جی‌پی‌مورگان: قیمت بیت‌کوین باتوجه به قیمت طلا باید به 45 هزار دلار برسد!

همانطور که انقلاب دیجیتال در حال تغییر چشم‌انداز مالی است، بیت کوین به‌عنوان یک رقیب قدرتمند برای چالش کشیدن سلطه قدیمی طلا به‌عنوان ذخیره ارزش و محافظ در برابر تورم ظاهر شد.

به همین خاطر استراتژیست‌های جی‌پی‌مورگان می‌گویند که با توجه به قیمت طلا، باید قیمت بیت‌کوین به‌طور قابل توجهی بالاتر از سطح فعلی باشد. زیرا بسیاری از سرمایه‌گذاران این دو دارایی را جایگزین یکدیگر می‌دانند.

باتوجه به اینکه قیمت شمش طلا کمی کمتر از 2000 دلار در هر اونس است، قیمت بیت‌کوین باید حدود 45000 دلار باشد. استراتژیست‌های جی‌پی‌مورگان در یادداشتی که در روز چهارشنبه 24 مه نوشتند می‌گویند 45 هزار دلار پایین‌ترین قیمت برای بیت‌کوین است.

باتوجه به اینکه بیت کوین تنها 14 سال که وجود دارد، در حالی که طلا برای قرن‌ها این نقش را ایفا می‌کند، ممکن است این فرض که هر دو به‌عنوان ذخیره ارزش عمل کنند، برخی را متقاعد نکند.

به همین دلیل، اکثر سرمایه‌گذاران نهادی طلا را به‌عنوان دارایی امن می‌شناسند و انباشت می‌کنند، در حالی که بیت کوین برای سرمایه‌گذاران خرد جذاب‌تر است.

تاثیر هاوینگ بیت‌کوین بر قیمت آن

استراتژیست‌های جی‌پی‌مورگان همچنین در مورد عامل دیگری که به‌طور بالقوه می‌تواند قیمت بیت‌کوین را در آینده افزایش دهد یعنی هاوینگ صحبت کردند.

نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین یا هاوینگ یک رویداد برنامه‌ریزی شده است که تقریبا هر چهار سال یکبار رخ می‌دهد و نرخ ایجاد بیت‌کوین‌های جدید را به نصف کاهش می‌دهد و منجر به کاهش عرضه توکن‌هایی جدید به بازار می‌شود و به‌طور بالقوه بر قیمت تاثیر می‌گذارد. تعداد توکن‌های که استخراج‌کنندگان برای پردازش تراکنش‌ها و ایمن نگه داشتن بلاک چین دریافت می‌کنند نیز به نصف کاهش می‌یابد.

هاوینگ بعدی انتظار می‌رود در آوریل یا مه آینده رخ دهد و هزینه استخراج 1 بیت‌کوین را دو برابر خواهد کرد و به حدود 40 هزار دلار می‌رساند.

در همین حال استراتژیست‌های جی‌پی‌مورگان به استناد رفتارهای نظارتی شدید علیه دارایی‌های دیجیتال، نسبت به قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت خوش‌بین نبودند.

بادهای معکوس ناشی از سرکوب نظارتی آمریکا، ناآرام شدن شبکه‌های بانکی برای اکوسیستم رمزنگاری و انعکاس سقوط FTX در سال گذشته احتمالا هرگونه افزایش بالقوه را محدود می‌کند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت‌کوین

در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت کوین در محدود 26.5 هزار دلار که در 24 ساعت گذشته حدود 1 درصد افزایش داشت. در ماه گذشته قیمت این رمزارز 6.6 درصد سقوط کرد.

اما قیمت آن 60 درصد در سال گذشته رشد کرد که نشان‌دهنده بهبود قابل توجه قیمت پس از افت آن در سال 2022 است.    

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥