اعلامیه فدرال رزرو نیویورک درباره وضعیت زنجیره تامین کالا در فوریه!

بانک فدرال رزرو نیویورک روز دوشنبه اعلام کرد که زنجیره‌های تامین جهانی به حالت عادی بازگشته اند! با همه گیری کرونا فشار زیادی به بخش تامین کالا وارد شد. این کمبود از ریز تراشه‌ها گرفته تا بخش حمل و نقل، شبکه تدارکات کالا در سراسر جهان را با اختلال مواجه کرده بود.

این بانک اعلام کرد که شاخص جهانی زنجیره تامین ماهانه آن در ماه فوریه به منفی 0.26 رسیده است که از 0.95 در ژانویه کاهش یافته است. داده‌های منفی برای فوریه اولین مورد از آگوست 2019 بود.(آمار منفی نشان دهنده کاهش فشار بر زنحیره تامین است)

این بانک اعلام کرد که قرائت ماه فوریه نشان دهنده کاهش قابل توجه فشارهای زنجیره تامین است که به دلیل همه گیری ویروس کرونا مشکلات قابل توجهی را در سراسر اقتصاد جهانی ایجاد کرده است. این بانک گفت:

تغییرات اخیر شاخص نشان می دهد که شرایط زنجیره تامین جهانی پس از تجربه شکست های موقت در اواخر سال به حالت عادی بازگشته است.

فشارهای زنجیره تامین محرک قابل توجه تورم بوده، که در چند سال اخیر در سراسر جهان مشاهده شده است. آخرین داده ها نشان می‌دهد که زمان کوتاه تر جابجایی کالا در سراسر جهان می‌تواند به کاهش فشار قیمت‌ها کمک کند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.