کاهش قیمت دلار، باعث رشد طلا و مس شد!

قیمت طلا در روز پنجشنبه به بالاترین حد یک هفته اخیر رسید، زیرا کاهش ارزش دلار به نفع فلز زرد بود. همچنین قیمت مس پس از افزایش شدید این هفته به دلیل افزایش خوش بینی نسبت به بهبود اقتصاد چین، ثابت ماند.

قیمت طلا برای سه روز متوالی از ضعیف‌ترین سطح خود در سال جاری افزایش یافت، زیرا به نظر می‌رسد که افزایش نرخ دلار در فوریه به پایان رسیده است. دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزها در روز چهارشنبه به شدت کاهش یافت.

هر اونس طلا در حدود 1837.38 دلار ثابت ماند، در حالی که قیمت معاملات آتی طلا در ساعت 00:22 به وقت گرینویچ در 1843.75 دلار در هر اونس ثابت بود. هر دو نماد در روز چهارشنبه به ترتیب حدود 0.6 درصد و 0.4 درصد افزایش یافتند.

قیمت مس در روز پنجشنبه پس از رشدهای خوبی که داشت، در روز قبل ثابت ماند، زیرا داده‌ها نشان می‌دهد که فعالیت تجاری چین در ماه فوریه به بالاترین حد طی 10 سال گذشته خود رسیده است.

معاملات آتی مس پس از افزایش 2.3 درصدی در جلسه قبل با 0.1 درصد افزایش به 4.1723 دلار در هر پوند رسید. مس نیز در این هفته بیش از 5.5 درصد افزایش قیمت داشت.

داده‌های مثبت چین نشان‌دهنده بهبود اقتصادی قوی است که پس از کاهش اقدامات ضد کووید توسط این کشور در اوایل سال جاری اتفاق افتاد و نوید خوبی برای تقاضای کالا در بزرگترین واردکننده مس در جهان است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.