احیای دوباره صرافی نابود شده؛ آیا FTX 2.0 موفق می‌شود؟

برخی از اعضای جامعه کریپتو تصور می‌کنند FTX 2.0 ایده خوبی است، در حالی که برخی دیگر به دلیل نقص‌هایی این ایده را قبول ندارند.

برنامه‌های راه‌اندازی دوباره صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX، در گزارش جدید ارائه شده به دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در روز دوشنبه تأیید شده است.

این سند نشان می‌دهد که جان جی، مدیر عامل موقت صرافی اف‌تی‌ایکس، مدت‌ها درگیر چندین فعالیت برای طراحی دوباره اف تی ایکس در ماه آوریل بوده است.

نوبیتکس
امتیاز کارشناس:
7.5/10

برنامه‌هایی برای FTX 2.0 در دست اجرا قرار دارد

جان جی برای اولین بار فاش کرد که طرح‌های احیای دوباره FTX در ژانویه، دو ماه پس از ورشکستگی به دلیل بحران شدید نقدینگی، روی میز است. ری، که وظیفه‌اش اطمینان از دریافت حداکثر غرامت ممکن به طلب‌کاران FTX است، خاطرنشان کرد که راه‌اندازی مجدد را در نظر خواهد گرفت که ارزش بیشتری ایجاد می‌کند.

ماه گذشته، پس از اینکه FTX حدود 7.3 میلیارد دلار از دارایی‌های قابل توزیع را بازیابی کرد، اندی دیتدریک، وکیل صرافی بیان کرد که تیم حقوقی در مورد مراحل بعدی برای راه‌اندازی مجدد احتمالی و برنامه‌ریزی برای ارائه یک طرح سازمان‌دهی اولیه در ماه جولای گفتگو خواهند کرد. وی افزود که تایید این طرح احتمالا در سه ماهه دوم سال 2024 انجام خواهد شد.

چند روز بعد، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر Tribe Capital، مستقر در سانفرانسیسکو در حال بررسی یک کمپین جمع آوری کمک مالی 250 میلیون دلاری برای کمک به FTX برای از سرگیری فعالیت‌های خود است. طبق گزارش‌ها، Tribe قصد دارد با 100 میلیون دلار از خود و شرکای محدود، این کمک را رهبری کند.

آخرین پرونده دادگاه به برنامه‌هایی برای راه‌اندازی مجدد صرافی اشاره دارد؛ زیرا ری بیش از شش ساعت را صرف رسیدگی به امور مرتبط در ماه گذشته کرده است. برخی از فعالیت‌ها شامل بررسی مراحل‌ها و اظهار نظر در مورد لیست ارائه دهندگان FTX 2.0 است. طرح سازماندهی مجدد این صرافی شامل یک فرآیند مزایده خواهد بود.

شایان ذکر است که گزارش‌های مربوط به راه‌اندازی FTX بر اساس اظهارات فرضی و گمانه‌زنی‌های برگرفته از اطلاعات داخلی است؛ زیرا نه ری و نه کمیته اعتباردهندگان بدون وثیقه برنامه مشخصی برای این ابتکار انتشار نداده‌اند.

در حالی که برخی از اعضای جامعه کریپتوکارنسی بر این باورند که FTX 2.0 مسیر بهتری برای بازیابی برای همه طرف‌های درگیر خواهد بود، برخی دیگر در مورد دوام این طرح تردید دارند. مشتریانی که قبل از فروپاشی با این شرکت کار می‌کردند، گفتند که به دلیل تأخیر بالا، اشکالات در رابط برنامه‌نویسی برنامه (API) برای معامله‌گران و مشکلات کدگذاری، عملکرد ضعیفی داشت.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.