بلک راک به زودی توکن‌سازی سهام را اجرا می‌کند!

در نامه سالانه‌ای به سرمایه گذاران که در 17 مارس 2023 منتشر شد، لری فینک، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل BlackRock، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان، تحولات هیجان انگیزی را که در فضای دارایی‌های دیجیتال اتفاق می‌افتد برجسته کرد. او اشاره کرد که در حالی که بیت کوین در سال گذشته توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است، تحولات جالبی فراتر از سرفصل‌ها اتفاق می‌افتد.

به گفته آقای فینک، در بسیاری از بازارهای نوظهور، مانند هند، برزیل، و بخش‌هایی از آفریقا، پیشرفت‌های چشمگیری در پرداخت‌های دیجیتال وجود دارد که باعث کاهش هزینه‌ها و ارتقای شمول مالی می‌شود. با این حال، مدیر عامل بلک راک پیشنهاد کرد که در ایالات متحده، نوآوری با تاخیر مواجه است و در نتیجه هزینه‌های پرداخت بالاتر می‌رود. او گفت:

در بسیاری از بازارهای نوظهور، مانند هند، برزیل و بخش‌هایی از آفریقا، ما شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در پرداخت‌های دیجیتال، کاهش هزینه‌ها و پیشبرد مشارکت مالی هستیم. در مقابل، بسیاری از بازارهای توسعه یافته، از جمله ایالات متحده، در نوآوری عقب مانده‌اند و هزینه پرداخت‌ها را بسیار بالاتر می‌گذارند.

بررسی توکنیزه کردن دارایی‌ها

رئیس بلک راک همچنین پتانسیل توکنیزه کردن طبقات دارایی را که می‌تواند باعث افزایش کارایی در بازارهای سرمایه، کوتاه شدن زنجیره ارزش و بهبود هزینه و دسترسی سرمایه گذاران شود، تاکید کرد.

آقای فینک خاطرنشان کرد که توکن سازی دارایی‌ها می‌تواند به انقلابی در صنعت مدیریت دارایی کمک کند و برنامه‌های کاربردی هیجان انگیزی را برای فناوری‌های اساسی در فضای دارایی‌های دیجیتال ارائه دهد. او همچنین گفت که بلک راک فعالانه در حال بررسی «توکن‌سازی سهام» است. لری فینک گفت:

ما در بلک راک به کاوش در اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال، به‌ویژه حوزه‌های مرتبط با مشتریانمان مانند بلاک چین‌های مجاز و توکن‌سازی سهام و اوراق قرضه ادامه می‌دهیم.

علاوه بر این، رئیس غول سرمایه گذاری خاطرنشان کرد که در حالی که به وضوح خطرات و نیاز به مقررات در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد، بلک راک به پتانسیل دارایی‌های دیجیتال خوش بین است.

این شرکت صنعت را در حال بلوغ می‌بیند و معتقد است که پتانسیل عملیاتی فناوری‌های زیربنایی به ارائه فرصت‌های هیجان انگیز ادامه خواهد داد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.