بررسی خبر ممنوعیت فعالیت کاربران ایرانی در صرافی کوکوین

از روز گذشته (پنج شنبه 12 آبان 1401) شایعه‌ای در فضای مجازی منتشر و فراگیر شد که صرافی کوکوین اعلام کرده است به زودی دیگر به کاربران ایرانی خدمات نمی‌دهد.

بررسی‌های مجموعه ایران بروکر نشان می‌دهد صرافی کوکوین در این‌باره هیچ اطلاعیه‌ رسمی صادر نکرده است.

لازم به ذکر است که کوکوین از قبل در بخش قوانین وب‌سایت خود اعلام کرده که به قوانین بین‌المللی پایبند است و این موضوع که کابران ایرانی نمی‌توانند به صورت مستقیم در این صرافی فعالیت کنند مساله جدیدی نیست.

البته این به‌معنای بدون ریسک‌بودن فعالیت در کوکوین نیست و همچنان برای فعالیت در کوکوین باید آی‌پی را تغییر دهید و همچنان کاربران ایرانی امکان احراز هویت (KYC) در این صرافی را ندارند.

اما در حال حاضر تنها راه ممنوعیت فعالیت برای کاربران ایرانی، مانند آنچه در صرافی بایننس انفاق افتاد، یعنی اجباری‌شدن احراز هویت، است.

همچنین در تماسی که با پشتیبانی صرافی کوکوین داشتیم، پشتیبانی این صرافی شایعه تغییر در قوانین کوکوین را رد کرد.

خبر ممنوعیت فعالیت کاربران ایرانی در صرافی کوکوین

خط مشی خدمات فعلی صرافی KuCoin تغییری نکرده است. اگر کشور خاصی وجود داشته باشد که ما مجبور به تعلیق خدمات رسانی به آن کشور شویم، تیم ما ایمیلی برای یادآوری این مطلب به کاربران ارسال می‌کند که دارایی‌های خود را برداشت کنند ودر هر زمان کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را برداشت کنند و از ایمنی دارایی‌هایشان اطمینان حاصل کنند.

علاوه‌بر ارتباط از طریق ایمیل و بخش تیکت، در ارتباطی که با پشتیبانی صرافی کوکوین در تلگرام داشتیم، پشتیبانی تلگرام نیز همین مطلب را تایید کرد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.