سهام انویدیا در رالی صعودی؛ آیا بیت کوین نیز صعودی خواهد شد؟

مقایسه اخیر بین بیت کوین و انویدیا نشان می‌دهد که بیت کوین می‌تواند دوباره به 60 هزار دلار برسد.

این دو نمودار که روی هم قرار گرفته‌اند، نشان‌دهنده همبستگی مداوم بین ارز دیجیتال و شرکت انویدیا است. اما آیا این همبستگی ادامه خواهد داشت؟

سهام انویدیا شوک ناشی از بازار خرسی را نادیده گرفت

انویدیا (NVDA) خرس‌های بازار سهام را با ثبت رکوردهای تاریخی نسبت به سال 2021 شگفت زده کرده است. افزایش قیمت سهام انویدیا را می‌توان تا حد زیادی به نقش رهبری آن در تقویت مدل‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT نسبت داد.

افزایش استفاده از هوش مصنوعی اخیراً سهام شرکت‌های فناوری را از گزند رکود نگه داشته است. انویدیا یکی از اجزای شاخص نزدک است که فعلا در رالی صعودی قرار گرفته است.

صعود شاخص نزدک برای بیت کوین به چه معنا است؟

بازار سهام به‌خصوص نزدک، تمایل بسیار زیادی برای شروع رالی صعودی بلند مدت دارد و سهام فناوری به‌عنوان یک بخش از این بازار، تمایل به عملکرد بهتر در بهبود بازار را دارد.

بیت کوین و انویدیا
انویدیا اغلب جلوتر از بیت کوین حرکت می‌کند | BTCUSD در TradingView.com

نمودار بالا همبستگی بین انویدیا و بیت‌کوین را نشان می‌دهد و بیان می‌کند که می‌توانیم شاهد یک حرکت بزرگ در بیت‌کوین باشیم، دقیقاً مشابه آنچه در سهام این شرکت مشاهده می‌کنیم.

بررسی همبستگی بیت کوین در مقابل انویدیا

به‌عنوان یک هشدار، هیچ تضمینی وجود ندارد که یک همبستگی همیشه بین دو دارایی باقی بماند. با این حال، از نظر تاریخی، همبستگی قوی بین BTCUSD و انویدیا وجود دارد.

بیت کوین و انویدیا
همبستگی بیشتر از یک دهه بین بیت‌کوین و انویدیا | BTCUSD در TradingView.com

به‌نظر می‌رسد این همبستگی، زمانی که بیت‌کوین به اوج قیمتی خود در کوتاه مدت می‌رسد از بین می‌رود، اما در نهایت با رشد کمتر نسبت به سهام انویدیا به مسیر خود باز می‌گردد. یک دیدگاه بلندمدت نشان می‌دهد که این رابطه به چندین سال قبل بازمی‌گردد.

اگر این همبستگی ادامه یابد، بیت کوین می‌تواند تا 60 هزار دلار صعود کند؛ این تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که انویدیا به سرعت صعود خود ادامه دهد. اگر این کار را انجام دهد و یک رکورد جدید قابل توجه را ثبت کند، به احتمال زیاد بیت‌کوین نیز وارد رالی صعودی خواهد شد.

اگرچه هنوز زود است که بگوییم، هیاهوی هوش مصنوعی می‌تواند کاتالیزوری برای رونق بازار سهام فناوری باشد و در نهایت به ارزهای دیجیتال نیز سرایت و به رشد این بازار کمک خواهد کرد. در حال حاضر، این‌ها فقط حدس و گمان است، اما تاریخچه همبستگی نشان می‌دهد که ممکن است رالی صعودی در بیت کوین آغاز شود.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.