گلدمن ساکس، بیت کوین را به عنوان بهترین دارایی سال تا به امروز معرفی کرد!

بر اساس داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط گلدمن ساکس، بیت کوین در بازده مطلق سال 2023 تا به امروز تا 70 درصد افزایش یافته و به عنوان دارایی با بهترین عملکرد در سال جاری رتبه بندی شده است.

با رسیدن بیت کوین به اوج‌هایی که برای مدت طولانی مشاهده نشده بود، بسیاری معتقدند که هنوز فضای زیادی برای رشد و رسیدن به حداکثر قیمت بالقوه وجود دارد. روز جمعه، بیت کوین برای اولین بار از ژوئن سال گذشته به 27 هزار دلار رسید. قیمت این ارز به 27028 دلار صعود کرد که نشان دهنده افزایش 6.5 درصدی در 24 ساعت بود. تا لحظه انتشار این خبر، بیت کوین با قیمت 28,300 دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن به 531,691,258,102 دلار می‌رسد که از ابتدای سال تا به امروز، 65.81 درصد افزایش یافته است. در نتیجه این جهش، شرکت پیشرو بانکداری سرمایه گذاری و اوراق بهادار جهان، Goldman Sachs Group, Inc، بیت کوین را به عنوان دارایی با بهترین عملکرد در سال جاری رتبه بندی کرده است.

با آخرین افزایش قیمت، محدوده قیمت پیش‌بینی‌شده بیت کوین متفاوت است. به عنوان مثال، چارلز ادواردز، مدیرعامل کاپریول معتقد است که بیت کوین در حال «بازگشت و اجرای معکوس» است، که به آن فرصتی می‌دهد تا به 100 هزار دلار برسد. رایان سلکیس، مدیر عامل مزاری، همچنین پتانسیل بیت کوین را برای رسیدن به هدف قیمتی ۱۰۰ هزار دلاری در ۱۲ ماه آینده هموار می‌بیند. آنتونی اسکاراموچی، بنیانگذار SkyBridge Capital، سال 2023 را سال بهبودی برای بیت کوین نامید و گفت که بیت کوین می‌تواند بین 50000 تا 100000 دلار طی دو تا سه سال معامله شود.

در همین حال، کسانی نیز هستند که در مورد افزایش قیمت بیت کوین تردید دارند. به عنوان مثال، متیو سیگل، رئیس تحقیقات دارایی های دیجیتال در VanEck، انتظار دارد که بیت کوین به 12000 دلار کاهش یابد، زیرا قیمت انرژی بالاتر خواهد رفت. علاوه بر این، بانک جهانی استاندارد چارترد پیش بینی کرد که بیت کوین می‌تواند در سال 2023 به سطح 5000 دلار سقوط کند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.