بایدن می‌گوید بحران بانکی آمریکا آرام شده است!

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده روز جمعه گفت که بحران بانکی ناشی از ورشکستگی بانک سیلیکون ولی (SVB) و بانک سیگنچر آرام شده است.

بایدن در پاسخ به این سوال که آیا بحران بانکی آرام شده است به خبرنگاران گفت: بله.

بایدن به دنبال این است که به سرمایه گذاران و سپرده گذاران اطمینان دهد که سیستم بانکی جهانی ایمن است زیرا سهام مالی از زمان سقوط هفته گذشته میلیاردها دلار از ارزش خود را از دست داده است. بایدن در اوایل این هفته به آمریکایی ها قول داد که سپرده‌های آنها امن است.

رگولاتورهای آمریکایی جمعه گذشته بانک سیلیکون ولی را تعطیل کردند و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) را به عنوان گیرنده منصوب کردند. این بزرگترین ورشکستگی از بحران مالی سال 2008 بود.

اوایل روز جمعه، بایدن از کنگره خواسته بود تا به تنظیم‌کننده‌ها قدرت بیشتری بر بخش بانکی بدهد، از جمله اعمال جریمه‌های بالاتر برای مدیران، بازپس‌گیری غرامت مدیران و…

به طور خاص، بایدن از کنگره می‌خواهد که به FDIC اختیارات بیشتری برای بازپس گیری غرامت، «از جمله سود حاصل از فروش سهام – از مدیران بانک های ورشکسته مانند بانک سیلیکون ولی و بانک امضا» بدهد.

دموکرات‌هایی که خواستار مقررات سخت‌تر بانکی بودند، به سرعت از بیانیه بایدن استقبال کردند، اما مشخص نیست که آیا از حمایت دو حزبی در کنگره برخوردار است یا خیر.

بلومبرگ و سی‌ان‌بی‌سی گزارش دادند، گرگ بکر، مدیرعامل بانک سیلیکون ولی در اواخر فوریه، حدود دو هفته قبل از ورشکستگی بانک، 3.6 میلیون دلار سهام فروخته است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.