Search
Close this search box.

ایران و روسیه برای به زیر کشیدن پادشاهی دلار با یکدیگر همکاری می‌کنند!

به گزارش نور نیوز، علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی ایران در دیدار با ایگور لویتین دستیار رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که کاهش نفوذ دلار آمریکا بر تجارت منطقه‌ای و بین‌المللی، سلطه غرب بر اقتصادی جهانی را به حداقل می‌رساند.

شمخانی در این دیدار با بیان اینکه روند کاهش تاثیر دلار بر مبادلات منطقه‌ای و بین‌المللی هم‌اکنون آغاز شده است، خاطر نشان کرد: بسیاری از کشورها در حال پیوستن به این مسیر هستند.

او ابتکارات بین ایران و روسیه در زمینه مبادلات پولی و بانکی وجود دارد را روش موثر برای محکوم کردن تحریم‌‌های غرب توصیف کرد.

شمخانی گفت در ماه‌های گذشته همکاری اقتصادی ایران و روسیه افزایش یافته است و بر لزوم تسریع در اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی تاکید کرد.

لویتین گفت مسکو آماده سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی ایران از جمله صنایع فولاد، نفت و پتروشیمی است.

وی با اشاره به سفرهای متعدد دو جانبه مقامات اقتصادی و بانکی دو کشور در ماه‌های گذشته، گفت: زمینه مساعدی برای امضای قراردادهای اقتصادی چندجانبه و جذب سایر کشورهای برای مشارکت در پروژه‌های اقتصادی پرسود فراهم شده است.

لویتین جمعه شب برای گفتگو با مقامات ارشد ایران از جمله محمد مخبر و مهرداد بذرپاش وزیر راه‌ و شهرسازی وارد تهران شد.

ایران و روسیه که هر دو تحت تاثیر تحریم‌های اقتصادی آمریکا هستند، روابط سیاسی و اقتصادی خود را برای مقابله با اقدامات آمریکا گسترش دادند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات