمرکز فعالیت می‌کنند. ارز دیجیتال آدکس یا Ambire AdEx یک بازار تبلیغات غیرمتمرکز و ابزاری جدید را برای ارائه شفافیت بیشتر به بخش بازاریابی آنلاین معرفی کرده است. این پلتفرم یک راه حل بدون نظارت به تبلیغ‌کنندگان ارائه می‌دهد که از راه‌حل‌های پیشرفته مقیاس‌بندی لایه دوم برای بهبود عملکرد استفاده می‌کند. ارز دیجیتال Ambire AdEx چیست؟

ارز دیجیتال Ambire AdEx راه‌حلی با هدف رسیدگی و اصلاح ناکارآمدی‌های موجود در صنعت تبلیغات آنلاین است. از این مشکلات می‌توان به سوء استفاده از حریم خصوصی کاربران، تقلب در تبلیغات و عدم شفافیت در گزارش‌ها اشاره کرد. فناوری زیربنایی پروتکل، AdEx نامیده می‌شود که اساساً تمام تعاملات بین ناشران، تبلیغ‌کنندگان و کاربران نهایی را پوشش می‌دهد. این پروتکل فناوری سنتی همتا به همتا، رمزنگاری و کانال‌های پرداخت مبتنی بر بلاک چین را با یکدیگر ترکیب می‌کند. در این مقاله ارز دیجیتال آدکس که به نام امبایر نیز شناخته می‌شود را بررسی می‌کنیم و پس از آن به سوال توکن ADX چیست پاسخ داده و آینده قیمتی آن را نیز بررسی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال آدکس یا امبایر (Ambire AdEx) چیست؟

Ambire AdEx یک صرافی تبلیغاتی غیرمتمرکز است که بر اساس بلاک چین اتریوم و قراردادهای هوشمند ساخته شده است. هدف این پلتفرم تبلیغاتی، گردآوری تبلیغ‌کنندگان و ناشران آنلاین برای مذاکره درباره قراردادهای تبلیغاتی است. یکی دیگر از اهداف این پلتفرم حل مشکلات رایج در فضای تبلیغاتی مانند تقلب در تبلیغات، مسدود‌کننده‌های تبلیغات و حفظ حریم خصوصی است. پلتفرم آدکس همچنین دارای یک پورتال برای تعیین نوع تبلیغاتی است که کاربران قصد دیدن آن را دارند. تیم AdEx در حال ساختن نسل بعدی تبلیغات آنلاین است که مبتنی‌بر فناوری بلاک چین است.

شبکه امبایر در سال 2017 به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز برای تبلیغات و خدمات مرتبط با آن راه‌اندازی شد و بعداً به یک اکوسیستم برای تبلیغات غیرمتمرکز با کنترل کامل، حفظ حریم خصوصی و شفافیت ارتقا یافت. این پروژه توسط کارآفرینان باتجربه ایوو جورجیف (Ivo Georgiev) و دیمو استویانوف (Dimo Stoyanov) تاسیس شد. جدا از ایجاد یک پلتفرم برای تبلیغات که در آن هر شرکت‌کننده در شبکه کنترل کاملی بر تبلیغات خود دارد، AdEx به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق اکوسیستم جدید AdEx توکن بومی این شبکه را استیک کنند.

ارز دیجیتال آدکس یا امبایر (Ambire AdEx) چیست؟

امبایر آدکس، که قبلاً با نام امبایر شناخته می‌شد، یک پروتکل غیرمتمرکز است که برای تبلیغات دیجیتال ایجاد شده و به کاهش تقلب در تبلیغات و کاهش تبلیغات نادرست کمک کرده و در عین حال از حریم خصوصی کاربر نیز محافظت می‌کند. حل مشکلاتی که ارز دیجیتال آدکس هدف قرار داده برای همه طرف‌های درگیر در فرآیند، از جمله مصرف‌کنندگان مفید است. شبکه بازارایابی امبایر آدکس به طور خاص برای تبلیغ‌کنندگان و ناشران فضای وب3 ساخته شده است. AdEx با دادن کنترل بیشتر به ناشر، رویکرد متفاوتی برای فروش فضای تبلیغاتی دارد. Ambire همچنین میانجی‌ها و واسطه‌های موجود در اکثر شبکه‌های تبلیغاتی را حذف می‌کند، در نتیجه فرایند برای تبلیغ‌کنندگان ارزان‌تر و برای ناشران سودآورتر است.

وقتی صحبت از تبلیغات برندهای وب3 باشد، کاربران با یک سری مشکلات مواجه هستند. اولین مسئله این است که بسیاری از برندهای Web3 توسط شبکه‌های تبلیغاتی موجود درک نمی‌شوند. این موضوع منجر به ممنوعیت مکرر یا کاهش دسترسی و زمان‌های طولانی برای تأیید حساب‌‌ می‌شود. وجود یک پلتفرم تبلیغات آنلاین که به صورت اختصاصی برای وب 3.0 طرحی شده می‌تواند به کاهش این مشکلات کمک کند. دوم اینکه پلتفرم‌های واسطه‌ای بزرگ هزینه‌ها و پرداخت‌ها را برای ناشران تعیین می‌کنند. سیستم Ambire به ناشران اجازه می‌دهد تا قیمت‌های خود را تنظیم کنند و تبلیغ‌کنندگان نیز با قیمت‌های فهرست‌شده بدون هزینه شخص ثالث انتخاب کنند که می‌خواهند از کدام ارائه دهنده، خدمات دریافت کنند. نتیجه استفاده از این پلتفرم، تبلیغات سودآورتر برای ناشر و کمپین‌های مقرون‌به‌صرفه برای تبلیغ‌کننده است.

نحوه عملکرد Ambire AdEx چگونه است؟

Ambire AdEx از محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین اکوسیستم‌ غیرمتمرکز در جهان، یعنی اتریوم، استفاده می‌کند. اتریوم امنیت و عملکرد درجه یک را به آدکس ارائه می‌دهد. این شبکه همچنین به یک رویکرد توکن دوگانه متکی است که یک توکن کاربردی به نام ADX و یک استیبل کوین به نام DAI را در خود جای داده است.

AdEx مبتنی‌بر شبکه اتریوم است؛ درنتیجه از قدرت قراردادهای هوشمند اتریوم برای وظایف و عملکردهای پیچیده در سیستم استفاده می‌کند. تراکنش‌های AdEx، ردیابی تبلیغات و سایر عملکردهای پیچیده، همگی به لطف عملکرد قراردادهای هوشمند اتریوم فعال می‌شوند. در ابتدا، آدکس فقط به‌عنوان یک صرافی برای تبلیغات عمل می‌کرد؛ اما اکنون دارای قابلیت‌های بیشتری برای ایجاد یک تجربه شفاف برای تبلیغ کنندگان و ناشران است.

این شبکه سه کلاس مختلف از شرکت‌کنندگان دارد: کاربران، ناشران و تبلیغ کنندگان. ناشران مالک، سازنده و توزیع‌کننده محتوا در سراسر شبکه هستند. آنها تبلیغات را در وب‌سایت خود میزبانی می‌کنند و در ازای خدمات خود پول دریافت می‌کنند. علاوه‌بر این، این سیستم تضمین می‌کند که همه کلیک‌ها و برداشت‌ها روی تبلیغات منتشر شده واقعی هستند تا ناشران بتوانند از ارزش واقعی کار خود درآمد کسب کنند. ناشران کنترل کاملی بر تبلیغاتی دارند که در وب‌سایت‌هایشان منتشر می‌شود. همچنین تبلیغ‌کنندگان کنترل کاملی بر تبلیغات خود دارند و می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند آگهی‌شان در یک وب‌سایت خاص میزبانی شود یا خیر.

ارز دیجیتال آدکس (Ambire AdEx) چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟

به صورت کلی، Ambire AdEx مشکلات اصلی موجود در بخش تبلیغات را هدف قرار می‌دهد. این پلتفرم با ارائه یک جایگزین غیرمتمرکز، با مشکلات مرتبط با متمرکز بودن و نظارت سوم شخص مقابله می‌کند. در این پلتفرم گره‌های شبکه جایگزین پرسنل و سازمان‌هایی می‌شوند که در حال حاضر بازار متمرکز را اداره می‌کنند. جایگزین کردن این گروه‌ها با نودهای غیرمتمرکز، کارایی را بهبود می‌بخشد، هزینه‌ها را کاهش داده و عملکرد را افزایش می‌دهد. به این ترتیب، امبایر آدکس به بهبود تجربه کاربر کمک می‌کند. در کنار تمرکززدایی، مزایای دیگری نیز وجود دارد که قابل ذکر است، در ادامه آنها را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

مزایای پلتفرم آدکس

انعطاف پذیری

شرکت‌ها توانایی مذاکره در قراردادهای تبلیغاتی را برای رفع نیازهای خاص خود به دست می‌آورند. دادن توانایی به کاربران برای ساختن طرح‌های تبلیغاتی کوچک به این شرکت‌ها کمک می‌کند تا استراتژی‌های خود را برای دستیابی به بهترین نتایج تنظیم کنند.

شفافیت

بازار متمرکز تبلیغات، بازار مبهمی است، در نتیجه شرکت‌ها نمی‌توانند به درستی اثربخشی کمپین‌های خود را بسنجند. این عدم شفافیت منجر به هدر رفتن زمان، تلاش و بودجه می‌شود. کسب‌وکارها به جای مرتب کردن داده‌های واقعی بازار برای بهبود نتایج خود، مجبورند با حدس و گمان پیش روند. آدکس با استفاده از قابلیت‌های اجماع بلاک چین، شفافیت را بهبود می‌بخشد. Ambire AdEx از فناوری بلاک چین برای کاهش تقلب و بهبود قابلیت ردیابی اطلاعات استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند با استفاده از رابط کاربر پسند شبکه اثربخشی کمپین‌های تبلیغاتی خود را در لحظه مشاهده کنند. این داده‌ها به کسب ‌و کارها این امکان را می‌دهد تا شاهد نتیجه تلاش‌هایشان باشند.

کاهش قیمت تبلیغات

مزایای پلتفرم آدکس

متمرکز بودن اغلب منجر به افزایش قیمت می‌شود. بخش تبلیغات توسط برخی شرکت‌های خاص مانند گوگل اداره می‌شود که ترافیک آنلاین را کنترل می‌کند. این شرکت‌ها طی چند سال گذشته به طور مداوم قیمت استفاده از خدمات خود را افزایش داده‌اند. این تصمیم میلیون‌ها هزینه اضافی برای کسب و کارها به همراه داشته است. شرکت امبایر تمام واسطه‌ها را برای صرفه‌جویی در هزینه‌های غیرضروری کاربران حذف کرده است. این پروتکل از ابتدا برای بهینه‌سازی بودجه‌های تبلیغاتی ساخته شد. همچنین رابط کاربری آن ثبت عملکرد یک کمپین تبلیغاتی و انجام تنظیمات را ساده می‌کند.

مقیاس پذیری

یکی از بزرگ‌ترین مزایای Ambire AdEx، مقیاس پذیری است. این سیستم از پروتکل لایه OUTPACE 2 برای انجام این کار استفاده می‌کند. این رویکرد از کانال‌های پرداخت برای کاهش تراکم در شبکه اصلی استفاده می‌کند.

حریم خصوصی

امبایر آدکس حریم خصوصی را حفظ می‌کند. نقض حریم خصوصی داده‌ها مشکلی است که در سراسر بخش‌های تکنولوژی به چشم می‌خورد. Ambire AdEx با اطمینان از اینکه هیچ داده‌ای در سرورهای AdEx آپلود نمی‌شود، این نگرانی‌ها را از بین برده است. علاوه بر این، توسعه‌دهنده از علم رمزگذاری برای جلوگیری از ترکیب داده‌های شما با داده‌های منابع دیگر استفاده می‌کند.

توکن ADX چیست؟

ADX یک توکن ERC-20 است که برای پاداش اعتبارسنجی در شبکه استفاده می‌شود. AdEx به طور گسترده در دسترس کاربران قرار می‌گیرد؛ زیرا می‌تواند با هر نوع مرورگر، برنامه وب یا سایت ادغام شود. در حال حاضر 142,557,534 توکن ADX در گردش است. عرضه توکن‌های ADX به 1 میلیارد توکن محدود شده است. عرضه محدود به عنوان مکانیزم ضد تورم توسط پروژه‌های ارزهای دیجیتال متعدد استفاده می‌شود. همچنین عرضه محدود از کاهش ارزش توکن‌های AdEx ناشی از تورم جلوگیری می‌کند.

علاوه بر توکن ADX این شبکه استیبل کوین مخصوص خود را دارد. استیبل کوین DAI یک توکن با پشتوانه ارز دیجیتال است که از قراردادهای هوشمند برای حفظ ارزش خود استفاده می‌کند. قرارداد هوشمند DAI اندازه ذخایر توکن را در مقابل عرضه در گردش آن تنظیم می‌کند تا ارزش این دارایی حفظ شود. این توکن نقش حیاتی در اکوسیستم Ambire AdEx ایفا می‌کند؛ زیرا روش پرداختی است که بین تبلیغ‌کنندگان و ناشران استفاده می‌شود.

برای مشاهده اطلاعات مربوط به این ارز دیجیتال شامل کیف پول‌های معتبر و صرافی‌هایی که برای کاربران ایرانی مناسب است، همچنین تمام اطلاعات مربوط به ارزش بازار و قیمت، می‌توانید از بخش قیمت آدکس در وبسایت ایران بروکر شوید.

قیمت ارز دیجیتال Ambire AdEx

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال Ambire AdEx

براساس پیش‌بینی‌های موجود تحلیل‌گران، قیمت ارز دیجیتال Ambire AdEx در سال 2023 می‌تواند تا 1.23 دلار افزایش داشته باشد. همچنین پایین‌ترین قیمتی که امسال برای این دارایی پیش‌بینی شده 0.15 دلار است. سقف تاریخی این دارایی در تاریخ 9 ژانویه (19 دی) سال 2018 بود و در این تاریخ قیمت توکن ADX برابر با 3.49 دلار بود. با این حال، تحلیل‌گران معتقدند که این دارایی حرکت صعودی خود را ادامه داده و توکن ADX می‌تواند در سال 2024 به 1.65 دلار برسد.

آنچه درباره ارز دیجیتال امبایر آدکس گفته شد:

AdEx مفهوم سنتی پلتفرم‌های تبلیغاتی را تغییر داده است؛ زیرا کنترل کاملی بر تبلیغات و اولویت‌های تبلیغاتی را به ناشران، تبلیغ‌کنندگان و کاربران در شبکه ارائه می‌دهد. همانطور که پیش از این در پاسخ به سوال ارز دیجیتال Ambire AdEx چیست به آن آشاره کردیم، این شبکه با ارائه شفافیت، حفظ حریم خصوصی، کنترل و تمرکززدایی، شیوه استفاده از تبلیغات را متحول کرده است. AdEx یک اکوسیستم منحصربه‌فرد ایجاد می‌کند که کاربران اینترنت، تبلیغ‌کنندگان و ناشران را بدون نیاز به نظارت مقامات مرکزی به هم متصل می‌کند، در حالی که کل درآمدزایی تبلیغات و کمپین‌های تبلیغاتی متعلق به شرکت‌کنندگان در شبکه است.

همچنین AdEx تضمین می‌کند که شبکه و عملیات شبکه ایمن و شفاف هستند. اعتبارسنجی‌ها توسط دارندگان ADX انتخاب می‌شوند که توکن‌های ADX خود را در استخرهای سیستم استیک می‌کنند. اعتبارسنج‌ها برای هر کمپین تبلیغاتی سازماندهی شده در شبکه انتخاب می‌شوند و نقش اعتبارسنج پرداخت‌ها در بین ناشران و تبلیغ‌کنندگان را دارند. AdEx یک صرافی تبلیغاتی غیرمتمرکز است که بر اساس بلاک چین اتریوم و قراردادهای هوشمند ساخته شده است. هدف این پلتفرم تبلیغاتی، گردآوری تبلیغ‌کنندگان و ناشران آنلاین برای مذاکره درباره قراردادهای تبلیغاتی است.

چگونه برای تبلیغات در صرافی AdEx پرداخت کنیم؟

واریز و برداشت از AdEx، از طریق استیبل کوین‌های DAI در دسترس است. همچنین گزینه‌هایی برای پرداخت با ارزهای فیات برای کاربرانی وجود دارد که کمتر از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

چگونه AdEx بخریم؟

بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال ایرانی و خارجی برای خرید و فروش ارز دیجیتال Ambire AdEx را می‌توانید در وبسایت ایران بروکر مشاهده کنید.

بهترین کیف پول برای خرید ارز دیجیتال ADX کدام است؟

به عنوان یک توکن ERC-20، ارز دیجیتال ADX را می‌توان در هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند ذخیره کرد. نوع کیف پولی که انتخاب می‌کنید بستگی به استفاده شما و میزان دارایی‌ها دارد. در بخش کیف پول‌های مناسب برای ارز دیجیتال ADX در ایران بروکر می‌توانید به راحتی گزینه مناسب را انتخاب کنید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید