با افزایش شاخص دلار، قیمت طلا گارد نزولی گرفته است!

قیمت طلا روز سه‌شنبه، در مقابل صعودی شدن شاخص دلار و اوراق قرضه، حتی با طولانی شدن مذاکرات در واشنگتن برای برداشتن سقف بدهی آمریکا، کاهش یافت.

طلا نسب به روز جمعه، حدود 1.53 درصد کاهش یافته است و از 1,984 دلار به 1,958 دلار ریزش داشته است.

شاخص دلار قیمت خود را صعودی نگه داشته است و باعث می‌شود طلا در مقابل قیمت دلار برای خریداران خارجی جذابیت کمتری داشته باشد.

تیم واتر، تحلیل‌گر ارشد بازار در KCM Trade گفت:

در حالی که توافق سقف بدهی هنوز به دست نیامده است، اظهارات مک کارتی رئیس مجلس نمایندگان، جریان خرید طلا را به‌عنوان دارایی امن کاهش داد. حرکت قیمت دلار که به دلیل اظهارنظرهای تندروانه مقامات فدرال رزرو تقویت شده است، عملکرد بسیار بهتری نسب به طلا داشته است.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده و مک‌کارتی نتوانستند روز دوشنبه در مورد چگونگی افزایش سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری تنها 10 روز قبل از نکول احتمالی که می‌تواند باعث آشفتگی در اقتصاد شود، به توافق برسند، اما متعهد شدند به گفتگو ادامه دهند.

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، با لفظی محافظه کارانه گفت:

ممکن است نیاز به افزایش نرخ بهره وجود داشته باشد در حالی‌که افزایش نرخ‌ها به تقاضا برای دارایی با بازده صفر، آسیب می‌رساند.

با این حال، مایکل لنگفورد، مدیر شرکت مشاوره شرکت  AirGuide، گفت:

به‌نظر می رسد خطرات کلیدی برای طلا در حال کاهش است؛ زیرا جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اشاره کرده است که ممکن است زمان توقف افزایش نرخ رسیده باشد.

اندیکاتور CME FedWatch، نشان داد که بازارها در حال حاضر با احتمال 84.7 درصدی قیمت‌گذاری شده‌اند که فدرال رزرو در ماه آینده روی نرخ‌ها ثابت بماند.

در بازارهای مالی سطح جهانی، سهام آسیایی به بالاترین سطح دو هفته‌ای خود رسیدند که با نشانه‌هایی از پیشرفت در جهت جلوگیری از نکول آمریکا و انعطاف‌پذیری در اقتصاد ژاپن، با تمرکز نظرسنجی‌های بخش صنعتی در اروپا و ایالات متحده در اواخر روز کمک کرد.

تغیرات قیمت در دارایی‌های دیگر:

XAGUSD هر اونس نقره با 1 درصد کاهش به 23.24 دلار رسید.

XPDUSD پلاتین با 0.2 درصد کاهش به 1487.67 دلار رسید.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.