نکول بدهی‌ آمریکا بر بازار ارزهای دیجیتال چه تاثیری می‌گذارد؟

اگر در ماه‌های آینده دولت ایالات متحده بدهی‌های خود را نپردازد، این موضوع می‌تواند باعث ایجاد رکود، افزایش اخراج کارکنان و سقوط بازار ارزهای دیجیتال شود.

قانونگذارن ایالات متحده در تلاش هستند تا وام‌های خود را بازپرداخت کنند و مانع رکود و کندی رشد اقتصادی شوند. آمریکا توانایی کاهش بدهی‌های خود را ندارد. وزارت خزانه‌داری آمریکا اخیرا اعلام کرد که اقدامات فوق‌العاده‌ای را برای جلوگیری از عدم پرداخت بدهی این کشور اجرا می‌کند. در سال 2022، کنگره سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری را تعیین کرده بود که اخیرا ایالات متحده آن را نقض کرد.

نکول بدهی چیست؟

زمانی که کشوری نتواند بدهی خود را بازپرداخت کند، به‌عنوان نکول بدهی تلقی می‌شود. نکول بدهی تاثیر منفی بر اقتصاد آن کشور خواهد داشت. نکول بدهی بر بازار سهام، تورم و افزایش نرخ بهره تاثیر می‌گذارد. در حال حاضر، اگر آمریکا نتواند از این مشکل عبور کند باعث رکود جهانی می‌شود. کارشناسان در مورد خطرات مربوط به احتمال نکول بدهی در ایالات متحده هشدار دادند.

مدیرعامل بانک آمریکا در مورد نکول بدهی ایالات متحده به  CNNگفت:

نه تنها آمریکا، بلکه سایر کشورهای نیز باید برای این مشکل آماده باشند. امیدورایم این اتفاق نیفتد، اما امید یک استراتژی نیست، بنابراین برای آن آماده شوید.

اگر نکول بدهی در سال 2023 به واقعیت تبدیل شود، بازار کریپتو ممکن است در معرض خطر قرار گیرد. قیمت ارزهای دیجیتال ممکن است در نتیجه فروش وحشتناک در بازارهای سهام و نقدینگی زیاد توسط تریدرها کاهش یابد. در همه‌گیری کرونا در اوایل سال 2022 نیز کاهش سرعت فعالیت‌های اقتصادی و سقوط بازار سهام منجر به کاهش قیمت ارزهای دیجیتال شد. در صورت نکول بدهی آمریکا، یک محیط مشابه ممکن است تکرار شود. احساسات فعالین بازار این است که رکود می‌تواند باعث فروش گسترده و سقوط قیمت ارزهای دیجیتال شود.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.