تصاحب سهم آمریکا در وب 3 توسط کشورهای آسیایی

براساس گزارش Developer Report، آمریکا بخش قابل توجهی از توسعه در زمینه بلاک‌چین را به بازارهای نوظهور در سراسر جهان واگذار کرد.

این گزارش نشان می‌دهد که سهم آمریکا در توسعه بلاک‌چین از 40 درصد در سال 2017 به 29 درصد در سال 2020 کاهش یافته است. به‌ عبارت دیگر در هر سال حدود 2 درصد کاهش یافت.

رگولاتورهای آمریکا به صورت مداوم صرافی‌های متمرکز و سایر شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال را سرکوب می‌کنند، همین موضوع باعث شد آمریکا به کشوری ترسناک برای صنعت کریپتو تبدیل شود و سلطه خود در بلاک‌چین را که در چند سال گذشته بدست آورده بود، از دست دهد.

رشد مداوم وب‌3 در هند و اوکراین

در گزارش Developer Report تاکید شد که رشد بلاک‌چین در سطح جهان امیدوارکننده است. باوجود اینکه ارزش شبکه کریپتو در بازه زمانی به سطح ژانویه 2018 بازگشت اما تعداد توسعه‌دهندگان در همان دوره زمانی تقریبا چهار برابر افزایش یافت.

در حال حاضر آمریکا با سهم 29 درصد رهبر توسعه‌دهندگان بلاک‌چین است. کشورهای اروپایی 29 درصد و آسیا 13 درصد از توسعه‌دهندگان وب‌3 را در خود جای داده است.

باوجود اینکه سهم آمریکا در طی سال‌های متمادی کاهش یافته، بازارهای نوظهوری مانند هند شاهد افزایش پیوسته سهم توسعه‌دهندگان خود از 2 درصد در سال 2017 به 6 درصد در سال 2022 بود. طبق این گزارش، مسیر رشد هند در مقایسه با سایر مناطق ثبات بیشتری داشت.

داده‌های اروپا نیز پیشرفت جالبی داشت. در حالی که بریتانیا و آلمان کشورهای پیشتاز در دوره 2017 تا 2022 بودند. اما سهم اوکراین در این زمان جنگ از 4 درصد به 6 درصد افزایش یافته است.

براساس گزارشی که اخیرا منتشر شد صرافی کوین‌بیس به‌دنبال راه‌اندازی یک پلتفرم معاملاتی در خارج از آمریکا است. البته کوین‌بیس هنوز هیچ بیانیه‌ای رسمی ارائه نکرد. این گزارش به دلیل نگرانی‌ها از یک اقدام اجرایی در بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در آمریکا اهمیت دارد.

برد گارلینگهاوس، مدیرعامل اجرایی ریپل، در مصاحبه‌ای گفت که صنعت ارزهای دیجیتال در حال حاضر به خارج از کشور منتقل می‌شود. مواضع جنگ‌طلبانه بورس اوراق بهادار آمریکا ممکن است چشم‌انداز آمریکا را به عنوان مقصدی دعوت‌کننده برای توسعه‌ بلاک‌چین و رمزارزهای کاهش دهد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.